73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
"19" березня 2008 р. Справа № 9/71-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Шевченко М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Нова Каховка, м. Нова Каховка Херсонської області
до комунального підприємства "Комунгоспсервіс" Таврійської міської ради,м. Таврійськ Херсонської області
про стягнення 43107,60 грн.
За участю представників сторін
від позивача - Шепелєва О.В. головний державний податковий інспектор дов.№30045/10/10 від 19.12.2007р.
від відповідача - Глущенко М.П. директор паспорт МО 337704 вид. Новокаховським МВ УМВС України в Херсонській області від 11.06.1997р.; Жога В.М. представник дов. від 31.12.2007р.
Суть спору: ДПІ у м. Нова Каховка звернулась до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача - КП "Комунгоспсервіс" Таврійської міської ради заборгованість по податку на додану вартість в сумі 43107,60 грн.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представники відповідача позовні вимоги визнають у повному обсязі, наявність заборгованості пояснюють тяжким фінансовим станом.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд
Комунальне підприємство "Комунгоспсервіс" Таврійської міської ради зареєстроване 01 червня 2005 року виконавчим комітетом Новокаховської міської ради та є юридичною особою. З 01.06.2005р. КП "Комунгоспсервіс" Таврійської міської ради перебуває на обліку в ДПІ у місті Нова Каховка Херсонської області та обрало загальну систему оподаткування. Відповідно до п. 1.1 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ, відповідач є платником податку на додану вартість.
ДПІ у м. Нова Каховка Херсонської області - позивач, згідно з положеннями Закону України "Про державну податкову службу в Україні" має статус юридичної особи і є органом державної виконавчої влади, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах щодо контролю з питань правильності нарахування та надходження податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів різних рівнів.
Стаття 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. 1251-ХІІ зобов'язує платника податків сплачувати належні суми податків та зборів до бюджету у встановлені законом строки. Однак свої зобов'язання перед бюджетом відповідач у визначенні законодавством строки не виконує.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач станом на 04.12.2007 р. має податковий борг по податку на додану вартість в сумі 43107,60 грн.
Зазначена вище сума податкового боргу підтверджується довідкою про заборгованість від 04.12.2007 року, податковими повідомленнями-рішеннями, першою та другою податковими вимогами, податковими деклараціями та витягами з особового рахунку.
Заявлену до стягнення суму податкового боргу відповідач станом на час вирішення спору в суді не сплатив.
Доказів оскарження та визнання нечинними податкових повідомлень-рішень відповідачем суду не надано. За таких обставин, рішення є узгодженими та обов'язковим до виконання. Заборгованість відповідача становить 43107,60 грн.
Проаналізувавши заявлені позовні вимоги з положеннями чинного податкового законодавства суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Статтею 69 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Відповідно до положень ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі і органи державної податкової служби, при здійсненні покладених на них державою функцій зобов'язані діяти лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні», зокрема, ст.10 даного Закону до функцій державних податкових інспекцій віднесено контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, обов'язкових платежів, а також стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами..
Положеннями ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У судовому засіданні представники відповідача позовні вимоги визнають у повному обсязі, але доказів сплати податкового боргу суду не надали, наявність заборгованості пояснюють тяжким фінансовим станом.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з комунального підприємства "Комунгоспсервіс" Таврійської міської ради (Херсонська область, м. Таврійськ, вул. 40 років Перемоги, 5, код ЄДРПОУ 33582440) 43107,60 грн. заборгованості по податку на додану вартість на користь Державного бюджету (р/р 31119029700012 в ГУ УДК у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 14010100).
3. Постанову надіслати сторонам по справі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі та підписано 21 березня 2008 року.