Ухвала від 18.03.2011 по справі 2-а-1238/10

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-1238/10

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2011 р. м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Василенко Я.М., перевіривши матеріали апеляційних скарг управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області та управління пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від 19.11.2010 у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, управління пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення невиплачених коштів, передбачених ст. 37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -

ВСТАНОВИВ:

24.02.2011 на адресу Київського апеляційного адміністративного суду надійшла справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, управління пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення невиплачених коштів, передбачених ст. 37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Перевіривши матеріали апеляційних скарг, суд знаходить, що останні разом зі справою має бути передано до Житомирського апеляційного адміністративного суду, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України апеляційні адміністративні суди переглядають судові рішення місцевих адміністративних судів (місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів), які знаходяться у межах їхньої територіальної юрисдикції, в апеляційному порядку як суди апеляційної інстанції.

Указом Президента України від 16.10.2008 № 941/2008 «Про вдосконалення мережі адміністративних судів України»з 01.03.2009 у системі адміністративних судів України утворено Житомирський апеляційний адміністративний суд, який розпочав свою діяльність з 19.01.2011.

В свою чергу, порядок передачі апеляційних скарг від апеляційних адміністративних судів до новоутворених судів того самого рівня і спеціалізації КАС України не врегульовано.

Разом з тим, такий порядок встановлений для апеляційних загальних та господарських судів, відповідно до якого після початку діяльності апеляційного адміністративного суду апеляційні скарги в адміністративних справах, подані до відповідних апеляційних загальних та господарських судів, передаються цими судами до апеляційного адміністративного суду, якщо провадження у справі ще не відкрито (пункти 5, 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України).

З вищезазначеного вбачається, що законодавець не пов'язує такі дії загальних та господарських судів з часом прийняття рішення судом першої інстанції та датою початку діяльності новоутвореного апеляційного адміністративного суду.

При цьому, початок діяльності новоутвореного Житомирського апеляційного адміністративного суду передує даті надходження даної справи до Київського апеляційного адміністративного суду.

За змістом ч. 7 ст. 9 зазначеного Кодексу у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Отже, встановлене регулювання, за аналогією закону, поширюється і на порядок передачі апеляційної скарги із апеляційного адміністративного суду до новоутвореного апеляційного адміністративного суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий суд рішення якого підлягає перегляду.

Враховуючи, що апеляційне провадження у справі ще не відкрито, а дана справа надійшла до Київського апеляційного адміністративного суду після початку діяльності новоутвореного Житомирського апеляційного адміністративного суду, апеляційні скарги управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області та управління пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області разом зі справою підлягає передачі до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до приписів процесуального закону спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Керуючись ст.ст. 9, 160, 184, 206, 211, 254, Розділом VII КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області та управління пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від 19.11.2010 у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, управління пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення невиплачених коштів, передбачених ст. 37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»разом із справою передати на розгляд до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі.

Суддя: