Постанова від 22.02.2011 по справі 2а-497/11/1270

Категорія №8.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 лютого 2011 року Справа № 2а-497/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.,

при секретарі Фенічевій О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Альпіна» до Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0015671701/3 від 15.12.2010 року,-

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Альпіна» до Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області, в якому позивач просив суд визнати нечинними податкові повідомлення-рішеня № 0010401701/0 від 07.05.2010 року, № 0012901701/1 від 14.07.2010 року, № 0015671701/2 від 23.09.2010 року, № 0015671701/3 від 15.12.2010 року, як такі, що прийняті без достатніх підстав та не відповідають вимогам чинного законодавства України.

21 лютого 2011 року від представника позивача надійшов уточнений адміністративний позов, в якому позивач просив суд визнати нечинним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області № 0015671701/3 від 15.12.2010 року, у зв'язку з тим, що воно прийнято без достатніх підстав та не відповідає вимогам чинного законодавства України.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Альпіна» було перевірено працівниками ДПІ в Лутугінському районі Луганської області, про що було складено акт перевірки від 27.04.2010 року №00083/1701/23477331, в якому зазначено, що підприємством було порушено вимоги пп. 8.1.4. ст. 8 та абз. «а» п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 року. На підставі чого ДПІ в Лутугінському районі Луганської області було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року про сплату 22783,83 грн. податку з доходів найманих працівників та 45567,66 грн. штрафних санкцій. За результатами розгляду первинної апеляційної скарги на податкове повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року, прийняте по даткове повідомлення-рішення № 0012901701/1 від 14.07.2010 року про сплату 22723,45 грн. податку з доходів найманих працівників та 45446,90 грн. штрафних санкцій. За результатами розгляду повторної скарги на податкові повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року та № 0012901701/1 від 14.07.2010 року у Державну податкову адміністрацію в Луганській області, прийняте податкове повідомлення-рішення № 0015671701/2 від 23.09.2010 року про сплату 21860,45 грн. податку з доходів на йманих працівників та 43720,90 грн. штрафних санкцій. За результатами розгляду повторної скарги на податкові повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року та № 0012901701/1 від 14.07.2010 року, прийняте податкове повідомлення-рішення № 0015671701/3 від 15.12.2010 року про сплату 21860,45 грн. податку з доходів найманих працівників та 43720,90 грн. штрафних санкцій, яке отримане позивачем 20.12.2010 року.

Представник позивача вважає, що покладений в основу вищевказаних податкових повідомлень-рішень акт перевірки не мав документальних підтверджень на обґрунтування висновку про порушення платником норм законодавства. Крім того, у працівників ДПІ відсутні законні підстави для проведення перевірки, у зв'язку з чим результати перевірки, відображені в акті, є неправомірними. У співробітників податкової міліції відсутні законні підстави для проведення перевірки, у зв'язку з чим результати перевірки, відображені в акті, є неправомірними

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, підтримав доводи, викладені в уточненому позові, просив суд задовольнити уточнений позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги не визнав, підтримав доводи, викладені у письмових запереченнях, наданих суду 10.02.2011 року, в яких зазначено, що перевірка ПП «ВКФ «Альпіна» здійснювалась на підставі постанови слідчого прокуратури Лутугинського району про призначення перевірки від 19.04.2010 року по документам, наданим прокуратурою Лутугиснького району по кримінальній справі, порушеній відносно директора ПП «ВКФ «Альпіна» ОСОБА_1 Пояснення громадян, які фактично знаходились у трудових відносинах без офіційного оформлення на ПП «ВКФ «Альпіна» 26.05.2010 року та протоколи їх допиту слідчим прокуратури, які знаходяться в матеріалах кримінальної справи, порушеної відносно директора ПП «ВКФ «Альпіна» ОСОБА_1, є первинними та належними доказами, що підтверджують факт заниження підприємством своїх податкових зобов'язань зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 21 860,45 грн. за період з 01.07.1999 року по 31.03.2010 року. Акт перевірки ПП «ВКФ «Альпіна» від 27.04.2010 року містить систематизований виклад виявлених у ході перевірки фактів порушень норм податкового законодавства із посиланням на первинні документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів, а саме: відомості нарахування заробітної плати за період 01.09.1997р.-31.03.2010 року, табелі обліку робочого часу, довідки про суми виплаченого доходу і утриманого з них податку з доходів фізичних осіб, протоколи допиту потерпілих громадян від 08.04.2010 року та їх пояснення від 26.05.2010 року.

