Ухвала від 11.04.2011 по справі 2а/2370/2704/2011

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

11 квітня 2011 року Справа № 2а/2370/2704/2011

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Чала А.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до прокуратури Черкаської області, старшого слідчого прокуратури Черкаської області Губенка Є.А., третя особа -Черкаське обласне об'єднання бюро технічної інвентаризації, про скасування постанови про накладання арешту та звільнення земельної ділянки з під арешту,

ВСТАНОВИВ:

08 квітня 2011 року до Черкаського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, в якій позивач просить скасувати постанову старшого слідчого прокуратури Черкаської області Губенка Є.А. від 16.09.2009 року в частині накладення арешту на земельну ділянку, що належить позивачу на праві приватної власності та звільнити дану земельну ділянку з під арешту.

З матеріалів позову вбачається, що оскаржувана постанова винесена в рамках кримінальної справи, порушеної стосовно службових осіб КС «Фортеця».

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового оскарження.

Згідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Відповідно п. 2 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Рішенням Конституційного Суду України від 23.05.2001 № 6-рп/2001 кримінальне судочинство визначено, як врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу - підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.

Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості при розслідуванні кримінальної справи оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства і прокуратури. Але таке оскарження може здійснюватись у порядку, встановленому КПК України.

Порядок оскарження дій слідчого і прокурора визначений главою 22 Кримінально-процесуального кодексу України. Зокрема, відповідно до ст. 234 Кримінально-процесуального кодексу України дії слідчого можуть бути оскаржені прокуророві як безпосередньо, так і через слідчого. Скарги можуть бути як письмові, так і усні. Усні скарги прокурор або слідчий заносить до протоколу. Слідчий зобов'язаний протягом доби направити прокуророві скаргу, що надійшла до нього, разом із своїми поясненнями. Подача скарги не зупиняє виконання дії, яка оскаржується, коли це не визнає за потрібне слідчий або прокурор. Дії слідчого можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії слідчого розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З огляду на викладене, оскарження рішень, дій чи бездіяльності осіб щодо розслідування кримінальної справи не належить до юрисдикції адміністративних судів, а спір між сторонами підлягає розгляду за правилами Кримінально-процесуального кодексу України.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 109, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Черкаської області, старшого слідчого прокуратури Черкаської області Губенка Є.А., третя особа -Черкаське обласне об'єднання бюро технічної інвентаризації, про скасування постанови про накладання арешту та звільнення земельної ділянки з під арешту -відмовити.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя А.С. Чала