Постанова від 03.12.2010 по справі 2а-3126/10/0770

Cправа № 2а-3126/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 07

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2010 р. місто Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в особі :

головуючої-судді -Калинич Я. М.

при секретарі судового засідання -Красновій О.Р.

за участі:

прокурора -не з'явився

представника Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції -не з'явився

представника відповідача -не з'явився,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді справу за адміністративним позовом прокурора Перечинського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до Іншої організаційно-правової форми “Перечинська міжгосподарська шляхо-будівельна пересувна механізована колона” про стягнення податкового боргу в сумі 34286,38 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 07 грудня 2010 року.

Позивач -суб'єкт владних повноважень прокурор Перечинського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Іншої організаційно-правової форми “Перечинська міжгосподарська шляхо-будівельна пересувна механізована колона” про стягнення податкового боргу, а саме: “земельний податок з юридичних осіб” -28371,54 грн., в т.ч. пеня 834,17 грн., “податок з підприємств і організацій -власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” -5914,84 грн. в т.ч. пеня 337,55 грн., всього на загальну суму 34286,38 грн.

Прокурор в судове засідання не з'явився.

Представник Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в судове засідання не з'явився, однак 03.12.2010 року від нього надійшла заява в якій просить розглянути справу без його участі та за наявними матеріалами в справі.

Представник відповідача заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що Інші організаційно-правові форми “Перечинська міжгосподарська шляхо-будівельна пересувна механізована колона” -є юридичною особою, що підтверджується Довідкою з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Як вбачається із самостійно поданих відповідачем податкових розрахунків по земельному податку №260 від 29.01.2008 р. на суму 3605,82 грн., №395 від 29.01.2009 р. на суму 144323,37 грн. та №667 від 01.02.2010 р. на суму 7211,70 грн. Однак, відповідач частково сплатив самостійно визначене податкове зобов'язання по земельному податку у розмірі 1029,97 грн., залишок несплаченого податкового боргу по даним платежам складає 024210,92 грн.

13.03.2009 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 1200,70 грн., 1194,08 грн. та 1084,00 грн. із запізненням від 28 до 152 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

За наслідками перевірки було складено акт перевірки №11/19/1501 від 13.03.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкові повідомлення-рішення від 13 березня 2009 року: №34/1500, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 108,40 грн.; №36/1500, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 597,04 грн.; №35/1500, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 240,14 грн.; Вказані податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто Відповідачем 13.03.2009 року.

08.12.2009 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 4761,69 грн. із запізненням від 353 до 477 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки №57/90/1501 від 08.12.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 08.12.2009 року №165/1500, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 2380,87 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто відповідачем 08.12.2009 року.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення, якими було визначено відповідачу податкові зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 3326,45 грн. Крім того, у зв'язку із несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань по земельному податку Відповідачу було нараховано пеню у розмірі 834,17 грн.

На підставі поданих податкових розрахунків по податку з підприємств і організацій - власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання: розрахунок №396 від 29.01.2009 р. (за 4 квартал 2009 року) - 1199 грн.; розрахунок №1121 від 22.02.2010 р. (за 1 та 2 квартали 2010 року)- 2337 грн. відповідачем самостійно визначені суми по даному платежу на день подання позовної заяви не були сплачені.

28 грудня 2009 року працівниками інспекції проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з підприємств і організацій - власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 1199 грн. та 3602,97 грн. із запізненням від 31 до 90 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки №70/1700 від 28.12.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкові повідомлення-рішення від 28.12.2009 року: № 69/1700, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1801,49 грн.; № 69/1700, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 239,80 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто відповідачем 28.12.2009 року.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення, якими було визначено Відповідачу податкові зобов'язання по даному платежу у загальному розмірі 2041,29 грн. Крім того, у зв'язку із несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань по податку з підприємств і організацій - власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідачу було нараховано пеню у розмірі 337,55 грн.

Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з ч.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” -“в” - пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Оскільки відповідачем зазначені податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися в адміністративному та судовому порядку, вони являються узгодженими в силу вимог ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

На підставі вищенаведеного, Ужгородською МДПІ Закарпатської області відповідачу, у відповідності до п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, були надіслані податкові вимоги, а саме - №1/36 від 17.04.2008 року та №2/48 від 02.06.2009 року, що підтверджується підписом посадової особи підприємства на поштовому відправленні. Однак, такі виконані не були.

Згідно розрахунку заборгованості -станом на 30.07.2010 року за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 34286,38 грн.

На день розгляду даної адміністративної справи відповідач борг не сплатив.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються. Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов прокурора Перечинського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області -задовольнити повністю.

2. Стягнути з Іншої організаційно-правової форми “Перечинська міжгосподарська шляхо-будівельна пересувна механізована колона” (89200, Закарпатська область, м. Перечин, вул. Партизанська, 10, код ЄДРПОУ 03580297) на користь державного бюджету податкову заборгованість в сумі 34286 (тридцять чотири тисячі двісті вісімдесят шість) грн. 38 (тридцять вісім) коп.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до ст.. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному ч. 1 ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Калинич Я. М.