Рішення від 15.02.2011 по справі 16/189-ПД-10

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.02.2011 Справа № 16/189-ПД-10

Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М. при секретарі Шульженко Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Прокурора Дніпровського району м.Херсона в інтересах держави в особі Антонівської селищної ради м.Херсона

до Відповідача-1:Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАС-селфмейдмен і компанія"

Відповідача-2: Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру"

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-1 Херсонська міська рада

про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки та зобов'язання зареєструвати вказану додаткову угоду

за участю прокурора - не прибув:

представників сторін:

від позивача - юрист Гончаров М.В. дов. від 06.09.2010 р.

від відповідача - 1: ю/к Димченко О. П. дов. № 04-12/05-11 від 13.01.2011 р.

від відповідача-2: не прибув

від третьої особи - зав. сектора судово-претензійної роботи Шпінь С. О. дов. № 9-18-9/21 від 06.01.2011 р.

Прокурор Дніпровського району м. Херсона в інтересах держави в особі Антонівської селищної ради м. Херсона (позивач) звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "ХАС-селфмейдмен і компанія" (відповідач-1) та Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" (відповідач-2) про визнання укладеною з моменту набрання рішенням суду законної сили додаткову угоду про внесення змін до договору оренди земельної ділянки за адресою: смт. Антонівка, Кіндійське шосе, 17 від 02.08.2004 р. № 040471300216 та зобов'язати зареєструвати вказану додаткову угоду в установленому законом порядку.

Розгляд справи був призначений на 21.12.10. Прокурор Дніпровського району м. Херсон 09.12.10 направив до справи доповнення до позовної заяви, де обґрунтував необхідність внесення змін до договору, що викладені у додатковій угоді правилами ст.652 ЦК України.

До суду 20.12.10 надійшло клопотання від відповідача-1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Херсонської міської ради. Судом 21.12.10 у судовому засіданні клопотання відповідача-1 задоволено. У зв'язку з цим, розгляд справи відкладено на 13.01.11, що підтверджено ухвалою від 21.12.11.

До початку розгляду справи 13.01.11 прокурор Дніпровського району вніс зміни до позовних вимог та просив суд внести зміни до п.4 договору оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - під будівництво 9-ти поверхового житлового будинку і об'єкту торгівлі - автосалону, офісу, що знаходиться за адресою: м. Херсон, смт.Антонівка, Кіндійське шосе,17, загальною площею 0,4209 га укладеного між Антонівською селищною радою м. Херсона та ТОВ "ХАС-селфмейдмен і компанія" 02.08.2004 року, за №040471300216, а саме встановити ставку орендної плати в розмірі 0,2% від грошової оцінки за земельну ділянку площею 0,1828 га під 9-ти поверховим жилим будинком, що на поточний рік становить 208,87 грн. та розмірі 12% від грошової оцінки землі за земельну ділянку площею 0,2381 га під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом, що на поточний рік становить 49675,28 грн. відповідно до рішення Антонівської селищної ради м. Херсона №348 від 14.02.2008 року "Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки".

В судовому засіданні сторони отримали екземпляри зазначеної заяви, що підтверджено підписами представників сторін на заяві прокурора від 13.01.11 №97/28 вихи.

У зв'язку з цим, розгляд справи відкладено на 01.02.11. Суд надав можливість сторонам підготувати свої пояснення у справі з урахуванням змін позовних вимог.

У судовому засіданні 01.02.11 відповідач-1 позовні вимоги не визнав та пояснив, що земельна ділянка по вул. Кіндійське шосе, 17 знаходиться в адміністративних межах м. Херсона, тому розпорядження цією земельною ділянкою, в тому числі і укладення договорів оренди, здійснюється Херсонською міською радою.

Із огляду на встановлене, суд дійшов до висновку, що за матеріалами справи не можливо встановити хто саме є належним позивачем у справі: Антонівська селищна рада м. Херсона чи Херсонська міська рада.

