ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
справа № 31/97
04.03.08
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фітум», м. Київ
до 1. Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська універсальна товарна біржа», м. Київ
3. Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно -консультаційна компанія «Ґаєр», м. Київ
про визнання недійсним результатів аукціону та договору купівлі -продаж
Суддя Н.І.Качан
Представники:
Від позивача Кримчак С.О. - представник по довір.
Від відповідача 1 Лазебний А.М. - представник по довір.
Від відповідача 2 Ткаченко В.М.. - представник по довір.
Від відповідача 3 Кременскова І.С. - представник по довір.
В судовому засіданні оголошувалась перерва відповідно до ст. 77 ГПК України
Обставини справи :
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання неправомірними дії Головного управління комунальної власності міста Києва щодо приватизації нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А», площею 432,5 кв. м.; визнання недійсними результати аукціону, проведеного 21 січня 2008 року ТОВ «Українською універсальною товарною біржею» щодо продажу нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А», площею 432,5 кв. м.; визнання недійсним Договору купівлі -продажу нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А»площею 432,5 кв. м., укладеного між Головним управлінням комунальної власності міста Києва та ТОВ «ІКК «Гаєр» 22.01.2008 р.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що Головне управління комунальної власності міста Києва здійснило відчуження комунального майна з порушення Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (мала приватизація)», Закону України «Про охорону культурної спадщини», Закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини», та також ст.. 15 Закону України «Про товарну біржу».
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.02.2008р. порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 27.02.2008р.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач 1 проти позову заперечував, у відзиві на позовну заяву зазначив, що його дії повністю відповідають Закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини», оскільки дія вказаного Закону не розповсюджується на спірний об'єкт. Відповідач 1 також зазначає, що аукціон було проведено у повній відповідності до вимог Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (мала приватизація)», Закону України «Про товарну біржу».
Відповідач 2 проти позову заперечував, у відзиві на позовну заяву зазначив, що ним було проведено аукціон на підставі укладеного з ГУКВ м. Києва договору та у відповідності до Закону України «Про товарну біржу».
Відповідач 3 проти позову заперечував, у відзиві зазначив, що ним було подано заяву на участь в аукціоні, запропоновано найбільшу ціну та укладено договір купівлі-продажу. Відповідач 3 також зазначив, що станом на сьогоднішній день умови договору виконані в повному обсязі.
Судом, у відповідності до вимог ст. 81-1 ГПК України, складався протокол судового засідання, який долучено до матеріалів справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення його представника, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -
Положеннями ст. 7 Закону України № 401-XIV від 15.01.1999 р. "Про столицю України - місто-герой Київ" та ст. 5 Закону України № 280/97-BP від 21.05.1997 р. "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що система місцевого самоврядування у місті Києві включає: територіальну громаду міста, міського голову, міську раду, виконавчий орган міської ради, районні ради, виконавчі органи районних у мiстi рад, органи самоорганізації населення.
Статтею 10 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" встановлено, що Київська міська та районні в мiстi ради мають власні виконавчі органи, якi утворюються відповідно Київською міською радою, районними в мiстi радами, пiдзвiтнi та підконтрольні відповідним радам.
Міська рада, згідно з положеннями ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її iменi та в її інтересах функції i повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Статтею 11 вказаного Закону України визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та iншi створювані радами виконавчі органи, які є підконтрольними i підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Рішенням Київської міської ради від 10 липня 2003 року за № 584/744 «Про затвердження Положень про головні управління, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)»затверджено Положення про Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яким визначено, що відповідач 1 є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підзвітним і підконтрольним Київській міській раді та підпорядкованим Київському міському голові.
25.10.2007 року Київська міська рада прийняла рішення № 1072/3905 «Про внесення змін до рішення Київради від 08.02.07 № 62/723 «Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007-210 роки». Відповідно до вказаного рішення доповнено Додаток 4 до рішення переліком об'єктів згідно з додатком. Згідно вказаного Додатку нежилі приміщення за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 30, площею 432,5 кв.м, внесено до переліку об'єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва та підлягають приватизації. При цьому визначено спосіб приватизації -аукціон.
Відповідно до ст.. 3 Закону України Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється шляхом: викупу; продажу на аукціоні, за конкурсом.
Стаття 8 вказаного Закону визначає, що з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації.
Підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації, які: визначають ціну продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, або початкову вартість продажу об'єкта на аукціоні, за конкурсом; готують та публікують інформацію про об'єкти малої приватизації у відповідних інформаційних бюлетенях та місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації; проводять у разі необхідності реорганізацію або ліквідацію державного підприємства; замовляють у разі потреби проведення екологічного аудиту.
Для забезпечення виконання зазначених функцій органи приватизації можуть залучати відповідні організації та спеціалістів у порядку і на умовах, що встановлюються Фондом державного майна України.
Покупець, який у встановленому порядку подав заяву про приватизацію підприємства, може за власний рахунок замовити проведення аудиторської перевірки фінансового стану вказаного підприємства.
Строк підготовки об'єкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку об'єктів, що підлягають приватизації.
Наказом Головного управління комунальної власності м. Києва від 30.11.2007 р. № 213-ПР «Про проведення приватизації та незалежної оцінки майна -нежилих приміщень площею 432,5 кв.м. на вул. Хрещатик, 30, літ. «А», вирішено провести приватизацію вказаних нежилих приміщень шляхом продажу на аукціоні, відділу приватизації доручено забезпечити надання вихідних даних для проведення станом на 30.11.2007 р. незалежної оцінки вказаних нежилих приміщень, провести незалежну оцінку, висновок про вартість майна подати на затвердження.
05.12.2007 року було складено Зведений акт інвентаризації майна. Наказом Головного управління комунальної власності м. Києва № 236-ПР від 20.12.2007 року було затверджено висновок суб'єкта оціночної діяльності -фізичної особи-підприємця Загородного Володимира Петровича, що дії на підставі Сертифіката суб'єкта оціночної діяльності № 5176/06 від 10.10.2006 р., виданого Фондом державного майна України, та договору № 598 від 11.12.2007 р. з Головним управлінням комунальної власності міста Києва, про вартість майна - нежилих приміщень площею 432,5 кв.м., розташованих на вул. Хрещатик, 30, літ. «А», станом на 30 листопада 2007 року в сумі 4 253 584 грн., крім того, податок на додану вартість становить 850 716 грн. 80 коп.
Відповідно до Наказу ГУКВ м. Києва № 237-ПР від 20.12.2007 року «Про продаж на аукціоні нежилих приміщень площею 432,5 кв.м. на вул. Хрещатик, 30, літ. «А», вирішено провести продаж вказаного майна на аукціоні, встановлено його початкову вартість згідно з висновком про вартість майна, затверджено інформацію про продаж майна, зобов'язано відділ приватизації забезпечити надання Українській універсальній товарній біржі інформації для опублікування.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що Головне управління комунальної власності м. Києва було повністю дотримано вимоги чинного законодавства щодо проведення підготовки об'єкту приватизації до продажу.
Згідно статті 15 Закону інформація про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом, повинна містити такі відомості: назву об'єкта приватизації, його місцезнаходження; обсяг та основну номенклатуру продукції (робіт, послуг), у тому числі експортної; кількість та склад робочих місць; баланс активів і пасивів, рентабельність за останні три роки; відомості про будівлі (споруди, приміщення) та земельну ділянку, на якій розташований об'єкт, умови користування ними; обсяги викидів та скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів, стан земельної ділянки, стан природоохоронного обладнання та споруд, сплату екологічних зборів та платежів (у разі їх наявності), інші екологічні відомості;початкову вартість продажу, умови продажу та експлуатації об'єкта; суму грошових коштів, що має вноситися покупцями, у розмірі 10 відсотків початкової вартості продажу об'єкта; назву банку, адресу та номер рахунку, відкритого для розрахунків за придбані об'єкти приватизації; кінцевий термін прийняття заяви на участь в аукціоні, конкурсі; час та місце особистого ознайомлення з об'єктом; час та місце проведення аукціону, конкурсу; адресу, номер телефону, час роботи служби по організації аукціону, конкурсу; іншу інформацію, яку визначає орган приватизації.
Зазначена інформація публікується не пізніш як за 30 календарних днів до дати проведення аукціону, конкурсу в інформаційних бюлетенях органів приватизації, місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації.
20 грудня 2007 року між Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Українською універсальною товарною біржею було укладено Додаток № 10 до Договору на реалізацію майна з аукціону від 07.08.2007 р. № 149/2, відповідно до якого органу приватизації уповноважує, а Біржа приймає на себе зобов'язання організувати і провести аукціон з продажу нежилих приміщень площею 432,5 кв.м., з початковою вартістю -5 104 300 грн. 80 коп., з урахування ПДВ, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30, літ. «А», балансоутримувач: КП «Київжитлоспецекспуатація».
