36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
30.08.2007 Справа №16/274
м. Полтава
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Кафе "Вечірнє", вул. Леніна, 26/37, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600
до Комунальне підприємство "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації", вул. Жовтнева, 27, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600
про зобов'язання вчинити дії, визнання бездіяльності протиправною
Суддя Тимощенко Оксана Миколаївна
Секретар судового засідання Нечипоренко Анна Петрівна
Представники:
від позивача: Василенко Н.В.
від відповідача: Веремчук Л.А., Романчук Р.М., Збираник Л.А.
Суть справи: ТОВ "Кафе "Вечірнє" звернулось до суду з позовною заявою до відповідача Комунальне підприємство "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" про зобов'язання вчинити дії та визнання бездіяльності протиправною.
Заявлений позов позивач ТОВ "Кафе "Вечірнє" обґрунтовує тим, що Комунальне підприємство "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" в порушення вимог діючого законодавства (п.5.3 порядку ведення Реєстру прав власності на нерухоме майно затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 28.01.03 р № 7/5; п. 5.1.1; п. 5.5; п. 6.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.02 р. № 7/5) не надало по заяві власника ТОВ "Кафе "Вечірнє", оформленій належним чином, у встановлені строки витяг з Реєстру прав власності, а також не прийняло рішення про відмову в наданні зазначеного витягу.
Відповідач проти позову заперечував посилаючись на те, що позивачем не було надано приміщення для проведення інвентаризації, а печатка яка поставлена на заяві не дійсна.
Даний спір розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства, оскільки у відповідності з п. 5 Прикінцевих положень Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації. Повноваження бюро технічної інвентаризації щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно на час звернення позивача щодо здійснення реєстрації також визначені п.1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, що затверджено наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.02.2002р. за № 157/6445).
Отже, відповідач виконує делеговані йому виконавчим органом місцевого самоврядування повноваження щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, та є суб'єктом владних повноважень.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін суд встановив:
12.07.2007 р. ТОВ "Кафе "Вечірнє" звернулося до Комунального підприємства "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" з заявою надати витяг з Реєстру прав власності на нежитлове приміщення площею 1160,6 м2, що розташоване по вул. Леніна, 26/37 в м. Кременчуці.
Відповідачем, Комунальним підприємством "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації", не надано, протягом тридцяти календарних днів з дня прийняття заяви, позивачу ні витягу з Реєстру прав власності, ні рішення про відмову в наданні зазначеного витягу.
Відповідач стверджує, що позивачем не було надано доступу в приміщення для проведення інвентаризації, але підтверджуючих доказів суду не надав.
Із пояснень представника позивача вбачається, що в приміщенні ведеться господарська діяльність і доступ в приміщення для проведення інвентаризації є вільним.
Судом встановлено, що доказів повідомлення позивача про прийняте Відповідачем рішення, суду не надано.
Пояснення відповідача про те, що заява не підлягала задоволенню із -за недійсності печатки не є підставою для відмови.
Як з"ясовано судом , заява має всі необхідні реквізити, а саме: кутовий штамп, печатку, підпис директора, дату, реєстраційний номер та відповідає всім вимогам Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Вимоги до заяви, передбачені Тимчасовим положенням (додаток 8), на отримання витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно не передбачають наявність печатки на заяві.
Крім того, з Повідомлення Начальника Крюківського РВ КМУ Кременчуцького МУ УМВС України від 22.08.2007 р., яке було направлено сторонам, вбачається, що ТОВ "Кафе "Вечірнє", відповідно до інструкції здало печатку та отримало дозвіл на виготовлення іншої печатки.
Як свідчать матеріали справи відповідач діяв з порушенням вимог діючого законодавства, а тому оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, об'єктивному, всебічному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на якi вона посилається як на підставу своїх вимог i заперечень. Суд вважає, що позов ТОВ "Кафе "Вечірнє" підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ТОВ "Кафе Вечірнє" надало до Комунального підприємства "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" належним чином оформлену заяву.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 5.3 Порядку ведення реєстру прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р.: "Витяг про реєстрацію права власності є невід'ємною частиною документів, що підтверджують право власності. Витяг видається власнику або уповноваженій ним особі."
Згідно з п.п. 5.2, 5.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.02 р. № 7/5 (надалі -Положення): "Витяг з Реєстру прав або інформаційна довідка видаються на підставі відомостей, які містяться в Реєстрі прав, після отримання відповідної заяви встановленої форми (додаток 8) чи офіційного запиту від органів, зазначених у пункті 5.1.2.
Під час подання заяви про отримання витягу з Реєстру прав фізична особа повинна пред'явити документ, що посвідчує її особу, а в разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи - документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цих осіб, при цьому особа, яка представляє особу - нерезидента України, пред'являє документи, які у разі необхідності легалізуються в установленому порядку."
Відповідно до п. 5.5 Положення: "Реєстратор протягом тридцяти календарних днів з дня реєстрації заяви, без урахування терміну проведення інвентаризаційних робіт, а також строку прийняття рішення органами, визначеними пунктом 6.1 цього Положення, надає витяг з Реєстру прав або приймає рішення про відмову в наданні такого витягу."
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач обґрунтованих пояснень та документів з приводу заявленого Позивачем позову, на підтвердження правомірності прийнятого рішення суду не надав.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позов Позивача про зобов'язання вчинити дії та визнання бездіяльності протиправною підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158-163, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суддя, -
1. Позов ТОВ "Кафе Вечірнє" до Комунального підприємства "Кременчуцького міжміського бюро технічної інвентаризації" задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації", щодо не видачі ТОВ "Кафе "Вечірнє" витягу з реєстру прав.
3. Зобов'язати Комунальне підприємство "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" надати ТОВ "Кафе "Вечірнє" витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно.
4. Стягнути з Державного бюджету на користь ТОВ "Кафе "Вечірнє" судові витрати в сумі З грн. 40 коп.
Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Суддя Тимощенко О.М.
Примітки :
1. Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 та ч. 3 та ч. 5 ст. 186 КАС України.
2. Наслідки набрання законної сили судовим рішенням зазначені у ст. 255 КАС України.