Для з'ясування вищезазначеного питання судом надіслано запити до Херсонської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру" та до Херсонського міського управління земельних ресурсів.

Від управління Держкомзему у м. Херсоні надійшла відповідь на вищезазначений запит в якій зазначено, земельна ділянка по Кіндійському шосе,17 розташована на території м. Херсона.

Відповідач-1 позовні вимоги не визнає та зазначає наступне.

Земельна ділянка по вул. Кіндійське шосе,17-а м.Херсону , відповідно до наданої товариству інформації Херсонської міської знаходиться в адміністративних межах м. Херсона і відповідно до п. 12 Перехідних положень та ст..12 Земельного кодексу України розпорядження цією земельною ділянкою , в тому числі і укладення договорів оренди , здійснюється Херсонською міською радою . За цієї ситуації на сьогодні ТОВ «ХАС - селфмейдмен і компанія»підготовлено документи для укладення змін до договору оренди з Херсонською міською радою.

Відповідач-1 також пояснює, що відповідно до ст.21 Закону України «Про оренду землі»розмір, форми і строки внесення орендної плати визначаються в договорі оренди за згодою сторін. Не містить виключення ця норма закону і щодо Орендодавців - органів місцевого самоврядування . Відповідач зазначив, що згідно розділу 4 договору оренди земельної ділянки від 02 серпня 2004 р. між товариством та Антонівською сільською радою розмір орендної плати може бути переглянуто в разі зміни умов господарювання , передбачених договором , зміни розміру земельного податку , підвищення цін , тарифів , у тому числі внаслідок інфляційних процесів , погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря , та в інших випадках передбачених законом.

Відповідач-1 звернув увагу, що пропозиція Антонівської селищної ради від 08.09.2010 р. не була належним чином оформлена , оскільки не містила навіть підпису уповноваженої особи та печатки ради та до неї не було прикладено жодних обґрунтувань для зміни умов договору.

Після розгляду даної пропозиції , відповідач-1 просив надати докази повноважень Антонівської селищної ради щодо укладення договору оренди саме з даним органом місцевого самоврядування , відповіді на свого листа так і не отримав, тому на сьогодні підготовлено до передачі документи до Херсонської міської ради щодо оформлення договірних відносин по оренді даної земельної ділянки саме з Херсонською міською радою.

Відповідач -2 не направив свого представника в судове засідання, надав відзив на позов в якому позовні вимоги не визнав та просив розглянути справу без його участі.

Третя особа, в судове засідання направила свого представника, який надав документальні докази про розмежування адміністраивних територій м. Херсона та смт. Антонівка та надав пояснення що Херсонська міська рада вважає, що спірна земельна ділянка находиться у межах м. Херсона, однак, не надав докази укладення договору оренди земельної ділянки в відповідачем -1

Справу розглянуто за межами строку встановленого ч.1 ст.69 ГПК України, який за клопотанням відповідача-1 ухвалою від 01 лютого 2011 року було продовжено на 15 днів.

Після закінчення розгляду справи в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора, представників позивача, відповідача-1 та третьої особи, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст. 14 Конституції України - земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Необхідність захисту інтересів держави га громадян покладає на прокуратуру обов'язок представництва її інтересів в суді.

У відповідності до ст.13 Конституції України, земля та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності народу України. Від імені українського народу право власника здійснюють органи державної влади і місцевого самоврядування.

Згідно ст.3 Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, а також прийнятими - у відповідності з нею нормативно-правовими актами.

Судом встановлено, що 02.08.04 між Антонівською селищною радою (орендодавець) та ТОВ "ХАС-селфмейдмен і компанія" (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки, згідно з пунктом 1 якого орендодавець надає, а орендар на підставі рішення Антонівської селищної ради №256 від 09.07.2004 року приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,4209 га, під будівництво 9-ти поверхового жилого будинку і об'єкту торгівлі-автосалону, офісу із земель запасу селищної ради по Кіндійському шосе,17.

