Іменем України
"03" березня 2008 р.
справа № 5020-12/053
За позовом: Прокурора міста Севастополя (м. Севастополь, вул. Павліченко, 1) в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження (02094, м. Київ, вул. Краківська, 17)
до Комунального підприємства “Севтеплоенерго» Севастопольської міської Ради (м. Севастополь, вул. Павліченко, 2)
про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання природного газу в сумі 13785,00 грн.,
Суддя Харченко І.А.,
Представники сторін
Від позивача -Коновалова О.Ю., довіреність №12/139-30 від 02.01.2008, представник;
Блізнецов К.В., довіреність №12/139-25 від 02.01.2008, представник;
Від відповідача - Дорожко О.Л., довіреність №01-юр від 03.01.2008, начальник юридичного відділу;
Прокурор -Шульга А.М., посвідчення №438 від 20.02.2006;
Суть спору:
01.02.2008 прокурор міста Севастополя звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства “Севтеплоенерго» Севастопольської міської Ради » про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання природного газу в сумі 13785,00 грн.
Відповідач позовні вимоги визнав, просить надати відстрочку виконання рішення до 01.04.2008.
Згідно статей 20, 22 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні прокурору та представникам сторін роз'яснені процесуальні права та обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав прокурора та представників сторін, суд,
Відповідно до статті 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, передбачених законом. Згідно статті 2 Господарського процесуального кодексу України, прокурор має право звертатися до господарського суду в інтересах держави. Рішенням Конституційного суду України №3-рп/99 від 08.04.1999 про офіційне тлумачення статті 2 ГПКУ визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме є порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтує в позовної заяві необхідність їх захисту та визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Згідно пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного суду України під поняттям «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах», визначеним у частини другої статті 2 ГПК України, слід розуміти орган державної влади або орган місцевого самоврядування, якому законом надані повноваження органа виконавчої влади.
Згідно зі статтею 26 Закону України «Про енергозбереження» державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затверджену постановою Кабінету Міністрів України № 1039 від 29.06.2000, Державна інспекція з енергозбереження (далі - Інспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі НАЕР і йому підпорядковується.
Згідно з абз. 13 п. 4 Положення Інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств відповідно до законодавства у разі виявлення фактів перевитрати ними зазначених ресурсів унаслідок неефективного (марнотратного) їх використання.
За результатами розгляду прокуратурою м. Севастополя матеріалів перевірки Державної інспекції з енергозбереження, встановлено, що 24.11.2007 під час комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів в шостому енергетичному районі відповідача за опалювальний період 2006-2007 року встановлені факти нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, а саме: внаслідок порушення режимів роботи котла КВГ-10150 ст. №1 котельні «Радіогорка», 59 виявлено прямі втрати природного газу в кількості 10,047 тис. куб.м, про що складений акт №18-2/04-5-59.
Відповідно до статті 11, пункту «є» статті 27 Закону України «Про енергозбереження» відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження у вигляді економічних санкцій за марнотратне витрачання палива та енергії внаслідок безгосподарної або некомпетентної діяльності працюючих, несуть особи, винні у використанні паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.
Постановою Державної інспекції з енергозбереження Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Автономної Республіці Крим та м. Севастополю №18-2/4-5-59п від 24.11.2007 до відповідача застосована подвійна плата в розмірі 13785 грн. за виявлені втрати природного газу в об'ємі 10,047 тис.куб.м.
Вказана сума економічних санкцій відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України суд покладає на відповідача витрати по сплаті державного мита в сумі 137,85 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11, 27 Закону України «Про енергозбереження», ст. ст. 22, 49, 82 -85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства “Севтеплоенерго» Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 2, ідентифікаційний код 03358357) в доход Державного бюджету України суму підвищеної плати за нераціональне використання природного газу в розмірі 13785,00 грн. шляхом перерахування його на рахунок Головного Управління Державного казначейства України в місті Севастополі №31110106700007, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035598, код платежу 2108011000.
Відстрочити виконання рішення до 01 квітня 2008 року.
3. Стягнути з Комунального підприємства “Севтеплоенерго» Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 2, ідентифікаційний код 03358357) в дохід Державного бюджету України (п/р №31113095700007 в ГУ УДКУ м. Севастополя, МФО 824509, ОКПО 24035598) державне мито в розмірі 137,85 грн.
4. Стягнути з Комунального підприємства “Севтеплоенерго» Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 2, ідентифікаційний код 03358357) в доход Державного бюджету України (п/р №31216259700007 в ГУ УДКУ м. Севастополя, МФО 824509, ОКПО 24035598, код платежу 22050000, одержувач Ленінський район) витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу в сумі 118,00 грн.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Примірники рішення надіслати на адресу прокурора та сторін рекомендованою кореспонденцією.
Суддя І.А. Харченко
Рішення оформлено та підписано
в порядку ст. 84 ГПК України
11.03.2008.