Ухвала від 31.01.2011 по справі 2а-14688/09/0470

копія

УХВАЛА

09 листопада 2009 р. Справа № 2а-14688/09/0470

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., розглянувши матеріали позовної заяви Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до ОСОБА_1 про Про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ

Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про зобов'язання громадянина ОСОБА_1 подати декларацію про особистий майновий стан та доходи за 2007-2008 р.р.

Проаналізувавши зміст вимог, викладених у заяві позивачем суд приходить до висновку, що заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства зважаючи на наступне.

Згідно статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно ч. 4 ст. 50 КАС України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:

1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;

4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);

5) в інших випадках, встановлених законом.

Статтями 10 та 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено вичерпний перелік випадків, в яких орган державної податкової служби вправі звертатися до суду, а саме: з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна та у передбачених законом випадках із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позовні вимоги полягають у спонуканні відповідача подати податкову декларацію.

Відповідно до діючого законодавства, зокрема ст. 18 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" та ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено добровільний порядок подання податкової декларації громадянами, а в разі недотримання такого порядку до громадян застосовуються засоби примусу, зокрема, притягнення до адміністративної відповідальності у відповідності до ст. 164-1 КУпАП на підставі протоколу, складеного органом державної податкової служби згідно з наданими ст. 234-2 КУпАП повноваженнями.

Оскільки правовідносини між податковими органами та фізичною особою-платником податків з приводу ухилення від подання декларації врегульовано КУпАП, то вони не можуть бути вирішені в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, звернення податкових органів з позовною заявою про зобов'язання фізичної особи -підприємця задекларувати доходи не передбачено чинним законодавством, у зв'язку з чим не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з вимогами п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч. 1 ст. 109, 165 КАС України,-

УХВАЛИВ

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя (підпис) Р.А. Барановський

Ухвала не набрала законної сили 09.11.09

Суддя Р.А. Барановський