Ухвала від 29.03.2011 по справі 2а-320/10/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-320/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Панченко Н.Д

Суддя-доповідач: Бужак Н.П.

УХВАЛА

Іменем України

"29" березня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Бужак Н.П.,

суддів: Костюк Л.О.,

Твердохліб В.А.,

при секретарі: Воронець Н.В.,

розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду 17 травня 2010 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт плас»до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області про скасування рішень суб'єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Комфорт плас»звернулося до Київського окружного адміністративного суду із позовом до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області про скасування рішень суб'єкта владних повноважень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 17 травня 2010 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись із зазначеною постановою, відповідач по справі -Бориспільська об'єднана державна податкова інспекція -подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову Київського окружного адміністративного суду 17 травня 2010 року та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників судового процесу, які з'явилися у судове засідання, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, що працівниками ДПА в Київській області з метою контролю а здійсненням суб'єктом розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу проведено перевірку залів гральних автоматів, розташованих в м. Бориспіль, якою встановлено порушення п. 3 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон № 265/95-ВР).

За результатами перевірок складені акти від 27.05.2008 р., якими податковими органами встановлено факт надання філіями ТОВ «Комфорт плас»послуг у сфері грального бізнесу за готівку з використанням 14-ти, 20-ти, 23-х, 12-ти, 19-ти, 15-ти та 20-ти гральних автоматів, які переведені у фіскальний режим роботи, незареєстровані, неопломбовані та не працюють у режимі реєстраторів розрахункових операцій.

На підставі зазначених актів перевірок, Бориспільською ОДПІ в Київській області прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: № 0045282305/0 від 17.06.2008 р. на суму 4760,00 грн., № 0045292305/0 від 17.06.2008 р. на суму 5100,00 грн., № 0045302305/0 від 17.06.2008 р. на суму 7820,00 грн., №0045312305/0 від 17.06.2008 р. на суму 6460,00 грн., № 0045322305/0 від 17.06.2008 р. на суму 4230,00 грн. та 4080,00 грн., № 0045332305/0 від 17.06.2008 р. на суму 6800,00 грн., № 0045342305/0 від 17.06.2008 р. на суму 6800,00 грн.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з приводу скасування вказаних рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій з наступних підстав.

Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Статтею 15 Закону України № 265/95-ВР передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Відповідно до ст. 2 Закону України № 265/95-ВР, реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Даною статтею також надано визначення автомату з продажу товарів (послуг), а саме: це є реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.

Відповідно до ч. 1 Ліцензійних умов провадження організації діяльності з проведення азартних ігор, затверджених спільним Наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства фінансів України від 18.04.06 р. № 40/374, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.05.06 р. за № 622/12496, гральний автомат - механічне, електричне, електронне обладнання або пристрій, що використовується для проведення азартних ігор, результат яких визначається без участі працівника ліцензіата програмою роботи цього обладнання (пристрою) з використанням генератора випадкових чисел, який міститься всередині корпусу такого обладнання (пристрою), і сума виграшу нараховується обладнанням (пристроєм) автоматично.

Судом першої інстанції встановлено, що гральні автомати позивача не обладнані купюро-приймачами або монето приймачами, а також не видають виграш у грошовому еквіваленті.

Вказані гральні автомати не переведені в режим застосування реєстратора розрахункових операцій та не виконують фіскальних функцій.

Відповідно до ст. 12 Закону, на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

10.09.2008 року ДПА України прийнято наказ № 581 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції», яким передбачено сферу застосування комп'ютерно-касової системи «Фіскал»: казино, зали гральних автоматів, фіскалізація гральних автоматів, торгівля та послуги гральних залів.

Таким чином, до 01.07.2008 року у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій України не було зареєстровано такого реєстратора, який би забезпечував технічну можливість виконання гральним автоматом фіскальних функцій.

Отже, позивач зобов'язаний використовувати систему «Фіскал»тільки з моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій даної комп'ютерно-касової системи, тобто з 01.07.2008 року.

Оскільки перевірка була проведена податковим органом саме 27.05.2008 року, то притягнення суб'єкта господарювання до відповідальності за використання гральних автоматів, не обладнаних фіскальними функціями, є протиправним та суперечить чинному законодавству України.

З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку про безпідставність та незаконність прийняття податковим органом рішення про застосування до позивача фінансових санкцій за порушення вимог у сфері дії Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів прийшла до висновку про необґрунтованість доводів апеляційної скарги, та про постановлення судом першої інстанції рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Отже, у відповідності до ст. 202 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції та приймає нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 198, 200, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду 17 травня 2010 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий-суддя:

Судді:

Повний текст виготовлено: 01 квітня 2011 року.