05 квітня 2011 року Справа № 2а-0870/1995/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Калашник Ю.В., перевіривши матеріали адміністративної справи
за позовною заявою Об'єднання громадян «Громадський захист»
до Запорізької міської ради
про визнання протиправним та нечинним рішення
04.04.2011 Об'єднання громадян «Громадський захист» (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Запорізької міської ради (далі - відповідач), у якому просить визнати протиправним та нечинним з моменту прийняття рішення відповідача від 23.04.2008 №27 «Про затвердження проекту винесення в натуру водоохоронної зони р.Дніпро в межах м.Запоріжжя» в частині листів №10, 13а, 14, 15 (лівий берег) графічної частини проекту.
У відповідності до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно до п.2 ч.1 ст.3 КАС України адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем у даному спорі є Запорізька міська рада.
У відповідності до приписів ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування», представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення; виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Статтею 5 цього Закону установлено, що система місцевого самоврядування включає, зокрема, міську раду.
Відповідно до ч.1 ст.10 указаного Закону, міські ради є органом місцевого самоврядування.
Із змісту вище викладених норм та матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлені вимоги до органу місцевого самоврядування, що виключає можливість розгляду указаної справи Запорізьким окружним адміністративним судом, а тому справу належить розглядати місцевим загальним судом як адміністративним, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви, згідно ч. 6 ст. 108 КАС України, не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 18, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
Позовну заяву Об'єднання громадян «Громадський захист» до Запорізької міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу, разом із позовною заявою і усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви, згідно ч. 6 ст. 108 КАС України, не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Ю.В.Калашник