Перевірка проводилась фахівцем ДПІ в Лутугинському районі без залучення податкової міліції, про що зазначено в акті перевірки на аркуші 1. В підтвердження фактів, викладених в акті перевірки від 27.04.2010 року, співробітником податкової міліції 26.05.2010 року (під час розгляду первинної скарги платника податків) додатково було опитано громадян, які працювали на підприємстві ПП «ВКФ «Альпіна» без офіційного оформлення, з метою прийняття додаткових заходів щодо з'ясування розміру доходу, виплаченого ПП «ВКФ «Альпіна» цим працівникам. В порядку ст. 22 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» посадовим особам податкової міліції надано право, передбачене п. 3 ст. 11 вказаного Закону, одержувати від платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України.

Також, у своїх запереченнях представник відповідача зазначає, що податок з доходів фізичних осіб є особливим видом податку і не передбачає надання податкових декларацій, а зобов'язує подавати до податкового органу лише інформацію про нараховані доходи і виплачені з них суми податку з доходів фізичних осіб (Ф. 1-ДФ, ф. 8-ДР), тому податковий орган, виявивши порушення спеціального закону, який регулює правовідносини у сфері оподаткування доходів фізичних осіб - Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб», не позбавлений права самостійно визначити платнику податків податкове зобов'язання відповідно до встановлених порушень в порядку п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181.

Стосовно правомірності проведення перевірки ПП «ВКФ «Альпіна» на підставі фактів, зазначених в протоколах допиту громадян, наданих слідчому прокуратури Лутугинського району під час розслідування кримінальної справи відносно керівника ПП «ВКФ «Альпіна», представник відповідача в своїх запереченнях зазначив, що відповідно до положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки, проведення яких регламентують розділом 2 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 року № 355. Відповідно до цього розділу підставою проведення перевірки є відомості отриманні від особи, яка мала правові відносини з платником податків щодо порушення останнім податкового законодавства, а також у разі надходження від платників податків на запит органу ДПС пояснень та документів, достатніх для проведення невиїзної документальної перевірки. Оскільки до податкової інспекції прокуратурою Лутугинського району було офіційно надано відомості, отримані від осіб, які мали правові відносини з платником податків, щодо порушення податкового законодавства (протоколи допиту громадян), то відповідно до норм п.1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та п. 2.3 розділу 2 Методичних рекомендацій ДПІ в Лутугинському районі було проведено перевірку платника податків - ПП «ВКФ «Альпіна».

На підставі викладеного представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог ПП «ВКФ «Альпіна».

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Судом встановлено, що в період з 26.04.2010 року по 27.04.2010 року головним державним ревізором-інспектором відділу оподаткування фізичних осіб ОСОБА_2, на підставі п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року (із змінами та доповненнями) та п. 2.3 ст. 2 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затвердженої наказом ДПА України від 27.05.2008 року № 355 (із змінами та доповненнями), згідно службового посвідчення № 005645, виданого ДПІ в Лутугинському районі 07 квітня 2009 року, проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування (утримання) і сплати до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб ПП «ВКФ «Альпіна» за період з 01.07.1999 року по 31.03.2010 року.

Перевірку було проведено згідно наданих прокуратурою Лутугинського району матеріалів кримінальної справи, заведеної відносно директора ПП «ВКФ «Альпіна» (вх. № 3471 від 20.04.2010 року).

За результатами проведеної перевірки складено акт від 27.04.2010 року №83/1701/2375620748, в якому зазначено, що перевіркою встановлено порушення ст. 7 Р.І, ст. 8 - 9 Р.ІІ Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» та абз. «а» п. 19.2 ст. 19 та п.п. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889-ІV із змінами та доповненнями, в результаті чого перевіркою нарахована сума податку з доходів фізичних осіб (прибуткового податку) до бюджету в розмірі 22 783,83 грн.

На підставі вказаного акту перевірки 07.05.2010 року ДПІ в Лутугинському районі винесено податкове повідомлення-рішення № 0010401701/0, яким ПП «ВКФ «Альпіна» за платежем «податок з доходів найманих працівників» визначено податкове зобов'язання в сумі 68 351,49 грн. (22 783,83 грн. - за основним платежем, 45 567,66 грн. - за штрафними санкціями).

17.05.2010 року ПП «ВКФ «Альпіна» звернулося до ДПІ в Лутугинському районі із скаргою на податкове повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року.

Рішенням ДПІ в Лутугинському районі від 14.07.2010 року № 4880/17 скасовано податкове повідомлення-рішення від 07.05.2010 року № 0010401701/0 в частині 60,38 грн. нарахованого основного платежу з податку з доходів фізичних осіб та застосованої штрафної санкції в сумі 120,76 грн., а суму 22 723,45 грн. та штрафну санкцію 45 446,90 грн. залишено без змін, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 14.07.2010 року № 0012901701/1.

28.07.2010 року (вх. № 1747/10) до Державної податкової адміністрації в Луганській області від ПП «ВКФ «Альпіна» надійшла повторна апеляційна скарга на податкові повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року та № 0012901701/1 від 14.07.2010 року.

