Постанова від 22.02.2011 по справі 0670/916/11

справа № 0670/916/11

категорія 11.5

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Черняхович І.Е. ,

при секретарі - Карасюк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації

до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області

про скасування постанови про накладення штрафу,-

встановив:

Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації звернулось до суду з позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області в якому зазначило, що 19.01.2011р. року постановою державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області було накладено штраф за невиконання рішення суду у сумі 340,00 грн. Просить суд скасувати постанову про накладення штрафу ВП № 19571895 від 19.01.2011р.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, просив справу розглядати без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив. Надіслав до суду письмові заперечення.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, 04.06.2010р. відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа по справі № 2-а- 1194/09 від 28.05.010р. про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації здійснити нарахування та виплати ОСОБА_1 грошову допомогу яка передбачена ст. .37 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, яків постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.06.2008р. по 31.05.2009р., та надано боржнику семиденний строк для виконання рішення суду.

Копія постанови про відкриття виконавчого провадження надіслана сторонам виконавчого провадження, що підтверджується листом № 14/15102 від 07.06.2010р.

У встановлений для добровільного виконання строк, рішення суду виконано не було.

15.12.2010р. державним виконавцем направлено вимогу боржнику щодо зобов'язання виконання постанови суду, в якій зазначено, що управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації повинне повідомити Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про виконання вищевказаних виконавчих документів в семиденний строк з моменту отримання даної вимоги (а.с. 19).

Боржником повторно не було виконано виконавчі документи.

У зв'язку з невиконанням судового рішення у встановлений строк, 19.01.2011р. року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області за невиконання виконавчого листа № 2-а -1194/09, виданого Лугинським районним судом 28.05.2010р. про проведення перерахунку щомісячної грошової допомоги винесено постанову про накладення штрафу на управління в сумі 340.00 грн.

Дана постанова, у встановлений строк добровільно виконана не була.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження", вимоги державного виконавця щодо виконання рішень суду є обов'язковими для усіх органів, організацій, посадових осіб, громадян і юридичних осіб на території України.

Державному виконавцю у встановлений ним строк повинні бути надані безкоштовно документи або їх копії, необхідні для здійснення його повноважень.

Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно з Законом.

Якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.

Відповідно до ст. 76 вищевказаного Закону, після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.

У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, встановленому частиною другою статті 87 цього Закону.

Якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та інші заходи, передбачені статтею 87 цього Закону, після чого, виконавчий документ постановою державного виконавця, затвердженою начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, повертається до суду чи іншого органу, що видав виконавчий документ.

Постанова державного виконавця про накладення штрафу може бути оскаржена до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець або до суду в 10-денний строк. Проте управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації даним правом не скористалося.

Посилання позивача на відсутність бюджетних призначень являється безпідставним, оскільки, відповідно до Бюджетного кодексу України, наказу Державного казначейства України "Про затвердження Порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах державного казначейства України", боржник повинен на підставі рішення суду зареєструвати бюджетне зобов'язання в органах державного Казначейства, подавши платіжне доручення на погашення бюджетного фінансового зобов'язання. Бюджетні зобов'язання обліковуються органами Державного казначейства України не залежно від установлених на дані цілі бюджетних асигнувань, оскільки зазначені соціальні виплати є соціальною гарантією і одержувачу не може бути відмовлено у їх виплаті у разі призначення.

Реалізація встановленого Законом права не може бути постановлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань не може бути прийняте судом до уваги.

Враховуючи викладене, суд вважає, що дії відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області не суперечать вимогам чинного законодавства, постанова про накладення штрафу від 19.01.2011 року прийнята на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використання повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. А тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись Законом України "Про виконавче провадження", ч.3 с. 2, ст.ст. 86, 158-163, 254 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні позову управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанови про накладення штрафу від 19.01.2011р. - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: І.Е.Черняхович