Постанова від 12.04.2011 по справі 2а/2370/1652/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2011 року Справа № 2а/2370/1652/2011

08 год. 45 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Кульчицького С.О.,

при секретарі -Руденко Ю.В.,

за участю:

прокурора -Зубенка В.С. (за посвідченням),

представника позивача -Чобітько Ю.М. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3»про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів,

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Черкаської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3»про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 85000 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідачем, в порушення вимог Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, не опубліковано в офіційному друкованому виданні Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та не подано до Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в установлені терміни річну інформацію за 2008 рік, внаслідок чого позивачем було винесено розпорядження про усунення порушень, вимоги яких відповідач не виконав, у зв'язку з чим позивачем було винесено постанову про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів. Проте відповідачем штраф сплачено не було.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, позов просили задовольнити повністю.

Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений за адресою, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (витяг станом на 11.03.2011 року).

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.

Відкрите акціонерне товариство «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3»зареєстроване як юридична особа 06.05.1993 року, ідентифікаційний код 01274188.

17.06.2010 року та 06.07.2010 року уповноваженою особою позивача у відношенні відповідача винесено обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 40-ЧК та №53-ЧК.

Згідно вказаних розпоряджень відповідач був зобов'язаний у терміни до 30 грудня 2010 року та 31 грудня 2010 року виконати вимоги розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме -надати до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, опублікувати в офіційному друкованому виданні Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та розмістити в загальнодоступній інформації базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку річну інформацію за 2008 рік.

Судом встановлено, що станом на 26.01.2011 року відповідач не виконав вимоги розпоряджень позивача про усунення порушень законодавства про цінні папери від 17.06.2010 року № 40-ЧК та від 06.07.2010 року №53-ЧК, чим порушив вимоги п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»в частині обов'язковості виконання розпоряджень Комісії учасниками ринку цінних паперів.

По факту правопорушення уповноваженою особою позивача винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 26.01.2011 року №20-ЧК, згідно якої за ухилення від виконання розпорядження на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 85000 грн.

Згідно квитанції про відправлення поштової кореспонденції, постанова направлена відповідачу рекомендованим листом від 27.01.2011 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Таким територіальним органом і є Харківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Частиною 1 ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»передбачено, що емітентів, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язано своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію, зокрема, про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Зазначена річна та квартальна звітна інформація підпадає під визначення регулярної інформації про емітента, що міститься в ч. 1 ст. 40 вказаного Закону.

У відповідності до ч.ч. 2 - 4, ч.6 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік, річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Емітент має право додатково подавати іншу інформацію; річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно п.п. 8, 10, 14 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено застосування до юридичних осіб фінансових санкцій за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 2 та п. 11 розділу 15 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року № 120/14811, постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови. Постанова за справою про правопорушення, а також рішення Комісії за скаргою на постанову можуть бути оскаржені до суду в порядку і строки, встановлені законодавством.

Згідно з пунктами 2, 3, 5 розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, встановлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач під час застосування фінансових санкцій до відповідача діяв в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що передбачені Законами України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та «Про цінні папери та фондовий ринок».

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачена сума заборгованості зі сплати штрафу в сумі 85000 грн., постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 26 січня 2011 року не оскаржена, у встановленому порядку не скасована, а тому суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем -суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 86, 94, 97, 122,128, ст.ст. 158-163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3» (18002, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Дашковича, 34, ідентифікаційний код 01274188) на користь держави через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 225, ідентифікаційний код 22803076) штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 85000 (вісімдесят п'ять тисяч) грн.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий С.О.Кульчицький