"14" вересня 2006 р.
Справа № 32/196-06-7220А
15год.30хв.
За позовом: Спільного українсько-швейцарського підприємства “Хільмак», м. Одеса
до відповідача: Одеської обласної ради, м. Одеса
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1.Теплодарської міської ради Одеської області;
2. Біляївської міської ради Одеської області
про визнання пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» такими, що не відповідають Конституції України;
про визнання недійсними та скасування пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар»
Суддя Грабован Л.І.
При секретарі судового засідання: Чабан В.С.
Представники сторін
від позивача: не з'явився
від відповідача: Сафончик О.І. за довіреністю №р-39-794 від 25.07.2006р.
треті особи: Теплодарська міська рада Одеської області -Кравцова Н.І. за довіреністю №10/24-1327 від 04.08.2006р., Панасюк О.Ю. за довіреністю №07/24-1043 від 13.06.2006р.; Біляївська міська рада Одеської області -не з'явився
У судових засіданнях оголошувались перерви з 11.08.2006р. до 4.09.2006р., з 11.09.2006р. до 14.09.2006р. у відповідності до вимог статті 150 КАС України.
Суть спору: 14.07.2006р. Спільне українсько-швейцарське підприємство “Хільмак» звернулось до суду з позовом до Одеської обласної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог -Теплодарської міської ради Одеської області, Біляївської міської ради Одеської області, про визнання пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» такими, що не відповідають Конституції України.
Ухвалою суду від 17.07.2006р. позовну заяву Спільного українсько-швейцарського підприємства “Хільмак» залишено без руху, зобов'язано Спільне українсько-швейцарське підприємство “Хільмак» надати в строк до 24.07.2006р. об 11год.15хв. до господарського суду Одеської області судді Грабован Л.І.: уточнення позовних вимог у відповідності з ч.3 ст.105 КАС України, уточнення позову в частині наявності факту порушення прав, свобод та інтересів у порядку статті 104 КАС України та необхідності їх захисту; викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; пояснення щодо строку подачі адміністративного позову у відповідності зі статтею 99 КАС України; докази сплати судового збору у порядку статті 89 КАС України; свідоцтво про державну реєстрацію; докази, підтверджуючі повноваження особи, якою підписано позов.
Ухвалою суду від 25.07.2006р. відкрито провадження у адміністративній справі №32/196-06-7220А за позовом Спільного українсько-швейцарського підприємства “Хільмак» до Одеської обласної ради про визнання пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» такими, що не відповідають Конституції України; про визнання недійсними та скасування пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар»; призначено попереднє судове засідання, витребувано документи, необхідні для розгляду справи.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує наступними обставинами. СП “Хільмак» за договором купівлі-продажу від 22.12.2000р. придбав об'єкт незавершеного будівництва “Склад промхарчтоварів бази відділу робочого постачання цілісного майнового комплексну Одеської ТЕЦ-2», який розташований на земельній ділянці розміром 2,1 га Біляївського району згідно державного акту на право користування землею, виданого Біляївською районною радою №032850 у 1981 році №7. Позивач вказує, що на моменту укладення договору купівлі-продажу йому було відомо про те, що земля, на якій розміщений об'єкт, належить Одеській обласній раді та розташована на території Біляївської районної ради, інших правовстановлюючих документів на право користування земельною ділянкою ані на момент укладення договору, ані на сьогоднішній день не існує. Позивач вважає, що рішення Одеської обласної ради “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» від 13.07.1996р., згідно до якого земельна ділянка, що на ній розміщено об'єкт, з 13.07.1996р. увійшла в межі міста Теплодар, прийняте з порушенням законодавства України, а саме, з перевищенням владних повноважень, оскільки відповідно до ч.1 ст.85 Конституції України встановлення меж міст та районів відноситься до компетенції Верховної ради України та з порушенням ст.85 ЗК УРСР. Крім того, позивач наголошує, що відповідний висновок Біляївської районної ради про надання або вилучення земельної ділянки, як того вимагає п.7 ст.10 ЗК УРСР, Одеською обласною радою не було отримано, вилучення земельної ділянки у відповідності до ст.16 ЗК УРСР не здійснювалось.
