про залишення позовної заяви без руху
01 квітня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/781/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної ради у місті Чернівці до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання протиправною та скасування постанови ,-
31 березня 2011 р. Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної ради у місті Чернівці звернулося до суду з позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.
Суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 89 та ч. 3 ст. 106 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою повинна сплатити судовий збір та додати до позовної заяви документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. 7. ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» органи праці та соціального захисту населення звільненні від сплати державного мита як - позивачі та відповідачі - за позовами до суду щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством України.
В даній адміністративній справі предметом спору є правомірність винесення державним виконавцем постанови про накладення штрафу, а тому позивачу належить сплатити судовий збір за подання до суду адміністративного позову.
В супереч викладеному, до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, тому надає позивачу строк для усунення виявленого недоліку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 89, 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -
1.Позовну заяву залишити буз руху.
2.Встановити строк позивачу для усунення недоліку адміністративного позову, зазначеного в мотивувальній частині ухвали до 14 квітня 2011 року.
3.Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4.У разі невиконання вимог цієї ухвали адміністративний позов вважатиметься неподаним і буде повернутий.
Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.К. Левицький