Копія
Ухвала
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
17.03.11 місто СевастопольСправа №2а-797/11/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Кириленко О.О., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури міста Севастополя, прокуратури Балаклавського району міста Севастополя про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди, -
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя із адміністративним позовом до прокуратури міста Севастополя, прокуратури Балаклавського району міста Севастополя про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди. А саме, просить: визнати протиправною бездіяльність прокуратури Балаклавського району міста Севастополя по не прийняттю будь -якого рішення в порядку частини другої статті 97 Кримінально -процесуального кодексу України по заявленому позивачем 14 жовтня 2007 року злочину з порушенням вимог частини четвертої статті 97 Кримінально -процесуального кодексу України по строкам його прийняття після набрання 24 червня 2010 року законної сили ухвали Апеляційного суду міста Севастополя по справі № 10-215/10; визнати протиправною бездіяльність прокуратури міста Севастополя по нагляду за додержанням закону з боку підлеглої прокуратури Балаклавського району міста Севастополя по не наданню інформації позивачу про результати перевірки у встановлений строк до 24 січня 2011 року та не прийняттю нею будь -якого рішення в порядку частини другої статті 97 Кримінально -процесуального кодексу України по заявленому позивачем 14 жовтня 2007 року злочину з порушенням вимог частини четвертої статті 97 Кримінально -процесуального кодексу України по десятиденному строку його прийняття після набрання 24 червня 2010 року законної сили ухвали Апеляційного суду міста Севастополя по справі № 10-215/10 і отримання із суду документів “відмовної” справи -матеріалу № 1337/2007 року; зобов'язати прокуратуру Балаклавського району міста Севастополя прийняти будь -яке рішення в порядку частини другої статті 97 Кримінально -процесуального кодексу України по заявленому позивачем 14 жовтня 2007 року вищевказаного злочину, якщо це рішення ще не прийнято після вищевказаного прийнятого 24 червня 2010 року судового рішення та надати останньому копію цього рішення (постанови) під особистий підпис; визнати протиправною бездіяльність прокуратури міста Севастополя і прокуратури Балаклавського району міста Севастополя по ненаданню відкритої достовірної інформації позивачу по суті його інформаційного запиту від 27 грудня 2010 року, який отримано прокуратурою міста Севастополя 05 січня 2011 року у встановлений законом максимальний місячний строк; стягнути з юридичної особи прокуратури міста Севастополя на користь позивача моральну шкоду у розмірі 1 690 гривень 00 копійок за порушення його прав своєчасного отримання достовірної інформації по суті вищевказаного інформаційного запиту від 27 грудня 2010 року, який було отримано відповідачем 05 січня 2011 року.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною другою цієї норми до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За змістом частини другої статті 4 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.
У свою чергу, органи дізнання, слідства та прокуратури під час перевірки заяви про злочин та її вирішення, виконують не владні управлінські функції, а владні процесуальні функції.
Тому, враховуючи приписи Кодексу адміністративного судочинства України, такі спори не випливають із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій, а тому не належать до юрисдикції адміністративних судів.
При цьому відповідно до статей 110, 234, 236 Кримінально-процесуального кодексу України дії органів дізнання, слідчого, прокурора можуть бути оскаржені до суду.
Зі змісту позову вбачається, що позивач оскаржує владні процесуальні функції прокуратури міста Севастополя та прокуратури Балаклавського району міста Севастополя, що виключає розгляд даного позову в межах адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до прокуратури міста Севастополя, прокуратури Балаклавського району міста Севастополя про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції загального суду у порядку кримінального судочинства.
Ухвала може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя (підпис) О.О. Кириленко
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Кириленко