Позивачем надано суду уточнення адміністративного позову від 24.07.2006р., відповідно до якого позов доповнено вимогами наступного змісту: “визнати недійсними та скасувати пункти 1, 3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар».
В обґрунтування уточнень позивач вказує не те, що рішення Одеської облради від 13.07.1996р. є нормативно-правовим актом, діє неодноразово і розповсюджується на невизначене коло осіб, які користуються землею тепер і будуть користуватись у майбутньому, в тому числі і СП “Хільмак», а саме: стосується прав і обов'язків щодо оформлення права землекористування, сплати податку на землю місцевому бюджету за ставками м. Теплодар. Позивач припускає, що через те, що оскаржуване рішення Одеської облради прийняте з перевищенням владних повноважень, оформлення належним чином право встановлюючих документів на Теплодарську міську раду на право розпорядження землями, які увійшли у межі м. Теплодар, не відбулось. У зв'язку з цим, як вважає позивач, СП “Хільмак» не має можливості належним чином оформити право землекористування на вказану земельну ділянку, що порушує його права та унеможливлює виконання обов'язків, що передбачені законодавством України, в тому числі обов'язків по оплаті за землю. Позивач вказує, що протягом тривалого часу позивач не має можливості укласти договір оренди земельної ділянки, оскільки ані власник, ані землекористувач земельної ділянки й досі не визначені.
Крім того, позивач зазначає, що на підставі рішення Одеської обласної ради народних депутатів від 13.07.96р. Теплодарська міська рада прийняла рішення від 1.02.2001р. №233-ХХ-ХХ11 “Про надання в оренду земельної ділянки з послідуючим викупом під об'єктом незавершеного будівництва СП “Хільмак». Позивач зазначає, що Біляївська міська рада рішенням від 22.07.2004р. №335-16/ХХ1У дала згоду СП “Хільмак» на виготовлення проекту відведення земельної ділянки в довгострокову оренду площею 2,1 га із земель запасу Біляївської міської ради (за межами міста Біляївка), на якій знаходиться об'єкт незавершеного будівництва, оскільки відповідно до державного акту на право користування землею, спірна земельна ділянка знаходиться у користуванні Біляївської міської ради. Рішенням від 5.04.2005р. Біляївська міська рада скасувала своє рішення від 22.07.2004р.
Позивач вказує, що ним здійснюється оплата за земельну ділянку, на якій розміщено об'єкт, відповідно до ставок, що встановлені Біляївською районною радою, до місцевого бюджету Біляївського району з 1 квітня 2005р.
Біляївська міська рада Одеської області 11.08.2006р. надала суду пояснення по суті позову, в якому вказує на те, що 22.07.04р. Біляївською міською радою прийнято рішення №335-16/ХХ1У, яким надано згоду на виготовлення проекту відведення земельної ділянки в довгострокову оренду площею 2,1 га із земель запасу Біляївської міської ради. 24.03.2005р. Біляївський районний відділ земельних ресурсів листом №1668 надав довідку про те, що згідно рішення обласної ради народних депутатів “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» від 13.07.1996р., земельна ділянка на якій розміщене підприємство “Хільмак» увійшло в межі міста Теплодар». Біляївська міська рада пояснює, що керуючись вищезазначеним, нею 11.08.2005р. прийняла рішення №548-23/ХХ1У “Про скасування рішення Біляївської міської ради №335-16/ХХ1У від 22.07.2004р. “Про згоду на виготовлення проекту відведення СП “Хільмак».
Третя особа - Теплодарська міська рада Одеської області 10.08.2006р. надала суду заперечення на адміністративний позов, в якому вказує, що вважає вимоги позивача необґрунтованими, та такими, що не базуються на нормах матеріального та процесуального права. Теплодарська міська рада у запереченні на адміністративний позов вказує, що згідно Інформаційного листа Верховного суду України №3.2.-2005 від 26.12.2005р. у випадку, якщо суб'єкт (у т.ч. орган місцевого самоуправління) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції у відносно іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом та Одеська обласна рада при прийнятті оскаржуваного рішення здійснювала владні управлінські функції відносно Теплодарської селищної ради та Біляївської районної ради Одеської області, відносно ж СП “Хільмак» таких функцій по цим конкретним правовідносинам відповідач не виконував та будь-яких зобов'язань по здійсненню певних дій СП “Хільмак» спірними пунктами рішення №122-ХХ11 Одеська обласна рада не встановлював. У зв'язку з цим, Теплодарська міська рада вважає, що адміністративна справа №32/196-06-7220А не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки по предмету спору відсутні адміністративні правовідносини між Одеською обласною радою та СП “Хільмак» та наявні обставини для припинення провадження у справі у відповідності до п.1 ч.1 ст.157 КАС України.
Теплодарська міська рада вказує, що листом від 20.04.2006р. №29 на ім'я міського голови м. Теплодар СП “Хільмак», посилаючись на рішення господарського суду Одеської області від 8.04.2005р., просить видати дозвіл на виготовлення проекту відводу земельної ділянки, на якій знаходиться об'єкт незавершеного будівництва, що належить СП “Хільмак» на підставі договору купівлі-продажу від 22.12.2000р. 12.06.2005р. за №10/22-839 вищевказане рішення СП “Хільмак» було надано, однак, до цього часу СП “Хільмак» проект відводу займаємої земельної ділянки площею 2,1 га не здійснив та, відповідно, договір оренди землі між СП “Хільмак» та Теплодарською міською радою не укладений.
Третя особа - Теплодарська міська рада у запереченні на адміністративний позов вказує, що не відповідають дійсності твердження позивача про те, що з 1.04.2005р. ним здійснюється оплата за користування земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт незавершеного будівництва, що йому належить, до бюджету Біляївського району, оскільки згідно листа від 8.08.2006р. №417 фінансового управління виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області з 25 травня 2005р. та до теперішнього часу СП “Хільмак» здійснює оплату (податок) за користування вищевказаною земельною ділянкою до бюджету м. Теплодар. Крім того, у запереченні викладено зауваження про те, що позивачем пропущено строк позовної давності.
Теплодарська міська рада відзначає, що на момент прийняття спірного рішення Одеською обласною радою №122-ХХ11 Теплодар як адміністративно-територіальна одиниця не мав статусу міста (Теплодар було віднесено до категорії міст обласного значення тільки 17.06.1997р. на підставі Постанови Верховної Ради України №353/97-ВР), у зв'язку з цим спірне рішення не суперечить діючій Конституції України та відповідає ч.3 ст.64 Земельного Кодексу України (в редакції від 13.03.1992р.), що встановлено постановою Одеського апеляційного господарського суду від 4.04.2006р. по справі №23/233-05-7263А. Теплодарська міська рада повідомила, що листом №3320-7-5 від 25.08.2005р. ДП “Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах» підтверджено факт внесення в кадастровий план Одеської області меж м. Теплодар з врахуванням загальної площі міста -773,72 га. Крім того, із листа №1667 від 24.03.2005р. Біляївського районного відділу земельних ресурсів витікає, що земельна ділянка, на якій розміщено підприємство СП “Хільмак» з 13.07.1996р. входить до меж м. Теплодар.
У зв'язку з викладеним, Теплодарська міська рада просить суд винести постанову, якою у позовних вимогах СП “Хільмак» про визнання пунктів 1, 3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення меж селища міського типу Теплодар» такими, що не відповідають Конституції України відмовити повністю.
