Ухвала від 22.03.2011 по справі Б-50/99-10

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"22" березня 2011 р. Справа № Б-50/99-10

вх. № 4848/2-50

Суддя господарського суду Міньковський С.В.

при секретарі судового засідання Чернова В.О.

за участю сторін:

пр-к АТ "ОТП Банк" - Дубровська К.В. (дов. від 14.07.10 р.),

боржник - ФОП ОСОБА_3 (пасп. НОМЕР_2 від 09.06.99 р.),

арбітражний керуючий - П'янов С.В. (ліц. НОМЕР_3 від 31.07.09 р.)

Розглянувши справу

за заявою ФО-П ОСОБА_3, м.Чугуїв

до ФО-П ОСОБА_3, м.Чугуїв

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою Вищого господарського суду України від 15.02.2011 р. постанову господарського суду Харківської області про визнання ФОП ОСОБА_3 банкрутом від 11.08.2010 р. скасовано, справу передано на новий розгляд до господарського суду Харківської області на стадію підготовчого засідання в іншому складі суду.

Після повернення справи з Вищого господарського суду України, ухвалою господарського суду Харківської області було призначено справу до розгляду на 22 березня 2011 р., зобов'язано боржника надати суду документи відповідно до ухвали суду про порушення провадження у справі та з урахуванням висновків, викладених в постанові ВГС України від 15.02.11 р.

В судове засідання боржник з'явився, але вимог ухвали суду не виконав.

Представник кредитора, який присутній в судовому засіданні, просить суд припинити провадження у справі, в зв'язку з відсутністю у боржника ознак неплатоспроможності.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд встановив наступне.

Згідно преамбули Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон), встановлюються умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

Для цілей цього Закону терміни вживаються у такому значенні:

Неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Тобто, неплатоспроможність є основою для ініціювання справи про банкрутство.

Для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 47 Закону повинен бути доведений факт, що заборгованість перед кредиторами у боржника виникла у зв'язку із здійсненням ним саме підприємницької діяльності.

Проте, судом встановлено, що вимоги перед ПАТ "ОТП Банк" (за кредитним договором № МL-703/243/2007 від 20.11.07 р.) та ПуАТ "СЕБ Банк" (за кредитним договором № М-186/23-07 від 19.06.07 р.) не пов'язані з підприємницькою діяльністю боржника (кредитні договора укладені з громадянином ОСОБА_3). Борг перед ФОП ОСОБА_4 не є безспірним зобов'язанням в розумінні ст. 1 Закону про банкрутство.

Крім того, необхідними передумовами порушення провадження у справі про банкрутство, в порядку ст.ст. 47-49 Закону є здійснення громадянином-підприємцем попередньої публікації оголошення, в порядку ч. 4 ст. 105 ЦК України та ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, про прийняття рішення щодо припинення підприємницької діяльності.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результат їх розгляду.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 60 ГК України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Також, на платника податків покладено обов'язок повідомити податкові органи про реорганізацію (ліквідацію) підприємства, шляхом подання заяви за формою № 8-ОПП, а податкові органи наділені правом проводити позапланові перевірки своєчасності, достовірності і повноти нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у випадку реорганізації (ліквідації) підприємств відповідно до п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", до внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Як вбачається з матеріалів справи, в заяві Фізичної особи - підприємця про порушення справи про банкрутство відстуні посилання на направлення до органів податкової служби повідомлення про ліквідацію Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 за формою № 8-ОПП, не додано до заяви проміжний ліквідаційний баланс, докази публікації в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про прийняте рішення щодо припинення підприємницької діяльності. Не надано доказів того, чи виникла заборгованість ОСОБА_3 в результаті здійснення боржником підприємницької діяльності, чи випливає із вимог особистого характеру.

Ознаками неплатоспроможності виступають: наявність установлених судом неоплачених грошових зобов'язань кредиторів; недостатність майнових активів на покриття боргових зобов'язань; незадовільні результати реабілітаційних процедур (санації або мирової угоди). Банкрутством є визнана господарським судом абсолютна неплатоспроможність боржника, наслідком якої є застосування до нього ліквідаційної процедури з метою задоволення визнаних судом вимог кредиторів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Разом з тим, норми ст.40 Закону про банкрутство не містять перелік підстав припинення провадження у справи про банкрутство в разі, якщо справа про банкрутство була порушена, але на думку суду такий перелік не є вичерпним, оскільки у відповідності до ст.4-1 ГПК господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство. Отже у якості підстав для припинення провадження у справі про банкрутство ФОП ОСОБА_3 можуть також застосовуватися норми ст.80 ГПК України.

У відповідності до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

У відповідності до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що суду не надано доказів, які підтверджують неплатоспроможність боржника, що є підставою для порушення справи про банкрутство, суд дійшов висновку про припинення провадження у справі за відсутністю предмета спору.

Керуючись ст.ст. 1, 5, 11, 47-49 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 32-34, 43, п. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Припинити провадження у справі № Б-50/99-10 про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, код НОМЕР_1.

2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою суду від 02 червня 2010 року.

3. Дану ухвалу направити боржнику, державному реєстратору Чугуївської РДА, органу з питань банкрутства, ДВС головного управління юстиції Харківської області, відомим кредиторам.

Суддя Міньковський С.В.