Постанова від 24.02.2011 по справі 2а-68/11/1270

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 лютого 2011 року Справа № 2а-68/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Агевича К.В.

при секретарі Ворошило О.Є.

з участю представників сторін від:

позивача: не з'явився,

відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до відкритого акціонерного товариства «Племенний завод імені Літвінова» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2011 року Виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначало, що згідно з наданим відповідачем звітом за формою Ф4-ФСС з ТВП станом на 01.10.2010 у нього є заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в розмірі 14029,75 грн., в тому числі заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі - 10983,63 грн., заборгованість з пені - 3046,12 грн.

Просив стягнути з відповідача прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 14029,75 грн.

В судове засідання позивач не з'явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, від нього на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Фонду.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Від нього на адресу суду надійшла заява про визнання позовних вимог у повному обсязі та розгляд справи без участі їх представника.(а.с.27).

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство «Племенний завод імені Літвінова» є юридичною особою та як платник страхових внесків у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності перебуває на обліку в Кам'янобрідській міжрайонній виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 23 листопада 2001 року.

За підсумками поданого звіту за Ф4 - ФСС з ТВП за 9 місяців 2010р. прострочена заборгованість склала 71744,13 грн. (у т.ч. прострочена заборгованість, згідно Постанови Господарського суду Луганській області від 06.08.2007р. № 5/355ад у сумі 18774,38 грн., у т.ч. прострочена заборгованість, згідно Постанови Луганського окружного адміністративного суду від 05.05.2009р. № 2а-3221/09 у сумі 17636,82 грн., у т.ч. прострочена заборгованість, згідно Постанови Луганського окружного адміністративного суду від 01.04.2010р. №2а-1419/10/1270 у сумі 24349,30 грн.), заборгованість з пені склала 4703,02 грн. (у т.ч. заборгованість з пені, Постанови Господарського суду Луганській області від 06.08.2007р. № 5/355ад у сумі 276,73 грн.; заборгованість з пені, згідно Луганського окружного адміністративного суду від 24.06.2009р. № 2а-3376/09 у сумі 1380,17 грн.), заборгованість з штрафної та фінансової санкції склала 18610,91 грн. (у т.ч. заборгованість з штрафної санкції, Постанови Господарського суду Луганській області від 06.08.2007р. № 5/355ад у сумі 6735,57 грн.; заборгованість з штрафної санкції згідно Постанови Луганського окружного адміністративного суду від 24.06.2009р. №2а-3376/09 у сумі 11875,34 грн.)

Несплачена сума станом на 01.10.2010р. складає: - прострочена заборгованість - 10983,63 грн., - заборгованість з пені - 3046,12 грн.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, яке гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до ч. 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача як страхувальника заборгованості із сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка виникла та не сплачена в період до 1 січня 2011 року.

Відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» визначені правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.

Відповідно до ст. 9 цього Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 27 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» в редакції, чинною на час виникнення спірних правовідносин, було передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми самостійно визначених відповідачем страхових внесків сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з нього.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ :

Позовні вимоги Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до відкритого акціонерного товариства «Племенний завод імені Літвінова» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Племенний завод імені Літвінова» (код ЄДРПОУ 00846279) на користь Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 37172500100001 в УДК Луганської області, МФО 804013, ЄДРПОУ 21785643) заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 14029,75 грн. (чотирнадцять тисяч двадцять дев'ять грн. 75 коп.) у тому числі заборгованість зі сплати страхових внесків - 10983,63 грн., заборгованість з пені - 3046,12 грн. за період з 01.10.2009 по 01.10.2010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

СуддяК.В. Агевич