справа № 0670/800/11
категорія 12.3
24 лютого 2011 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ракалович В.М. ,
при секретарі - Донських Т.Л.
з участю представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до 10-го Територіального вузла урядового зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
про зобов'язання виплатити суму одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби та суми компенсації податку з доходів фізичних осіб,-
встановив:
У грудні 2010 року колишній співробітник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України підполковник ОСОБА_1, звільнений зі служби за станом здоров"я в листопаді 2010 року, звернувся до суду з вказаним позовом, просив зобов"язати відповідача виплатити йому суму одноразової грошової допомоги у зв"язку із звільненням в розмірі 55246,10 грн. на підставі ст.9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", а також грошову допомогу в такому ж розмірі на підставі ст.21 Закону України "Про державну службу спеціального зв"язку та захисту інформації України". Крім того, просив зобов"язати відповідача виплатити йому суму компенсації податку з доходів фізичних осіб у розмірі 16,573 грн.
Зазначав, що при звільненні отримав право на виплату допомоги за кожним із названих вище законів, але не отримав жодної.
В ході судового розгляду позивач зменшив позовні вимоги, просив зобов"язати відповідача виплатити йому суму одноразової допомоги при звільненні зі служби, передбаченої Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", у розмірі 48148,10 грн. та суму компенсації податку з доходів фізичних осіб у розмірі 7222, 21 грн. Решта його вимог, зазначав позивач, задоволена відповідачем добровільно.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечив, просив залишити його без задоволення, пояснив, що позивачу була виплачена грошова допомога при звільненні, передбачена Законом України "Про Державну службу спеціального зв"язку та захисту інформації України", в розмірі 56 902,30 грн., з яких 8535,35 грн. - сума компенсації податку з доходів фізичних осіб, тому підстав для виплати такої ж допомоги повторно на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інши осіб" немає.
Дослідивши матріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Встановлено, що підполковник Держспецзв"язку ОСОБА_1 проходив службу 10-му Територіальному вузлі урядового зв"язку Державної служби спеціального зв"язку та захисту інформації України і був звільнений у запас Збройних Сил України наказом Голови Держспецзв"язку від 29.10.2010 року за станом здоров"я. Раніше, з 1984 по 2006 рік, він проходив службу в Збройних Силах колишнього СРСР та військах Служби безпеки України.
Відповідно до п.13 ст.21 Закону України "Про Державну службу спеціального зв"язку та захисту інформації України", особам рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України при звільненні зі служби за віком, після закінчення строку контракту, за станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів або з організаційними заходами в разі неможливості використання на службі виплачується грошова допомога у розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Позивач таку допомогу отримав з врахуванням загального календарного терміну його служби (понад 26 років), з приводу чого спору не існує.
Права на отримання ще однієї такої ж допомоги на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інши осіб" позивач не має.
В Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інши осіб", положення якого поширюються і на осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, теж міститься норма, що передбачає виплату цим особам грошової допомоги при звільненні зі служби (ст.9). Проте в обох названих вище Законах йдеться про одну і ту саму допомогу, оскільки умови її виплати та розмір аналогічні. Та обставина, що в першому випадку йдеться про "грошову допомогу", а в другому - про "одноразову грошову допомогу" суті питання не змінює.
Такий висновок випливає також і із змісту п.10 постанови КМ України від 17 липня 1992 р. N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", дію якої поширено на осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року N 1828.
Відповідно до пункту 18 ст.21 Закону України "Про Державну службу спеціального зв"язку та захисту інформації України", якщо особа рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України або члени її сім'ї одночасно мають право на отримання одноразової грошової допомоги з підстав, передбачених цією статтею, та одноразової грошової допомоги або компенсаційної виплати, встановлених іншими законами, виплата відповідних грошових сум здійснюється за однією з підстав за вибором особи, яка має право на отримання таких виплат.
Оскільки немає підстав для виплати позивачеві ще однієї суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби, то не підлягає задоволенню і похідна вимога - про виплату компенсації податку з доходів фізичних осіб.
На підставі викладеного та керуючись Законами України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", "Про Державну службу спеціального зв"язку та захисту інформації України", Постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 року, ст.ст. 158-163 КАС України
постановив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до 10-го територіального вузла урядового зв"язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України про зобов'язання виплатити суму одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби та суму компенсації податку з доходів фізичних осіб відмовити за безпідставністю.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: В.М. Ракалович