17 листопада 2010 року Справа № 2а-8475/10/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Щербак А.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Мелітопольського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до комунального підприємства «Житлосервіс - АВІА» Мелітопольської міської ради Запорізької області про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 5 100 грн.,
25 жовтня 2010 року Мелітопольський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до комунального підприємства «Житлосервіс - АВІА» Мелітопольської міської ради Запорізької області про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 5 100 грн.
Ухвалою суду від 27.10.2010 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі №2а-8475/10/0870. Зазначена ухвала була направлена на юридичну адресу відповідача та отримана ним 05.11.2010.
Станом на 17.11.2010 року до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.
За правилами частин 1, 6 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно Статуту Державне підприємство “Національна енергетична компанія “Укренерго”(далі - НЕК “Укренерго”) підприємство засноване на державній власності і підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000 “Про Міністерство палива та енергетики України”є юридичною особою.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 №929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”згідно Наказу Міністерства палива та енергетики України від 03.11.2006 № 422. Відповідно, Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”(п.1.1 Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні).
Згідно п.2 Додатку 1 до Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області, яка діє на підставі Положення, затвердженого Головним Державним інспектором України з енергетичного нагляду 03.03.2009.
Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (далі - Положення).
Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції.
Згідно абз.3 ч.3 ст.27 Закону України “Про електроенергетику”суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 22.02.2010 державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області Груздевим О.П. проведено планове обстеження КП “Житлосрвіс-АВІА” Мелітопольської міської ради Запорізької області (далі - КП “Житлосрвіс-АВІА”). У ході перевірки виявлені факти порушення законодавства про електроенергетику, про що складено Акт від 22.02.2010 №01/22-0026 (отриманий директором підприємства відповідача ОСОБА_2 особисто, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою).
На підставі акту від 22.02.2010 №01/22-0026 державним інспектором з енергетичного нагляду Груздевим О.П. директору КП “Житлосрвіс-АВІА” ОСОБА_2 видано Припис від 22.02.2010 №01/22-0026 з переліком заходів, спрямованих на усунення порушень і строків їх виконання (отриманий директором КП “Житлосрвіс-АВІА”Кушеватським Є.І. особисто, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою підприємства).
29.06.2010 при перевірці КП “Житлосрвіс-АВІА” на предмет виконання Припису встановлено факт ухилення від виконання його вимог, а саме: порушено вимоги частин 2, 3, 4 ст. 26. Закону України «Про електроенергетику», п.5.1.8. «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» затверджених наказом Мінпаливенерго України №258 від 25.07.2006р., вимог підпунктів 4, 5 і пункту 10.2 «Правил користування електричною енергією», затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996р., про що складено Акт перевірки (Протокол) від 29.06.2010 №01/22-0288 (отримані директором КП “Житлосрвіс-АВІА” ОСОБА_2 особисто, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою підприємства).
Відповідно до ст.27 Закону України “Про електроенергетику”, п.п. 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику старший державний інспектор з енергетичного нагляду Драний Р.В. виніс Постанову від 06.08.2010 №01/20-60 про накладення на КП “Житлосрвіс-АВІА”штрафу у розмірі 5 100 грн. (отримана директором КП “Житлосрвіс-АВІА” ОСОБА_2 особисто, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою підприємства).
Відповідно до п. 10 Положення, штраф повинен бути сплачений протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, він стягується у судовому порядку.
Відповідачем не надано доказів сплати суми штрафу у розмірі 5 100 грн. до Державного бюджету України.
Таким чином суддя приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 -12, 14, 86, 158 -162, 183-2 КАС України, суд,
Адміністративний позов Мелітопольського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до комунального підприємства «Житлосервіс - АВІА» Мелітопольської міської ради Запорізької області про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 5 100 грн. - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства “Житлосервіс -АВІА”Мелітопольської міської ради Запорізької області (72307, м. Мелітополь, вул. Гвардійська, буд.38; код ЄДРПОУ 31802290) на користь Державного бюджету України (п/р 31111106700013 у банку ГУДКУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 34676932, МФО 813015, одержувач Державний бюджет м. Мелітополя Запорізької області за кодом бюджетної класифікації 21081100) штраф у розмірі 5 100 грн. (п'ят тисяч сто гривень).
Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.А. Щербак