Одеська обласна рада у відзиві на позов проти позовних вимог заперечує та просить у задоволенні позову відмовити повністю, вказуючи не те, що рішенням Одеської обласної ради народних депутатів від 13.07.1996р. №122-ХХ11 встановлено саме межі селища міського типу, а не міста чи району, хоча деякі порушення при прийнятті рішень обласної ради мали місце.
Позивач звернувся до суду з заявою від 11.08.2006р. про забезпечення позову в порядку ст..117 КАС України, в якій просить призупинити до розгляду адміністративної справи по суті виконання рішення господарського суду від 19.01.2005р. по справі №30/227-04-7948, яким СП “Хільмак» зобов'язано належним чином оформити документи на право користування вказаною земельною ділянкою з Теплодарською міською радою та стягнуто з СП “Хільмак» плату за землю в розмірі 330 748,11 грн.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, оцінивши докази у їх сукупності, та з'ясувавши обставини справи, суд встановив: Відповідно до п.1.1. договору купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва “Склад промхарчтоварів бази відділу робочого постачання цілісного майнового комплексу Одеської ТЕЦ-2» шляхом викупу від 22.12.2000р., укладеного між Управлінням обласної ради у справах майна та інвестицій та ТОВ Спільне Українсько-швейцарське підприємство “Хільмак» вчинено купівлю-продаж об'єкту незавершеного будівництва “Склад промхарчтоварів бази відділу робочого постачання цілісного майнового комплексу Одеської ТЕЦ-2» -загальною площею 7930,2 квадратних метрів, будівельною готовністю 75,3%, що розташований у Одеській області, м. Теплодар на земельній ділянці розміром 2,1 га згідно державного акту на право користування землею Б032850, виданого Біляївською районною радою народних депутатів у 1981 році за номером 7.
П 4.4 цього договору встановлено, що покупець вирішує питання довгострокової оренди земельної ділянки з послідуючим викупом під об'єктом у порядку п.3 ст. 27 Закону України «Про приватизацію державного майна».
Згідно рішення Одеської обласної ради народних депутатів №122-ХХ11 від 13.07.1996р. “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар», прийнятого на підставі ст.2, 11 Закону України “Про основи містобудування», статті 64 Земельного кодексу України, проекту утворення території та установлення меж Теплодарської селищної Ради народних депутатів, розпорядження облдержадміністрації від 19.12.1995р. №262/95 “Про передачу об'єктів ОТЕЦ-2 ДАЕК “Одесаобленерго» Міненерго України у власність області», рішення Теплодарської селищної Ради народних депутатів від 29.05.1996р. №7/2-ХХ11, а також погодження Центральної районної ради народних депутатів міста Одеси встановлено зовнішню межу селища міського типу Теплодар по суміжності з Біляївським районом з загальною територією міста 773,7 гектарів; зменшено площу території міста Одеси на 328 га, яка була передана рішенням Біляївської районної Ради народних депутатів від 23.02.1994р. №326-ХХ1 і включена в баланс міста Одеси 26.08.1994року; зменшено площу території Біляївської районної Ради народних депутатів на 444,9га в зв'язку з включенням в межі селища міського типу Теплодар, згідно з розробленим Інститутом “Укрземпроект» проектом утворення території та встановлення меж Теплодарської селищної Ради народних депутатів.
Згідно рішення Теплодарської міської ради “Про надання оренди земельної ділянки з послідуючим викупом під об'єктом незавершеного будівництва СП “Хільмак» №233-ХХ-ХХ111 від 1.02.2001р. надано дозвіл на збір матеріалів для виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 2,1 га СП “Хільмак», зобов'язано останнього в тримісячний термін підготувати документацію, надано в оренду земельну ділянку площею 2,1 га СП “Хільмак» на 10 років, доручено Виконкому Теплодарської міської ради укласти з СП “Хільмак» договір оренди земельної ділянки після виготовлення проектної документації, затверджено розмір орендної плати 7 грн. за 1 кв.м. у рік, доручено Теплодарському міському відділу земельних ресурсів внести відповідні зміни в земельно-кадастрові документи.
