справа № 2а-6137/10/0670
категорія 6.6.4
21 лютого 2011 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Черняхович І.Е. ,
при секретарі - Карасюк Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі
до Комунального підприємства Лазні "Веселка"
про стягнення 6780.00 грн.,-
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Житомирі звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з Комунального підприємства Лазні "Веселка" заборгованість у сумі 6780.00 грн.
В судове засідання представник позивача з'явився, позов підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини своєї неявки суду не повідомив, письмових заперечень на позов не надав.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що КП Лазня "Веселка" зареєстрована Виконавчим комітетом Житомирської міської ради 02.03.1993р. № 110 та як платник податків знаходиться на обліку в ДПІ у м. Житомирі.
27.01.2010р. була проведена перевірка лазні, що належить КП Лазні "Веселка", щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу в ході якої було виявлено порушення п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. За результатами даної перевірки був складений Акт № 0050/06/30/23/13565181 від 27.01.2010р. (а.с.9).
На підставі ст. 22 вищевказаного Закону, 05.02.2010р. ДПІ у м. Житомирі було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій на суму 500,00 грн. (а.с. 11).
За виявлені правопорушення п.п. 2,6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні позивачем було винесено рішення про застосування фінансових санкцій на суму 6280,00 грн. (а.с. 12).
Стаття 3. Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, розрахунки за готівку підприємств сфери торгівлі, громадського харчування та послуг здійснюються із застосуванням РРО згідно із Законом України від 01.06.2000 N 1776 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 N 1336 (із змінами і доповненнями).
Якщо торговець оснащений платіжним терміналом (у тому числі з'єднаним чи поєднаним з РРО), то він може за рахунок готівкової виручки підприємства або коштів, отриманих із банку, надавати держателю платіжної картки Національної системи масових електронних платежів та інших платіжних систем (якщо така послуга передбачена їх правилами) послуги з видачі готівки з друкуванням квитанції платіжного термінала (або розрахункового документа) та відображенням таких операцій в касовій книзі або КОРО чи в книзі обліку доходів і витрат. Обмеження з видачі торговцем готівки за платіжними картками можуть установлюватися платіжною організацією та банками - членами цієї системи.
Зі ст. 22. вищевказаного Закону випливає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Доказів погашення відповідачем вказаної заборгованості суду не подано.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати стягненню не підлягають відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 86, 94, 159, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства Лазні "Веселка" на користь Державної податкової інспекції у м. Житомирі заборгованість у сумі 6780.00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: І.Е.Черняхович