Рішення від 17.03.2011 по справі 5020-136/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

17 березня 2011 року

справа № 5020-136/2011

За позовом Відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго»

(вул. Хрустальова, 44, м. Севастополь, 99040)

до відповідача -Державного підприємства Севастопольський морський рибний порт

(вул. Рибаків, 5, м. Севастополь, 99014)

про стягнення 13 944,68 грн.,

Суддя С. М. Альошина

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - не з'явився,

Від відповідача -Анікеєва І.А. -провідний юрисконсульт, довіреність № 01/452 від 27.01.2011 (копія довіреності у справі).

Суть спору:

Відкрите акціонерне товариство «Енергетична компанія «Севастопольенерго»звернулось до господарського суду міста Севастополя із позовною заявою до Державного підприємства Севастопольський морський рибний порт про стягнення 13 944,68 грн. заборгованості за активну електричну енергію.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив.

Представник відповідача у засіданні суду з позовними вимогами погодився частково -в частині стягнення 6 657,02 грн. заборгованості за серпень-вересень 2010 року, вказавши на те, що ця заборгованість відповідачем погашена, а в іншій частині просив у позові відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, суд

ВСТАНОВИВ:

24.09.2008 між сторонами був укладений договір № 186 на постачання електричної енергії.

Відповідно до розділу 1 цього договору постачальник (позивач) зобов'язувався продавати електричну енергію споживачу (відповідачу) для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 240,0 кВт, а споживач -оплачувати постачальнику вартість спожитої (придбаної) електричної енергії та здійснювати інші платежі у відповідності з умовами даного договору.

Згідно з п.п. 2.3.3 п. 2.3. договору споживач зобов'язувався оплачувати постачальнику вартість електричної енергії у відповідності з умовами додатків «Порядок розрахунків»та «Графік зняття показань засобів обліку електричної енергії».

Пунктом 1 Додатку № 6 до вказаного договору «Порядок розрахунків»передбачено, що розрахунковим вважається період з 22 календарного числа попереднього розрахункового місяця до такого ж календарного числа поточного місяця.

Розрахунки за електричну енергію здійснюються за діючими тарифами у відповідності з тарифними групами та класами напруги кожного приєднання.

Всі рахунки на оплату електроенергії мають оплачуватись споживачем у строк до 5 операційних днів з дня виписки рахунку, але не пізніше дати остаточного розрахунку.

Дата остаточного розрахунку -27 число поточного місяця.

Згідно з п. 2 додатку № 6 до договору щомісячно 22 числа представник споживача надає у службу Енергозбуту ВАТ «ЕК «Севастопольенерго»звіт про спожиту електричну енергію споживачем та його субспоживачами за розрахунковий період. На підставі наданих даних постачальником електричної енергії формується рахунок за споживання електричної енергії і видається під розпис споживачу або направляється поштою рекомендованим листом.

Позивач, на виконання умов договору свої зобов'язання перед відповідачем виконав, поставивши йому електричну енергію, що підтверджено відповідними актами про споживання електричної енергії, рахунками-актами виконаних робіт, з доказами їх одержання відповідачем.

Проте, відповідач, у порушення умов договору, свої зобов'язання перед позивачем виконав не у повному обсязі, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість перед позивачем за період серпень-вересень 2010 року у розмірі 13 944,68 грн.

Вищевикладене свідчить про наявність зобов'язання у відповідача перед позивачем.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Однак, відповідачем у ході розгляду справи було погашено 6 657,02 грн. заборгованості, що підтверджено платіжним дорученням № 120 від 09.02.2011, належно завірена копія якого додана відповідачем до матеріалів справи.

Оскільки спір між сторонами в частині стягнення 6 657,02 грн. заборгованості врегульований після звернення Відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго»до суду та порушення провадження у справі, то провадження у справі в цій частині підлягає припиненню на підставі п. 1-1 частини першої ст. 80 ГПК України.

Факт наявності заборгованості відповідача перед позивачем в сумі 7 287,66 грн. документально встановлений та підтверджений матеріалами справи.

За таких обставин позов підлягає задоволенню частково.

Витрати на державне мито та інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають стягненню з відповідача відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі ст. 85 ГПК України, у засіданні суду були оголошені вступна та резолютивна частини рішення, з повідомленням представника відповідача про складення повного рішення 22.03.2011.

Керуючись ст. 49, п. 1-1 частини першої ст. 80, ст. ст. 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1). Позов задовольнити частково.

2). Стягнути з Державного підприємства Севастопольський морський рибний порт (вул. Рибаків, 5, м. Севастополь, 99014, ідентифікаційний код 20709663, р/р 260080273301 в АКБ «Фінанси та кредит»у м. Севастополі, МФО 384812, або з інших рахунків) на користь Відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго» (вул. Хрустальова, 44, м. Севастополь, 99040, ідентифікаційний код 05471081, рахунок зі спеціальним режимом використання № 2603830131168 у Севастопольському відділенні Ощадбанку № 4548, МФО 384027, або на інші рахунки) 7 287,66 грн. заборгованості за активну електроенергію.

3). Стягнути з Державного підприємства Севастопольський морський рибний порт (вул. Рибаків, 5, м. Севастополь, 99014, ідентифікаційний код 20709663, р/р 260080273301 в АКБ «Фінанси та кредит»у м. Севастополі, МФО 384812, або з інших рахунків) на користь Відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго» (вул. Хрустальова, 44, м. Севастополь, 99040, ідентифікаційний код 05471081, р/р 260073537 в АБ «Перший інвестиційний банк»м. Києва, МФО 300506, або на інші рахунки) 139,45 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4). В іншій частині провадження у справі припинити.

Видати накази після набрання рішенням суду законної сили.

Суддя С. М. Альошина

Рішення складено відповідно до вимог

статті 84 Господарського процесуального

кодексу України та підписано 22.03.2011.

Попередній документ
14360980
Наступний документ
14360983
Інформація про рішення:
№ рішення: 14360982
№ справи: 5020-136/2011
Дата рішення: 17.03.2011
Дата публікації: 28.03.2011
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд м. Севастополя
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Розрахунки за продукцію, товари, послуги