про відкриття провадження у справі
30.03.2011 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/709/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Чернівці до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості , -
В поданому до суду адміністративному позові Державна податкова інспекція у м. Чернівці (далі-позивач) просить суд стягнути з ОСОБА_1 (далі-відповідач) податковий борг по єдиному податку у сумі 1801,88 грн.
Крім цього, позивач разом із адміністративним позовом подав клопотання, в якому просить поновити пропущений ним строк звернення до адміністративного суду.
Спір виник із публічно-правових відносин, однією із сторін яких виступає суб'єкт владних повноважень. Зазначений спір згідно із ст. 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства. Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи в яких однією стороною є орган державної влади.
Вказана позовна заява подана згідно із ст. 104 КАС України та відповідає вимогам ст. ст. 105, 106 КАС України. Підстави для повернення позовної заяви, чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Проте на переконання суду, не підлягає відкриттю провадження у частині позовних вимог, що стосуються податкових зобов'язань формування яких припадає на період з 22.02.2010р. по 20.09.2010р. на загальну суму 1400,17 грн.
Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
У цьому випадку суд звертає увагу на те, що пунктом 3.7 Прикінцевих положень Закону України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" було внесено зміни до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, які набули чинності з 30 липня 2010 року. Згідно із зазначеними змінами загальний строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, визначений частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, зменшено з одного року до шести місяців.
Відповідно до частини другої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Норми процесуального законодавства застосовуються на час його дії і зворотної сили не мають, тобто суд застосовує норми Кодексу адміністративного судочинства України з часу вступу в силу відповідних змін і доповнень, а саме - з 30.07.2010р. Таким чином, починаючи із вказаного часу у позивача розпочався процесуальний строк на звернення до суду з адміністративним позовом.
Як вбачається з матеріалів справи, шестимісячний строк на звернення до адміністративного суду щодо податкових зобов'язань відповідача, сформованих в період з 22.02.2010р. по 20.09.2010р станом на день подання адміністративного позову до суду, пропущений.
Посилання позивача на той факт, що пп. 15.2.1 п. 15.2 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено інший строк стягнення податкового боргу - 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання, судом не береться до уваги, оскільки згідно п. 13 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, Закони України та інші нормативно-правові акти до приведення їх у відповідність із цим Кодексом діють у частині, що не суперечить цьому Кодексу.
Отже суд робить висновок, що пріоритетними для суду є норми КАС України як процесуального закону, який регламентує порядок та строки звернення до суду, а не Закон України "Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Виходячи з наведеного вище, суд дійшов до висновку, що підстав для задоволення клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду в частині стягнення податкової заборгованості, що сформована за період з 22.02.2010р. по 20.09.2010р., відсутні. Позивач не надав суду жодних доказів, які б вказували на поважність причин пропуску строку звернення до суду. Тому, з огляду на викладене, позовна заява в цій частині підлягає залишенню без розгляду в зв'язку із пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 23, 99, 100, 106, 107, 110 КАС України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі в частині стягнення заборгованості, термін сплати якої настав з 20.10.2011р..
2. Розгляд справи призначити у відкритому судовому засідання на 10 год. 00 хв. 14 квітня 2011 р.
3.Справа розглядатиметься суддею Григорашом В.О. одноособово. Засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 246, 12-й поверх.
4. Участь представників сторін у судовому засіданні визнати обов'язковою.
5.Запропонувати відповідачу подати до 12.04.2011 року заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень.
В порядку підготовки справи до судового розгляду вчинити наступні дії:
6. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
7.Витребувати від відповідача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- всі оригінали документів в обґрунтування своїх заперечень або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
8. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі з інформацією про процесуальні права та обов'язки сторін, невідкладно направити сторонам.
9. Закінчити підготовче провадження по справі.
10. Адміністративний позов в частині вимог, що стосуються термінів сплати податкових зобов'язань, формування яких припадають на період з 22.02.2010р. по 20.09.2010р. на суму 1400,17 грн., залишити без розгляду.
Ухвала, в частині залишення адміністративного позову без розгляду може бути оскаржена.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд . Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш