73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
про закриття провадження у справі
"20" лютого 2008 р. Справа № 2-а-263/07-14/84-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Шепель І.М., розглянув адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1, смт. Дніпряни м. Нова Каховка,
до: голови адміністративної комісії при виконкому Дніпрянської селищної ради Арестова Олександра Леонідовича, смт. Дніпряни м. Нова Каховка,
про скасування постанови,
за участю представників
позивача: ОСОБА_2, представник, дов. від 19.02.08 р.,
відповідача: Арестов О.Л., заступник голови с/р, дор. № 15-8/2-4 від 11.02.08 р., голова комісії, посвідчення № 26 від 06.06.06 р.
Позивач у позовній заяві просить скасувати постанову комісії при виконкомі Дніпрянської селищної ради від 25.09.2007 року про притягнення до адміністративної відповідальності та стягнення штрафу у розмірі 51грн. за відсутністю складу порушення, провадження по справі закрити.
20.02.2008 року позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, якою він просить визнати дії адміністративної комісії виконкому Дніпрянської селищної ради по розгляду протоколу про адміністративне правопорушення від 25.09.2007 року в порушення ст. 38 КУАпП та винесення постанови про стягнення з мене штрафу у сумі 51грн. -неправомірними.
В судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про витребування з виконкому Дніпрянської селищної ради матеріали адміністративної комісії по розгляду протоколу про адміністративне правопорушення від 25.09.2007 року.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що позивач зазначив відповідачем голову адміністративної комісії при виконкомі Дніпрянської селищної ради, хоча голова адмінкомісії не уповноважений одноосібно в порядку ст. 213, 217 КупАП виносити постанови, рішення по адмінсправах, а отже відповідачем повинна значитись адміністративна комісія при виконкомі Дніпрянської селищної ради, як орган, який розглянув справу і виніс постанову, а голова комісії чи відповідальний секретар є членами комісії і представляють комісію, ведуть засідання. Оскарження постанов по справах слід вчиняти з урахуванням ст. 288 КУпАП. Також він звертає увагу на те, що позивач на засідання комімсії не з'явилась, а також нею не дотримано строки на оскарження постанови про адміністративне правопорушення передбаченого КупАП, що позбавляє її права оскаржувати винесену адміністративною комісією постанову.
Заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, що прибули у судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд
Відповідно до п. 1 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову адміністративної комісії по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, рішення якого є остаточним.
Таким чином, даний спір не підлягає розгляду у господарському суді Херсонської області.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За вказаних обставин провадження у справі підлягає закриттю, а клопотання позивача про витребування матеріалів адміністративної справи залишається без задоволення.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 17, ст. 89, 94, п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, господарський суд
1. Закрити провадження у справі.
2. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
3. Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого вказаним Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений зазначеним Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили. Ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту проголошення.
Суддя Ю.В. Гридасов