Ухвала від 17.03.2011 по справі 2а-1924/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

17 березня 2011 р. справа № 2а-1924/11/1470

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Продан Ю.І., ознайомившись

з позовомОСОБА_1,

АДРЕСА_1, 54003

доДержавного реєстратора Миколаївської районної державної адміністрації Миколаївської області,

вул. Одеське шосе, 18-а, м. Миколаїв, 54036

прозобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

14 березня 2011 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державного реєстратора Миколаївської районної державної адміністрації Миколаївської області про зобов'язання виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про реєстрацію ОК СТ "Урожай".

Відкриття провадження в адміністративній справі передбачено статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 КАС, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Згідно з частиною 2 статті 107 КАС, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Статтею 99 цього Кодексу вставлено строки звернення до адміністративного суду.

Так, відповідно до частини 1 статті 99 КАС, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 99 вказаного Кодексу передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Із доданих до позовної заяви матеріалів вбачається, що Миколаївський окружний адміністративний суд постановою від 30 вересня 2009 року визнав дії державного реєстратора Миколаївської районної державної адміністрації Миколаївської області в частині включення до державного реєстру ОК СТ"Урожай" неправомірними та припинив юридичну особу ОК СТ "Урожай". В решті позову відмовив.

До Миколаївського окружного адміністративного суду з цією позовною заявою ОСОБА_1 звернулася лише 14 березня 2011 року (про що свідчить штемпель вхідної кореспонденції суду), тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною 2 статті 99 КАС.

Одночасно позивачем подано клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку звернення до суду.

В обґрунтування поважності причини пропуску цього строку ОСОБА_1 посилається на те, що про невиконання державним реєстратором Миколаївської районної державної адміністрації Миколаївської області постанови Миколаївського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2009 року йому стало відомо лише у січні 2011 року, проте доказів, що підтверджують цю обставину не надав.

Крім того, з цієї постанови (копія якої додана до позовної заяви) вбачається, що ОСОБА_1 був присутнім у судовому засіданні 30 вересня 2009 року, коли судом було проголошено вступну і резолютивну частини постанови.

Відповідно до частини 1 статті 102 КАС, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Оцінюючи причини, що зумовили несвоєчасне звернення із цією позовною заявою і на які, ОСОБА_1 посилається як на поважні, суд виходить з оцінки та аналізу всіх наведених у клопотанні доводів і обставин, а також із того чи мав позивач можливість своєчасно реалізувати своє право на звернення до суду.

Суд не вбачає підстав для поновлення строку для звернення з адміністративним позовом, оскільки вказані позивачем у клопотанні причини його пропуску ним жодним чином не підтверджені.

Згідно зі статтею 100 КАС, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись статтями 99, 100, 107, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без розгляду.

2. Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Ю.І. Продан