Справа: № 2а-2515/10 Головуючий у 1-й інстанції: Свитки С.Л.
Суддя-доповідач: Шурко О.І.
Іменем України
"14" березня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Шурка О.І.,
суддів Василенка Я.М., Степанюка А.Г.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про визнання неправомірною відмови щодо перерахунку і виплати пенсії, -
24.11.2010 позивач звернувся до Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області з адміністративним позовом до УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про зобов'язання провести перерахунок та виплату доплат, передбачених ст. ст. 39, 51 ЗУ«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з 01.10.2009 по 30.09.2010.
Ухвалою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2010 року позов в частині вимог за період до 23.05.2010 залишено без розгляду.
Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2010 року позов задоволено, а саме зобов'язано відповідача провести перерахунок та виплату позивачу додаткової пенсії з 24.05.2010 по 30.09.2010.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, УПФ України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області подав апеляційну скаргу, в якій просять скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необґрунтованість та необ'єктивність рішення суду, неповне з'ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з наявної у матеріалах справи довідки, позивач є особою, віднесеною до 4 категорії.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України “Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796 особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.
Згідно до ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Крім того, мінімальна пенсія за віком не може бути нижчою ніж прожитковий мінімум і відповідно до вимог ст. 46 Конституції України.
Абзацем 5 ч. 1 ст. 52 Закону України “Про Державний бюджет на 2010 рік” прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність встановлений у таких розмірах: з 1 січня - 695 грн., з 1 квітня - 706 грн., з 1 липня - 709 грн., з 1 жовтня - 723 грн., з 1 грудня - 734 грн.
Розрахунок зазначеного підвищення та додаткової пенсії відповідачем здійснено не згідно ст. 51 Закону № 796, а згідно підпункту 13 пункту 28 розділу II Законом України від 28.12.2007 № 107-VI “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким текст ч. 3 ст. 51 Закону № 796 викладено в такій редакції: “Особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 5 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність”.
Зазначені зміни, внесені Законом України від 28.12.2007 № 107-VI визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України, закони та інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
З огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 відповідач не правомірно виплачував пенсію в меншому розмірі ніж це передбачено ст. 51 зазначеного Закону.
Таким чином, у 2010 році позивач мав право на отримання додаткової пенсії відповідно до ст. 51 Закону № 796, що вірно встановлено судом першої інстанції та в порушення вимог ч. 2 ст. 71 КАС України не спростовано апелянтом.
Отже, доводи апеляційної скарги та апелянта спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, в зв'язку з чим, суд апеляційної інстанції, у відповідності до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області - залишити без задоволення, а постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2010 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та подальшому оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: