Постанова від 05.10.2010 по справі 2а-5239/10/0670на

справа № 2а-5239/10/0670

категорія 2.11.1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2010 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Романченка Є.Ю. ,

при секретарі - Длугаш О.В.,

за участі представників позивача та відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Вест Транс-Сервіс"

до Державна податкова інспекція у м. Житомирі

про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення,-

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вест Транс-Сервіс» (далі - Позивач) звернулося з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Житомирі (далі - Відповідач) про визнання недійсним та скасування акту Державної податкової інспекції в м. Житомирі № 537/15-2 від 08.06.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість та відновлення реєстрації в реєстрі платників податку на додану вартість.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08.06.2010 року Державна податкова інспекція у м. Житомирі прийняла акт № 537/15-2, яким анулювала реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест Транс-Сервіс» на підставі пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України від 03.04.97р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» у зв'язку з порушенням позивачем вимог, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання (відсутність за юридичною адресою чи неможливість встановити місцезнаходження) та неподання податкових декларацій з податку на додану вартість з березня 2010 року до моменту складання акту.

В судовому засіданні представники позивача адміністративний позов підтримали, просили суд позов задовольнити. Також зауважили, що акт № 537/15-2 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 08.06.2010 р. є незаконним, оскільки законодавством не передбачено анулювання реєстрації платника податку на додану вартість з підстави відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням, відповідно до повідомлення податкової міліції, а крім того, ТОВ "Вест Транс-Сервіс» зареєстроване та постійно знаходиться за адресою: м. Житомир, Богунський р-н, вул. Домбровського, 3 кімната 4. Також Позивач повідомив, що з березня 2010 року до моменту складання акту, підприємство регулярно подавало податкову звітність з податку на додану вартість.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, оскільки на його думку позивач за юридичною адресою не знаходиться, що підтверджується довідкою про встановлення фактичного місцезнаходження платників податків № 5079 від 08.06.2010 р., а тому акт № 537/15-2 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 08.06.2010 р. є законним, підстави для його скасування відсутні.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вест Тран - Сервіс» (ідентифікаційний код 31398827) зареєстроване державним реєстратором Житомирської області як юридична особа за адресою: м. Житомир, Богунський р-н, вулиця Домбровського, будинок 3, квартира 4, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії A01 № 152991, та відповідно до свідоцтва № 100263779 від 29.01.2010 р. зареєстроване ДПІ у м. Житомирі, як платник податку на додану вартість.

08.06.2010 р. Державна податкова інспекція у м. Житомирі прийняла акт № 537/15-2 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ТОВ «Вест Тран - Сервіс», на підставі пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України від 03.04.97р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" у зв'язку з порушенням позивачем вимог, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання (відсутність за юридичною адресою та неможливістю установити місцезнаходження) та неподання податкових декларації з податку на додану вартість з березня 2010 року до моменту складання акту.

Відповідно до пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачено, що реєстрація особи як платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Слід зазначити, що "випадки, визначені законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання", які можуть бути підставою для анулювання реєстрації платником податку на додану вартість, чітко визначені. Так, Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом ДПА України від 1 березня 2000 р. № 79, затверджена форма заяви 3-ПДВ про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. У зазначеній заяві форми 3-ПДВ визначений перелік випадків, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання: державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи: смерть фізичної особи - підприємця або постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи - підприємця померлою; постановлення судового рішення про визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою, про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або обмеження її цивільної дієздатності. Тобто, податковий орган має право анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість юридичної особи відповідно до п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання, лише якщо була здійснена державна реєстрація припинення юридичної особи. Інших підстав для анулювання реєстрацію платника податку на додану вартість законодавство не передбачає.

Пункт 25.2.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість передбачає, що органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "г" пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей).

В переліку підтвердних документів (відомостей) відсутні повідомлення або довідка про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків як підтверджуючий документ, на підставі якого може бути прийнято рішення анулювання реєстрації платником на додану вартість суб'єкта господарювання.

Як вбачається із змісту довідки № 5079 від 8.06.10 року виданої заст. начальника ГВПМ у м. Житомирі, на підставі якої був прийнятий оспорюваний акт, перевірка проводилась за адресою: м. Житомир, вул. Домбровського, будинок 3, однак вказана адреса є неповною, оскільки не зазначено кімнату, не опитані свідки, а тому висновок про проведення всіх необхідних та достатніх заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження платника податків, суд вважає необгрунтованим.

Згідно витягів з ЄДРПОУ станом на 23.06.2010 р. і на даний час ТОВ «Вест Транс-Сервіс» зареєстровано в єдиному державному реєстрі та знаходиться за адресою: 10000, Житомирська обл., м. Житомир, Богунський р-н, вулиця Домбровського, будинок 3, к.4.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що в оспорюванному акті вказано, що однією з підстав для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є неподання ТОВ «Вест Транс-Сервіс» податкових декларацій з податку на додану вартість з березня 2010 року до моменту складання акту ( 08 червня 2010р.).

Судом встановлено, що дані висновки відповідача не відповідають дійсності та суперечать нормам чинного законодавства, враховуючи наступне.

Відповідач в акті вказав, що ТОВ «Вест Транс-Сервіс» не подає декларації з березня 2010 року до моменту складання акту (08.06.10р.) тобто фактично, протягом лише 3 місяців, однак, пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", який передбачає, що анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відбувається у випадку неподання платником податків податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних місяців.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, позивач, враховуючи положення вищевказаного Закону надсилав до ДПІ у м. Житомирі, податкові декларації з ПДВ за березень - квітень 2010 року поштою, що підтверджується поштовими повідомленнями та описами вкладення у цінний лист з відмітками відділення зв'язку.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ДПІ у м. Житомирі необгрунтовано прийняла рішення у вигляді акта № 537/15-2 від 08.06.2010р. про анулювання реєстрації ТОВ «Вест Транс-Серві» платником податку на додану вартість з підстав, які не передбачені пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість".

Суд вважає, що всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності прийнятого ним рішення щодо анулювання реєстрації платником податку Позивача.

Враховуючи викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали адміністративної справи та заслухавши думку представників сторін, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Транс-Сервіс" - задовольнити.

Визнати протиправним з моменту прийняття та скасувати акт Державної податкової інспекції у м. Житомирі №537/15-2 від 08.06.10 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Транс - Сервіс" індивідуальний податковий номер 313988203181, свідоцтво платника податку на додану вартість №100263779.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Житомирі поновити реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Транс-Сервіс" в реєстрі платників податку на додану вартість як платника податку з дати його виключення.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко

Повний текст постанови виготовлено: 11 жовтня 2010 р.