Рішенням ДПА в Луганській області від 23.09.2010 року № 17516/25-08 скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ в Лутугинському районі від 14.07.2010 року №0012901701/1 в частині нарахованої суми податку з доходів фізичних осіб на 863 грн. та застосованих штрафних (фінансових) санкцій на 1 726 грн., а в іншій частині вказане податкове повідомлення-рішення залишено без змін.

23.09.2010 року ДПІ в Лутугинському районі винесено податкове повідомлення-рішення № 0015671701/2, яким ПП «ВКФ «Альпіна» визначено податкове зобов'язання в сумі 65 581,35 грн. (21 860,45 грн. - за основним платежем, 43 720,90 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями).

11.10.2010 року до ДПА в Луганській області подано скаргу ПП «ВКФ «Альпіна» від 05.10.2010 року на податкові повідомлення-рішення № 0010401701/0 від 07.05.2010 року та № 0012901701/1 від 14.07.2010 року.

Рішенням Державної податкової адміністрації України від 07.12.2010 року залишено без змін податкове повідомлення-рішення ДПІ в Лутугинському районі від 07.05.2010 року № 0010401701/0 про сплату податку з доходів фізичних осіб та застосованої штрафної санкції з урахуванням рішення ДПІ в Лутугинському районі від 14.0.2010 року № 4880/17, прийнятого за розглядом первинної скарги (податкове повідомлення-рішення від 14.07.2010 року № 0012901701/1) та з урахуванням рішення ДПА в Луганській області від 23.09.2010 року № 17516/25-08, прийнятого за результатами розгляду повторної скарги директора ПП «ВКФ «Альпіна» ОСОБА_1

15.12.2010 року ДПІ в Лутугинському районі винесено податкове повідомлення-рішення № 0015671701/3, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 65 581,35 грн. (21 860,45 грн. - за основним платежем, 43 720,90 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями).

Судом встановлено, що 19 квітня 2010 року до Державної податкової інспекції в Лутугинському районі прокуратурою Лутугинського району надано протоколи допиту потерпілих громадян, які мали трудові відносини з ПП «ВКФ «Альпіна» у період з 01.07.1999 року по 31.03.2010 року.

За результатами перевірки встановлено, що посадовими особами ПП «ВКФ «Альпіна», а саме: ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на виробництві за адресою: Лутугинський район, с. Петро-Миколаївка, вул. Новостройна, 1а, використовувалась праця офіційно не оформлених найманих працівників:

- з 01 серпня 2006 року по вересень 2007 року - громадянка ОСОБА_4;

- з вересня 2005 року по вересень 2006 року та з січня 2009 року по вересень 2009 року - громадянин ОСОБА_5;

- з жовтня 2009 року по листопад 2009 року - громадянка ОСОБА_6;

- з липня 1999 року по травень 2001 року та з травня 2005 року по червень 2009 року - громадянин ОСОБА_7;

- з квітня 2000 року по жовтень 2004 року - громадянка ОСОБА_8;

- з лютого 2007 року по вересень 2007 року та з березня 2009 року по вересень 2009 року - громадянка ОСОБА_9.

Згідно протоколів допиту вищевказаних громадян від 7, 8, 13 та 15 квітня 2010 року, копії яких знаходяться в матеріалах справи, з жодним із вказаних осіб не було оформлено офіційних трудових чи цивільно-правових угод. Записів до трудових книжок стосовно прийняття на роботу та звільнення з роботи здійснено не було, окрім громадянки ОСОБА_10, яка офіційно була оформлена з 01.11.2004 року по 01.04.2005 року.

Як вбачається з 1 аркуша акту перевірки від 27.04.2010 року, перевірка проводилась фахівцем ДПІ в Лутугинському районі без залучення податкової міліції. В підтвердження фактів, викладених в акті перевірки, співробітником податкової міліції 26.05.2010 року, тобто під час розгляду первинної скарги платника податків, додатково було опитано громадян, які працювали на підприємстві ПП «ВКФ «Альпіна» без офіційного оформлення, з метою прийняття додаткових заходів щодо з'ясування розміру доходу, виплаченого ПП «ВКФ «Альпіна» цим працівникам.

В порядку ст. 22 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, яка діяла на момент виникнення даних правовідносин) посадовим особам податкової міліції надано право, передбачене п. 3 ст. 11 вказаного Закону, одержувати від платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України.

Таким чином, суд вважає, що дії працівників податкової міліції щодо відібрання пояснень вказаних фізичних осіб 26.05.2010 року відповідають вимогам законодавства України, чинним на момент виникнення даних правовідносин.