На виконання рішення Одеської обласної ради народних депутатів №122-ХХ11 від 13.07.1996р. проведено встановлення в натурі меж м. Теплодар загальною площею 773,72 га, про що складено акт від 13.01.2004р., який підписано представником Одеської регіональної філії ДП “Центр державного земельного кадастру» Лойко І.Г., начальником Біляївського районного відділу земельних ресурсів Валюх В.О., Біляївським міським головою Бухтіяровим М.П., Теплодарським міським головою Печерським Л.М., Мирненським сільським головою Котович О.Г., Маяківським сільським головою Войцеховським І.С.
Рішенням Біляївської міської ради “Про надання згоди на виготовлення проекту відведення земельної ділянки СП »Хільмак», прийнятим 22.07.2004р. за №335-16/ХХ1У за результатами розгляду клопотання СП “Хільмак», надано згоду СП “Хільмак» на виготовлення проекту відведення земельної ділянки в довгострокову оренду площею 2,1 га із земель запасу Біляївської міської ради (за межами м. Біляївка), на якій знаходиться об'єкт незавершеного будівництва. Вказане рішення скасовано рішенням Біляївської міської ради №548-23/ХХ1У від 11.08.2005р. згідно зі статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», ст.12 Земельного кодексу України та згідно листа відділу земельних ресурсів №1668 від 24.03.2005р., в якому повідомляється, що згідно рішення облради “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» земельна ділянка, на якій розміщено підприємство “Хільмак» від 13.07.1996р. увійшла в межі міста Теплодар.
Рішенням господарського суду від 19.01.2005р. у справі №30/227-04-7948 позовну заяву Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Теплодарської міської ради Одеської області задоволено частково, зобов'язано СП “Хільмак» належним чином оформити документи з Теплодарською міською радою щодо права користування земельною ділянкою площею 2,1 га, розташованої у м. Теплодар Одеської області, стягнуто з СП “Хільмак» на користь Теплодарської міської ради 330 748,11 грн. плати за землю за період з 1.10.2001р. по 1.02.2004р.
Рішенням господарського суду Одеської області у цій справі за результатами перегляду рішення від 19.01.2005р. за нововиявленими обставинами його скасовано, позовну заяву задоволено частково та зобов'язано СП «Хільмак» належним чином оформити документи щодо права користування земельною ділянкою площею 2,1 га, оскільки згідно п.1 ст. 120 Земельного кодексу України при переході права власності на будівлю, споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходи на підставі цивільно-правових угод, а право користування -на підставі договору оренди. П.4.4 договору купівлі-продажу об'єкту незавершеного будівництва шляхом викупу від 22.12.2000р. передбачено, що СП «Хільмак» вирішує питання довгострокової оренди земельної ділянки з послідуючим викупом, а відповідно до ст.ст. 525,526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.
22.06.2005р. Міським головою Теплодарської міської ради СП «Хільмак» надано дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки площею 2.1000га.
Доказів проведення подальших заходів щодо оформлення в установленому земельним законодавством порядку права на постійне користування вказаною земельною ділянкою позивачем суду не надано.
Відповідно до ч. ч. 1,3 ст. 125 Земельного Кодексу України від 25.10.2001р., який набрав чинності з 01.01.2002 р., право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами затвердженої Кабінетом Міністрів форми ( ч. 1 ст. 126 Земельного Кодексу України).
Вищевикладені обставини, встановлені судом, свідчить про те, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання п.1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 такими, що не відповідають Конституції, визнання їх недійсними та скасування, тоді як не є постійним користувачем земельної ділянки.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Захист прав на земельні ділянки здійснюється шляхом, зокрема, визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування (п. «г» ст. 152 ЗК України).
