Україна
17 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2329/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стойки В.В.
при секретарі Бобильовій Н.Ю.
за участю
представника позивача Еллі В.В.
представника відповідача не з*явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу з позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 5 292,00 грн.,
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з позовом до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 5 292,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена планова перевірка 2-го відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи міста Маріуполя при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області з питання дотримання вимог чинного законодавства з питань ціноутворення при надані платних послуг.
За результатами проведеної перевірки позивачем було складено акт, на підставі якого прийняте рішення №434 від 27 жовтня 2010 року про застосування економічних санкцій до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 5 292,00 грн., яке було відповідачем отримано 04.11.2010 року, про що свідчить поштове повідомлення.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 27 жовтня 2010 року № 05-04/434-434.
До теперішнього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій відповідно до ч.1 ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення ” стягується у судовому порядку.
На підставі викладеного просив стягнути з відповідача економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 5 292,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву з проханням провести розгляд справи у відсутності представника та зазначив, що позовні вимоги відповідачем не визнаються.
Розгляд справи здійснювався із фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою „Камертон”.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Питання Державної інспекції з контролю за цінами” № 1819 від 13.12.2000 року державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки.
Згідно ст.13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” та “Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами”, затвердженого постановою КМ України від 13.12.2000р. №1819 на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Таким чином, позивач є суб'єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому чинним законодавством України повноваження.
Відповідно до пункту 17 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Держінспекція та її територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
20 жовтня 2010 року відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни та ціноутворення”, постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819 “Питання Державної інспекції контролю за цінами” та пункту 4.1.7 Плану роботу на 4 квартал 2010 року проведена планова перевірка 2-ого відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи міста Маріуполя при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області.
За результатами перевірки складений акт від 20 жовтня 2010 року № 672, відповідно до якого в ході перевірки було встановлено, що 2-им відділенням реєстраційно-екзаменаційної роботи міста Маріуполя при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області застосовувалась плата в завищеному розмірі за рахунок непередбачених законодавством націнок до розмірів плати, які регулюються при наданні послуг з оформлення посвідчень водія в терміновому режимі у період з 19.05.2010 року по 22.09.2010 року.
27 жовтня 2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 434, яким на підставі акту перевірки від 20 жовтня 2010 року № 672, за порушення 2-им відділенням реєстраційно-екзаменаційної роботи міста Маріуполя при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області п. 17 Переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ» із змінами; п. 17 Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 05.10.2007 року №369/1105/336 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.10.2007 року №1235/14502) із змінами було вирішено вилучити у відповідача безпідставно отриману суму виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 1764,00 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 3528,00 грн., загальна сума економічних санкцій складає 5 292,00 грн.
Крім цього, разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 27.10.2010 р. № 05-04/434-434.
Проте, сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03 грудня 1990 року, із змінами і доповненнями, та положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені функції з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
Статтею 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” та пунктом 1.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 року № 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238 , визначено, зокрема, що вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами Державного контролю за цінами.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача економічних санкцій у розмірі 5 292,00 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 5 292,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (код ЗКПО 23312222) в доход бюджету суму економічних санкцій у розмірі 5 292,00 грн. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 27 жовтня 2010 року № 434 до державного бюджету на д/р № 31119106700005 в УДК Калінінського району міста Донецька, одержувач -УДК Калінінського району міста Донецька, код ЄДРПОУ 34687090, банк одержувача - ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Стойка В. В.