З акту перевірки від 27.04.2010 року вбачається, що загальна чисельність працюючих ПП «ВКФ «Альпіна» склала: станом на 01.07.1999 року за штатним розписом - 5 осіб, станом на 21.03.2010 року за штатним розписом - 6 осіб, за цивільно-правовим договором - 1 особа.

Посадові особи ПП «ВКФ «Альпіна» не укладали трудових договорів із громадянами: ОСОБА_4 (період роботи: з серпня 2006 року по вересень 2007 року), ОСОБА_5 (період роботи: з вересня 2005 року по вересень 2007 року та з січня 2009 року по вересень 2009 року), ОСОБА_6 (період роботи: з жовтня 2009 року по листопад 2009 року), ОСОБА_7 (період роботи: з липня 1999 року по травень 2001 року та з травня 2001 року по червень 2009 року), ОСОБА_8 (період роботи: з квітня 2000 року по жовтень 2004 року та з грудня 2005 року по лютий 2008 року), ОСОБА_9 (період роботи: з лютого 2007 року по вересень 2007 року та з березня 2009 року по вересень 2009 року).

Також, посадовими особами ПП «ВКФ «Альпіна» не сплачувалися за вищевказаних громадян внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування за весь період їх роботи.

Податок з доходів фізичних осіб (прибутковий податок) розраховувався із середньої суми доходу, який зазначили у протоколах допиту потерпілі громадяни, без зменшення доходу на суму збору до Пенсійного фонду України, внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та суми податкової соціальної пільги.

Відповідно до ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року № 13-92 (із змінами) «Про прибутковий податок з громадян» згідно з цим розділом Декрету оподатковуваними прибутковим податком доходами, одержаними за місцем основної роботи (служби, навчання), вважаються доходи, одержані від підприємств, установ і організацій усіх форм власності, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, з якими громадянин має трудові відносини, за умови обов'язкового ведення в цьому місці трудової книжки і провадження відрахувань до фонду соціального страхування.

До сукупного оподатковуваного доходу включаються одержані за місцем основної роботи (служби, навчання) доходи за виконання трудових обов'язків, у тому числі за сумісництвом, за виконання робіт за договорами підряду, а також інші доходи, що утворилися в результаті надання за рахунок коштів підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності своїм працівникам матеріальних і соціальних благ у грошовій і натуральній формі крім сум виплат, що не включаються до сукупного оподатковуваного доходу, визначених у статті 5 цього Декрету.

Згідно ст. 9 зазначеного Декрету нарахування, утримання і перерахування до бюджету прибуткового податку здійснюється підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів.

Обчислення податку протягом року провадиться з суми місячного сукупного оподатковуваного доходу за ставкою, визначеною відповідно до статті 7 цього Декрету. При цьому для громадян, які мають право на одержання пільг згідно з статтею 6 цього Декрету, сума місячного сукупного оподатковуваного доходу зменшується на розмір цих пільг. Підприємства, установи, організації і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять виплати зазначених доходів, протягом 15 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу надсилають до податкових органів за місцем державної реєстрації відомості про нараховані та виплачені суми доходів і суми утриманих з них податків за формою, встановленою центральним податковим органом.

По закінченні календарного року визначається сума сукупного річного оподатковуваного доходу. Прибутковий податок з річного доходу визначається з середньомісячного доходу, з урахуванням сплаченого (утриманого) протягом року податку з місячних доходів.

Обчислення податку і перерахунок провадиться підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності до 1 березня року, наступного за звітним, а у строки, визначені законом, такі відомості за установленою формою подаються ними до податкової інспекції за місцем проживання платника.

Згідно п.п. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (який діяв до 01.01.2011 року), якщо оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.

Вказана норма кореспондується із п.п. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, якою встановлено «якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання)».

Відповідно до абз. «а» п. 19.2 ст. 9 зазначеного Закону (який діяв до 01.01.2011 року), особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Дана норма кореспондується з абз. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, згідно якої особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Виходячи з системного аналізу положень законодавства України, що регулює данні правовідносини та матеріалів справи, суд дійшов висновку про правомірність проведення невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування (утримання) і сплати до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб ПП «ВКФ «Альпіна» за період з 01.07.1999 року по 31.03.2010 року та обґрунтованість нарахування податковим органом суми податку з доходів фізичних осіб у розмірі 21 860,45 грн.

Оскільки перевірку ПП «ВКФ «Альпіна» було проведено відповідно до вимог законодавства України, оскаржуване податкове повідомлення-рішення є чинним та не підлягає скасуванню.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Оскільки в задоволенні позову було відмовлено, суд вважає, що підстав для стягнення витрат по сплаті судового збору немає.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Альпіна» до Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0015671701/3 від 15.12.2010 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 28 лютого 2011 року.

Суддя Т.С. Ушаков