Відповідно до вказаного додатку до договору біржа приймає та реєструє заяви про участь в аукціоні, забезпечує публікацію в засобах масової інформації та надає органу приватизації 2 (два) примірника публікації щодо відомостей про Об'єкт, що пропонується для продажу на аукціоні.
21 грудня 2007 року у офіційному виданні Фондової біржі «Іннекс»та «Української універсальної товарної біржі»«Дивиденды»у номері 17 (157) та «Віснику товари і послуги»№ 14 було опубліковано Інформацію про продаж на аукціоні об'єкта малої приватизації комунальної власності -нежилого будинку загальною площею 432,5 кв.м. У вказаній інформації визначено назву об'єкта, адресу, балансоутримувача, визначено відомості про приміщення, встановлено, що питання землекористування вирішуються новим власником у встановленому законом порядку, визначено початкову вартість продажу. В оголошенні також визначено умови продажу: укладення протягом 60 днів охоронного договору на пам'ятку культурної спадщини, повернення витрат, пов'язаних з підготовкою об'єкту приватизації, час та місце проведення аукціону, порядок прийняття заяв на участь в аукціоні, кінцевий термін прийняття заяв, розмір реєстраційного внеску та реквізити для сплати, суму грошових коштів, що має вноситися покупцями, у розмірі 10 відсотків початкової вартості продажу об'єкта та реквізити для внесення, порядок ознайомлення з об'єктом, порядок одержання додаткової інформації.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що відповідачами 1 та 2 було повністю дотримано вимоги чинного законодавства щодо опублікування інформації про продаж об'єкту приватизації.
21 січня 2008 року Українською універсальною товарною біржею було проведено аукціон з продажу нежилих приміщень. Для участі в аукціоні було подано заявки від двох юридичних осіб -ТОВ «Фітум»та ТОВ ІКК «Гаєр».
За результатами проведеного аукціону Українською універсальною товарною біржею було подано на затвердження до ГУКВ м. Києва Протокол № 2 про хід торгів на аукціоні з продажу, який було затверджено 21.01.2008 року. Відповідно до вказаного протоколу ТОВ «ІКК «Гаєр»запропонував найвищу ціну продажу -5 614 731 грн. 00 коп., а тому був визначений переможцем аукціону.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону України Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» під час аукціону ведеться протокол, до якого заноситься початкова вартість продажу об'єкта, пропозиції учасників аукціону, відомості про учасників аукціону, результат торгів (ціна продажу, відомості про фізичну або юридичну особу, яка одержала право на придбання об'єкта).
Протокол підписується ліцитатором та покупцем (його представником), який одержав право на придбання об'єкта.
Протокол у триденний термін надсилається відповідному органу приватизації та затверджується ним.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»право власності на державне майно підтверджується договором купівлі-продажу, який укладається між покупцем та уповноваженим представником відповідного органу приватизації, а також актом приймання-передачі зазначеного майна. Договір купівлі-продажу державного майна підлягає нотаріальному посвідченню та у випадках, передбачених законом, державній реєстрації. У разі придбання об'єкта приватизації на аукціоні, за конкурсом договір купівлі-продажу між покупцем і продавцем укладається не пізніш як у п'ятиденний термін з дня затвердження органом приватизації результатів аукціону, конкурсу.
22.01.2008 року між Головним управлінням комунальної власності м. Києва та ТОВ «Інвестиційно-консультаційна компанія «Гаєр»було укладено Договір купівлі-продажу нежилих приміщень № 388, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Сибігою С. Е., зареєстровано в реєстрі за номером 682.
Судом не приймається посилання позивача на порушення вимог ст. 15 Закону України «Про товарну біржу», зокрема щодо того, що ТОВ «ІКК «Ґаєр»не укладалося біржової угоди за результатами аукціону, оскільки з матеріалів справи вбачається, що а ні ТОВ «ІКК «Ґаєр», а ні ТОВ «Фітум»не є членом УУТБ, а товариства були лише учасниками аукціону.
