79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
23 лютого 2011 р. № 2а-400/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Радехівському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, -
Державна податкова інспекція у Радехівському районі Львівської області (далі -ДПІ у Радехівському районі Львівської області) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, в порушення вимог п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», не подає більше одного року до органів державної податкової служби податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності.
Ухвалою від 11.01.2011 року суддя відкрив скорочене провадження у даній справі, надав відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснив наслідки такого неподання.
Суддею встановлено, що позовні вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Суддя належним чином виконав обов'язок щодо повідомлення відповідача. Проте, відповідач заперечення проти позову чи заяву про визнання позову до суду не подав, хоча належним чином був повідомлений суддею про наслідки такого неподання.
Таким чином, суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши надані докази, суддя дійшов висновку, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», покладено на податкову інспекцію.
Органи Державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -п. 17 ст. 11 цього ж Закону.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, що проживає за адресою: 80236, АДРЕСА_1, зареєстрована державним реєстратором Радехівської районної державної адміністрації Львівської області як фізична особа-підприємець, ідентифікаційний номер -НОМЕР_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи, взята на облік як платник податків в ДПІ у Радехівському районі Львівської області, що підтверджується довідкою про взяття на облік плдатника податків від 24.10.2001 року № 12944/29-0.
Згідно з актом ДПІ у Радехівському районі Львівської області від 28.12.2010 року про порушення податкового законодавства, відповідач не подає до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) більше одного року.
Відповідач заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетом немає, що підтверджується довідкою ДПІ у Радехівському районі Львівської області від 28.12.2010 року № 14380/10/24-0.
Згідно із п.п. 2, 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 26.05.1991 року № 1251-ХІІ, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»від 15.05.2003 року № 755-ІV, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової інспекції передбачених законодавством документів податкової звітності.
Враховуючи наведене вище, суддя дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то відповідно до ст. 94 КАС України, такі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1.Позов задовольнити.
2.Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (місцепроживання: 80236,АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер -НОМЕР_1).
3.Копію постанови у день набрання постановою законної сили направити державному реєстратору Радехівської районної державної адміністрації Львівської області для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
4.Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 23 лютого 2011 року.
Суддя Гулик А.Г.