18.03.11 Справа № 5016/724/2011
Суддя Семенчук Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви
За позовом: Акціонерного товариства з обмеженою відповідальністю «Океан Б.В.», Нідерланди, 3500АА Утрехт, а/с в ТПП № 48; адреса для листування: 04053, м.Київ, вул.. Обсерваторна, 10, к. 19
До 1-го відповідача: Публічного акціонерного товариства «Вадан Ярдс Океан», 54050, м.Миколаїв, Заводська площа, 1
До 2-го відповідача: Компанія «Блакур Компані Інк.», Пасеа Істейт, Роуд Таун, Тортола, Британські Вінгірські Острови
До 3-го відповідача: Компанія «Пойзантер Холдінгз Лтд.», вул. Кімонос 43 А, 3095, м.Лімассол, Кіпр
про: визнання недійсним договору.
встановив: Акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю «Океан Б.В.»звернулось до господарського суду з позовною заявою без номеру без дати про визнання недійсним з моменту укладання Договору про відступлення прав та внесення змін та доповнень до Договору строкової кредитної лінії № 5 від 14.06.2007 року, що був укладений 14.05.2010 року між Компанією «Блакур Компані Інк.», як первісним кредитором, Компанією «Пойзантер Холдінгз Лтд.», як новим кредитором, Відкритим акціонерним товариством «Вадан Ярдс Океан», як позичальником.
Згідно п. 3 ч. 1 статті 57 ГПК України, - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст 63 ГПК України, - суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі.
У відповідності до п. 1 розділу 2 «Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита»затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України № 15 від 22.04.1993 року, - у всіх органах, які справляють державне мито, крім виконкомів сільських Рад народних депутатів, державне мито сплачується шляхом безготівкового розрахунку, митними марками або готівкою до кредитної установи. Приймання кредитними установами державного мита від населення здійснюється у всіх випадках з видачею відповідної квитанції (форма № 0402005).
Пунктом 5 роз'яснення від 04.03.98 р. № 02-5/78 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Арбітражного процесуального кодексу України" Вищий господарський суд України дав такі вказівки, що платіжне доручення на безготівкове перерахування державного мита, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява) оплачується державним митом. Платіжні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі. Ксерокопії чи фотокопії платіжних документів не можуть бути доказом сплати державного мита.
Всупереч вищевказаним нормам позивачем до позовної заяви не додано оригіналу документа підтверджуючого сплату держмита у встановленому порядку, - позивачем надана фотокопія квитанції № 084 від 17.11.2010 року.
Згідно п. 3-1 ч. 1 статті 57 ГПК України, - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
У відповідності до п. 10 ч. 1 ст 63 ГПК України, - суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
До позовної заяви не додано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у встановленому порядку та розмірі.
Статтею 47-1 ГПК України встанвлено, що розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Вищого господарського суду України.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1258 (зі змінами та доповненнями) «Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів»встновлений розмір витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом господарських справ який складає 236,00 грн.
З наданої позивачем фотокопії квитанції № 5245146 від 16.11.2010р. вбачається, що позивачем сплачено 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процессу.
Крім того позивачем до позованої заяви не надано копії оскаржуваного договору.
Згідно ч. 2 ст. 36 ГПК України, - письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. У відповідності до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів»(ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та призвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації.
Додатки додані до позовної заяви не засвідчені належним чином як це вимагає ч. 2 ст. 36 ГПК України.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись ст.ст. 36, 47-1, 57 пунктами 4, 10 ч. 1 статті 63, ст. 86 ГПК України, - суддя
1. Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
Суддя
Н.О.Семенчук