копія
30 серпня 2010 р. Справа № 2а-17431/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д" про стягнення заборгованості (вх. № 61105 від 11.12.09), -
Державна податкова інспекція у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська звернулася до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д" має податковий борг із податку на додану вартість в сумі 4126 грн. 97 коп., який утворився внаслідок несплати сум податкового зобов'язання, зазначених у поданих відповідачем деклараціях з податку на додану вартість. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи та подані до суду докази, суд встановив наступне.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д" зареєстроване рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 20.12.2004 року та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська як платник окремих видів податків, в тому числі податку на додану вартість.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 14 Закону, податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 -ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абз. «а»пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до статті 4, підпунктів 5.2.1. пункту 5.1. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов'язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідачем самостійно визначено у податковій декларації, що подана до податкової інспекції суму податкового зобов'язання, а саме податковою декларацією від 17.04.2009 року №18035 визначено суму з ПДВ у розмірі 4380,00 грн.
Відповідно до абз. 1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181, а саме: у разі, коли платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, відповідач не сплатив суму податкового боргу, визначену у поданих деклараціях з ПДВ.
Відповідно до розрахунку суми боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д", наданого Державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податковий борг з податку на додану вартість становить всього 4380,00 грн.
Отже, загальна сума податкового боргу з урахуванням часткової сплати складає 4126,97 грн.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми самостійно визначені Товариством з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д" в поданій декларації є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми заборгованості з податку на додану вартість, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 4126,97 грн. в матеріалах справи відсутні.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскомплект-Д" (ЄДРПОУ 33324736) на користь Держави (р/р 31119029700003, код платежу 14010100 Відділення Державного казначейства в АНД районі м.Дніпропетровська УДКУ у Дніпропетровської області, МФО 805012, ОКПО 24244876) податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 4126 (чотири тисячі сто двадцять шість) грн. 97 коп.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис)
Постанова не набрала законної сили 30.08.10
СуддяР.А. Барановський
Р.А. Барановський