Відповідно до ст. 15 вказаного Закону біржовою операцією визнається угода, що відповідає сукупності зазначених нижче умов: а) якщо вона являє собою купівлю-продаж, поставку та обмін товарів, допущених до обігу на товарній біржі; б) якщо її учасниками є члени біржі; в) якщо вона подана до реєстрації та зареєстрована на біржі не пізніше наступного за здійсненням угоди дня. Оскільки Закон України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»встановлює обов'язкове нотаріальне посвідчення договору, то біржова угода за наслідками проведення аукціону не укладалась.
Судом також не приймається посилання позивача на порушення вимог чинного законодавства при включенні даної пам'ятки архітектури до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, вимог закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини»від 1 лютого 2005 року N 2391-IV, виходячи з наступного.
Листом № 9223 від 05.12.2007 року Головне управління охорони культурної спадщини повідомило, що будинок за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 30 є пам'яткою архітектури місцевого значення (охор. № 166, рішення Київського міськвиконкому від 21.01.86 № 49).
Відповідно до Закону України від 8 червня 2000 року “Про охорону культурної спадщини» об'єкт культурної спадщини - це визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність; нерухомий об'єкт культурної спадщини - об'єкт культурної спадщини, який не може бути перенесений на інше місце без втрати його цінності з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду та збереження своєї автентичності; при цьому пам'ятка -це об'єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Статтею 1 Закону України “Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини» заборонено приватизацію пам'яток культурної спадщини до затвердження Верховною радою України переліку пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації.
Таким чином, зі змісту Закону України “Про охорону культурної спадщини» та Закону України “Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини» вбачається, що пам'яткою є об'єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, тобто саме на ці об'єкти розповсюджується дія заборони.
З матеріалів справи вбачається і сторонами не заперечується, що нежитлові приміщення, розташовані в будинку по вулиці Хрещатик, № 30 літ. «А»є пам'яткою архітектури місцевого значення. При цьому позивачем не надано доказів включення цього приміщення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а отже не надано доказів, що вказане приміщення є пам'яткою культурної спадщини. Таким чином, позивачем не доведено, що дія Закону України “Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини» розповсюджується на приватизацію нежитлових приміщень по вулиці Хрещатик № 30 літ. «А».
Відповідно до ст. 13 Закону України “Про охорону культурної спадщини» об'єкти культурної спадщини незалежно від форм власності відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності підлягають реєстрації шляхом занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України (далі - Реєстр) за категоріями національного та місцевого значення пам'ятки. Порядок визначення категорій пам'яток встановлюється Кабінетом Міністрів України. Із занесенням до Реєстру на об'єкт культурної спадщини, на всі його складові елементи поширюється правовий статус пам'ятки.
Стаття 14 вказаного Закону встановлює, що занесення об'єкта культурної спадщини до Реєстру та внесення змін до нього (вилучення з Реєстру, зміна категорії пам'ятки) провадяться відповідно до категорії пам'ятки:
а) пам'ятки національного значення - постановою Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини;
б) пам'ятки місцевого значення - рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини за поданням відповідних органів охорони культурної спадщини або за поданням Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, інших громадських організацій, до статутних завдань яких належать питання охорони культурної спадщини, протягом одного місяця з дня одержання подання.
Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини видає власнику пам'ятки або уповноваженому ним органу свідоцтво про реєстрацію об'єкта культурної спадщини як пам'ятки. Це повноваження може бути делеговано іншим органам охорони культурної спадщини відповідно до закону.
Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини надає органу охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органам охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, органам охорони культурної спадщини місцевого самоврядування витяги з Реєстру щодо пам'яток, які розташовані на їхніх територіях.
