Постанова від 29.03.2011 по справі 2-а-1943/11

Справа № 2-а-1943/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.03.2011 Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі

Головуючого судді -Русіна Алла Анатоліївна

при секретарі -Пінчук І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новоукраїнка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ з обслуговування Новоукраїнського району сержанта міліції Соловйова Олександра Олександровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача про визнання протиправною та скасування постанови від 02 лютого 2011 року ВА1 №143444. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 02 лютого 2011 року позивачем було не дотримано вимогу пункту 20.3 Правил дорожнього руху, а саме не було виконано зупинку на залізничному переїзді за 10 метрів перед першою колією. Позивач пояснив, що дана обставина не відповідає дійсності, оскільки жодних правопорушень не вчиняв, керував транспортним засобом відповідно до вимог Правил дорожнього руху.

Позивач в судове засідання не з»явився. подав письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з"явився, про причини неявки суд не повідомив, письмових заперечень на позов не надіслав.

Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступні обставини справи і визначив відповідні до них правовідносини.

02 лютого 2011 року об 16 год. 55 хв. відповідач по справі склав відносно позивача протокол ВА1 №143444 про адміністративне правопорушення згідно якого цього ж числа об 16 год. 55 хв. позивач, керуючи автомобілем «Даймлер Крузер-638 Д» реєстраційний номер не здійснив зупинку на залізничному переїзді за 10 метрів перед першою колією , чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 123 КУпАП (а.с.5).

На підставі протоколу про адміністративне правопорушення відповідач виніс постанову від 02 лютого 2011 року серія ВА1 № 034184 (а.с.6) згідно якої, за обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, притягнув позивача до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення передбаченого ст. 123 ч. 2 КУпАП і наклав стягнення у виді штрафу у розмірі 255 грн.

Ст. 123 ч. 2 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил проїзду залізничних переїздів , крім проїзду на заборонений сигнал світлофора або жест регулювальника чи чергового по переїзду при закритому шлагбаумі або коли до переїзду наближається поїзд та тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обставини скоєння адміністративного правопорушення встановлюються органом (посадовою особою), який розглядає справу на підставі наявних доказів.

Ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Таким чином висновок органу (посадової особи), який уповноважений розглядати справу про адміністративне правопорушення, про наявність чи відсутність адміністративного правопорушення має бути наслідком дослідження доказів по справі. Єдиним засобом доказування по справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності являється протокол про адміністративне правопорушення. З пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності вбачається, що він ознайомлений, але пояснив, що з правопорушенням не згоден. Інші докази вчинення позивачем правопорушення відсутні, свідків на його прохання не запрошено. За таких обставин висновки відповідача про наявність у діях позивача складу адміністративного правопорушення є необґрунтованими.

Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Ст. 2 ч. 3 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд вважає, що відповідач під час вирішення питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності порушив вимоги ст. 251, 258, 280, 283 КУпАП, прийняв необ?єктивне і упереджене рішення. Тому позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159, 160 ч. 3, ст.ст. 161, 162, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправною і скасувати постанову інспектора ДПС ВДАІ з обслуговування Новоукраїнського району сержанта міліції Соловйова Олександра Олександровича від 02 лютого 2011 року ВА1 № 034184 у справі про адміністративне правопорушення передбачене ст.123 ч.2 КУпАП ,вчинене ОСОБА_1.

Постанова оскарженню не підлягає.

Головуючий: А. А. Русіна