Згідно ч.1 ст. 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
До компетенції адміністративних судів, повноваження яких виконують згідно п. 6 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України господарські суди, віднесені справи, що стосується визначення законності у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до ст. 104 КАС України право на звернення до адміністративного суду з позовом мають особи, які вважають, що порушено їх права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, однак право вимоги, належність останнього позивачу має бути ним доведено та обґрунтовано.
Як вбачається з положень ст. 155 ЗК України, умовою визнання акту індивідуальної дії, є порушення цим актом права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою. Ст. 57 ЗУ «Про власність» передбачений такий спосіб захисту права на землю, як визнання недійсним акту, що порушує права власника або титульного володільця щодо володіння, користування чи розпорядження належним йому майном, за позовом власника чи особи, право якої порушено.
Враховуючи, що позивач не є власником і постійним користувачем землі, приймаючи до уваги, що оскаржуване рішення стосується встановлення межі смт Тепло дар та не впливає на обов'язки позивача, оскаржуване рішення прийнято Одеською обласною радою при здійсненні нею владних управлінських функцій стосовно Теплодарської міської ради та Біляївської райради, тоді як відносно СП “Хільмак» таких функцій не здійснювалось, позивачу, яким подано позов, не належить право вимоги, пред'явленої у позові.
Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Під час прийняття постанови суд вирішує окрім питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, та якими доказами це підтверджується, зокрема, і наявність інших фактичних даних, які мають значення для вирішення справи, та доказів на їх підтвердження ( ст. 161 КАС України).
Доводи позивача про те, що рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 розповсюджується на його права щодо оформлення права землекористування, сплати податку за землю, та у зв'язку з прийняттям цього рішення позивач не має можливості належним чином оформити право землекористування на земельну ділянку не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки вказані обставини необґрунтовані та не доведені у встановленому КАС України порядку.
Враховуючи викладене, суд відмовляє Спільному українсько-швейцарському підприємству “Хільмак» у задоволенні позову до Одеської обласної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог -Теплодарської міської ради Одеської області, Біляївської міської ради Одеської області, про визнання пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» такими, що не відповідають Конституції України; про визнання недійсними та скасування пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар».
При цьому, суд відмовляє СП “Хільмак» у задоволенні заяви від 11.08.2006р. про забезпечення позову шляхом призупинення до розгляду адміністративної справи по суті виконання рішення господарського суду від 19.01.2005р. по справі №30/227-04-7948 з огляду на наступне.
Частиною 1 статті 117 КАС України передбачено, що суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
За положеннями ч.4 вказаної статті КАС України адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті (зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються), може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Положеннями КАС України не передбачено такий спосіб забезпечення адміністративного позову, як призупинення до розгляду адміністративної справи по суті виконання рішення суду.
Судові витрати віднести за рахунок позивача відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України.
Повернути позивачу 81,60 грн. надлишково сплаченого державного мита згідно положень ч.2 статті 89 КАС України, про що видати довідку.
Керуючись ч.2 ст.89, ст.ст. 160, 161, 162, 163 КАС України, суд, -
1.Відмовити Спільному українсько-швейцарському підприємству “Хільмак» у задоволенні позову до Одеської обласної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -Теплодарської міської ради Одеської області, Біляївської міської ради Одеської області, про визнання пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар» такими, що не відповідають Конституції України; про визнання недійсними та скасування пунктів 1,3 рішення Одеської обласної ради від 13.07.1996р. №122-ХХ11 “Про встановлення межі селища міського типу Теплодар».
2.Повернути СП “Хільмак» 81,60 грн. надлишково сплаченого державного мита згідно платіжного доручення №2418 від 14.07.2006р.
3.Видати СП “Хільмак» довідку на повернення державного мита.
Постанова може бути оскаржена у порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Грабован Л.І.