Згідно з положеннями ст. ст. 17, 18 Закону України «Про охорону культурної спадщини» встановлено, що пам'ятка, крім пам'ятки археології, може перебувати у державній, комунальній або приватній власності. Суб'єкти права власності на пам'ятку визначаються згідно із законом. Об'єкти культурної спадщини, що є пам'ятками (за винятком пам'яток, відчуження або передача яких обмежується законодавчими актами України) можуть бути відчужені, а також передані власником або уповноваженим ним органом у володіння, користування чи управління іншій юридичній або фізичній особі за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини. Порядок надання погоджень встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Перелік пам'яток, які не підлягають приватизації, затверджується Верховною Радою України.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що будинок по вул. Хрещатик, 30 не внесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, не видано свідоцтво про реєстрацію об'єкта культурної спадщини як пам'ятки, суд вважає посилання позивача на Закон України “Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини» безпідставним та необґрунтованим.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 60 Закону України «Про місцеве самоврядування»встановлює, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Положеннями статей 2, 3, 5 Закону України від 06.03.1992 року № 2171 «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»визначено порядок проведення приватизації невеликих державних підприємств, та зокрема, встановлено наступне. Об'єктами малої приватизації є цілісні майнові комплекси невеликих державних підприємств, віднесених Державною програмою приватизації до групи А; окреме індивідуально визначене майно; об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти. У випадках, коли до складу підприємств входять структурні підрозділи (магазини, перукарні, майстерні, їдальні тощо), які можуть бути виділені у самостійні підприємства, об'єктами малої приватизації є названі структурні підрозділи. Не можуть бути об'єктами малої приватизації будівлі (споруди, приміщення) або їх окремі частини, які становлять національну, культурну та історичну цінність і перебувають під охороною держави.
Відповідно до приписів ст. 7 вказаного закону Фонд державного майна України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об'єктів, які перебувають відповідно у загальнодержавній власності, власності Автономної Республіки Крим та комунальній власності і підлягають викупу.
Відповідно до п. 6 Положення про Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішення Київської міської ради від 10 липня 2003 р. N 584/744, основними завданнями Головного управління є, зокрема, організація та проведення приватизації майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Києва згідно з програмою приватизації, затвердженою Київською міською радою. Фінансування витрат, пов'язаних з приватизацією майна, здійснюється за рахунок бюджетних коштів; здійснення повноважень власника щодо майна, яке приватизується та відчужується згідно з прийнятими Київською міською радою рішеннями.
Згідно підпункту 33 пункту 7 вказаного вище Положення, відповідач здійснює продаж об'єктів приватизації та їх відчуження згідно з рішеннями Київської міської ради.
Відповідно до ст.. 20 аукціон, конкурс може бути припинено і об'єкт знімається з торгів, конкурсного відбору на вимогу будь-кого з його учасників або органу приватизації у випадках, коли: не виконано вимог щодо змісту інформації, передбаченої статтею 15 цього Закону, та терміну її опублікування; об'єкт включено до відповідного переліку об'єктів, що підлягають приватизації, з порушенням чинного законодавства; покупець не визнається як такий згідно з законодавством про приватизацію; істотно порушувались інші правила оголошення та проведення аукціону, конкурсу, передбачені цим Законом.
Зазначені порушення можуть бути підставою для визнання судом недійсними угод, укладених на аукціоні, конкурсі. Заява про визнання угод недійсними подається будь-ким з учасників аукціону, конкурсу або органом приватизації у місячний строк з дати проведення аукціону, завершення конкурсу.
З матеріалів справи вбачається, що аукціон було проведено 20.12.2007 року, а ТОВ «Фітум»було подано позовну заяву 09 лютого 2008 року, тобто з пропуском встановленого місячного строку звернення до суду. Проте жоден з учасників судового процесу не подав заяви про застосування строків позовної давності, а тому судом розглянуто спір по суті позовних вимог.
Керуючись вищевикладеними нормами чинного законодавства України, заслухавши пояснення сторін та оглянувши надані до матеріалів справи докази, суд дійшов висновку, що доводи надані відповідачами є обґрунтованими та такими, що відповідають дійсності.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Фітум» про визнання неправомірними дії Головного управління комунальної власності міста Києва щодо приватизації нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А», площею 432,5 кв. м.; визнання недійсними результати аукціону, проведеного 21 січня 2008 року ТОВ «Українською універсальною товарною біржею» щодо продажу нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А», площею 432,5 кв. м.; визнання недійсним Договору купівлі -продажу нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А»площею 432,5 кв. м., укладеного між Головним управлінням комунальної власності міста Києва та ТОВ «ІКК «Гаєр» 22.01.2008 р., є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню, оскільки позивачем не доведено порушення вимог чинного законодавства при приватизації нежилих приміщень у будинку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 30 літ «А», площею 432,5 кв. м.
На підставі ст.ст. 44, 49 ГПК України судові витрати по сплаті державного мита, витрат на інформаційно-технічне обслуговування судового процесу, покладаються на позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, Законом України від 06.03.1992 року № 2171 «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»Господарський суд міста Києва, -
В задоволенні позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його прийняття.
Суддя Н.І.Качан