Договір зареєстровано у Херсонській міській філії Державного підприємства "Херсонський регіональний центр державного земельного кадастру", про що в книзі записів державної реєстрації договорів вчинено запис від 09 серпня 2004р за № 040471300216.

Судом встановлено, що 02 серпня 2007 року між сторонами складено акт прийому-передачі земельної ділянки, відповідно до якого орендодавець передав, а орендар прийняв земельну ділянку загальною площею 0,4209 га .

Пунктом 3 договору оренди передбачено, що договір укладено строком на 50 років.

Відповідно до пункту 4 вищевказаного договору, орендна плата визначається у розмірі 1,1 % від нормативної грошової оцінки землі на рік.

Відповідно до п.4 договору обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки здійснюється з урахуванням щорічного коефіцієнта індексації.

Пунктом 4 договору оренди земельної ділянки визначено, що розмір орендної плати може бути переглянутий у разі зміни умов господарювання, передбачених договором, у разі зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством, у разі погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом 36 договору оренди земельної ділянки встановлено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі, а у разі недосягнення сторонами за договором згоди - у судовому порядку.

Рішеннями Антонівської селищної ради від 02.04.07 №718 "Про внесення змін до рішення Антонівської селищної ради №348 від 14.02.08", "Про встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки" внесено зміни до ставок орендної плати за землю в адміністративно-територіальних межах Антонівської селищної ради. Вказаним рішенням Антонівської селищної ради розмір орендної ставки збільшився з 1,1 % до 0,2% під 9-ти поверховим жилим будинком та до 12% від грошової оцінки землі за земельну ділянку під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом.

Судом встановлено, що Антонівська селищна рада повідомляла ТОВ "ХАС-Селфмейдмен" листом за вих. №02-07/430 від 08.09.10 про необхідність внести зміни до договору оренди та направила проект додаткової угоди.

Листом №04-12/113-10 від 24.09.2010р. відповідач відмовився укласти додаткову угоду до договору оренди від 02.08.2004р. Свою відмову відповідач обґрунтував тими обставинами, що оскільки згідно інформації Херсонської міської ради земельна ділянка по Кіндійському шосе,17-а знаходиться на території адміністративних меж м. Херсону то відповідно і укладення додаткових угод до договору оренди повинно здійснюватись з Херсонською міською радою.

Проект додаткової угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки визначав такі зміни:

"Пункт 4 розділу «Орендна плата»викласти в такій редакції: «Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 0,2% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,1828 га, під 9-ти поверховим жилим будинком, що на поточний рік становить 208,87 грн. (двісті вісім гривень вісімдесят шість копійок), у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,2381 га, під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом, що на поточний рік становить 49675,28 грн. (сорок дев'ять тисяч шістсот сімдесят шість гривень одна копійка), згідно з рішенням Антонівської селищної ради від 14.02.08 №348...".

Прокурор Дніпровського району, вбачаючи в відмові укласти договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки порушення прав Антонівської селищної ради, звернувся до господарського суду з відповідним позовом.

При цьому, позовні вимоги мотивовані прийнятими рішеннями ради про зміну орендної ставки оренди землі, ст.121 Конституції України, ст. ст. 368,652 ЦК України, ст.ст.2,16 ЗУ " Про оренду землі".

Суд звертає увагу, що з 01.01.11 набув чинності Податковий кодекс України, розділ 13 якого регулює питання сплати податку на землю та орендну плату за користування земельною ділянкою. У зв'язку з набранням чинності зазначеного кодексу втратив чинність ЗУ "Про плату за землю". Оскільки справа розглядається після набрання чинності Податковим кодексом України, то при розгляді справи суд враховує вищенаведені зміни.

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно з ст.21 Закону України "Про оренду землі" ( в редакції з 01.01.11) орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлені відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Відповідно до ст. 288.5 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим кодексом, а також не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.

Відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких проведено, встановлюються у розмірі одного відсотку грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у ст.ст. 272,273,276,278 цього кодексу.

Відповідно до ст.289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. За ст.289.3 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Рада міністрів Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу державної податкової служби та власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію грошової оцінки земель.

Відповідно до ч. 1 ст.30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Частиною 1 статті 652 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п.3.4.7 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 02.02.10 №04-06/15 "Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства" внесення змін до договору, зокрема, до орендної плати передбачено тільки у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади у встановленому законом порядку.

Оскільки сторони не надали докази скасування рішення Антонівської селищної ради від 02.04.07 №718 "Про внесення змін до рішення Антонівської селищної ради №348 від 14.02.08 "Про встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки", то зазначене рішення має судом прийматись до уваги при зміні розміру орендної плати. Судом оглянуто зазначене рішення та визначено, що відсоток від грошової оцінки для розрахунку орендної плати за користування земельною ділянкою, що є об'єктом за договором оренди від 02.08.2004р. змінено і складає 0,2 % від грошової оцінки землі за земельну ділянку площею 0,1828 га під 9-ти поверховим жилим будинком, що на поточний рік становить 208,87 грн. та до 12% від грошової оцінки землі за земельну ділянку площею 0,2381 га під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом, що на поточний рік становить 49675,28 грн., що відповідає межам визначеним ст.288 Податкового кодексу України.

Таким чином, обґрунтованою є вимога про внесення зміни до п.4 договору оренди в частині внесення змін при розрахунку орендної плати орендної ставки з 1,1 % на 0,2% під 9-ти поверховим жилим будинком та до 12% від грошової оцінки землі за земельну ділянку під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом у відповідності до рішення Антонівської ради №718.

Прокурор обґрунтував необхідність внесення змін до договорів правилами ст.652 ЦК України.

Згідно статті 652 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінилися, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:

1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;

2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;

3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладені договору;

4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Судом встановлено, що підставою для внесення змін до розміру оренди стало рішення Антонівської селищної ради від 02.04.10 №718 "Про внесення змін до рішення Антонівської селищної ради №348 від 14.02.08 "Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки". В свою чергу рішення радою приймалося у відповідності до зміненого законодавства, зокрема меж розміру ставок орендної плати землі, визначених ст.21 ЗУ "Про оренду землі". Представник позивача у судовому засіданні також пояснив, що після укладення договору були змінені адміністративно-територіальні межі м. Херсона за рахунок території Антонівської селищної ради, на якій розміщені виробничі підприємства. У зв'язку з цим, надходження до місцевого бюджету Антонівської селищної ради значно зменшилися, що утруднює виконання місцевого бюджету за видатками. Зазначені обставини стали також підставою для перегляду ставок орендної плати у сторону збільшення, але в межах ст.21 ЗУ " Про оренду землі".

Зазначені обставини суд приймає до уваги, та вважає, що на момент укладення договору в серпня 2004 року Орендодавець не міг передбачити зміни у законодавстві щодо розміру орендної плати, зміни територіальних меж ради, настання кризових явищ у країні. Зазначені обставини Антонівська селищна рада ніяким чином не могла б усунути, оскільки вони носять об'єктивний соціальний характер. Виконання договору без змін розміру орендної плати спричинило б збитки позивачеві в розумінні не наповнення місцевого бюджету та непрофінансування видаткової частини бюджету, порушення чинного законодавства в розумінні того, що рішення ради, які прийняті на пленарних засіданнях є обов'язковими до виконання. Умовами договору передбачено, що розмір орендної плати може бути переглянутий у випадках, визначених п. 13 договору. Таким чином, із договору не випливає, що у випадку зміни обставин, які зумовлюють збільшення розміру орендної плати, Орендодавець обраховує збитки за свій рахунок.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги в цій частині позовних вимог доведеними та задовольняє позовні вимоги щодо змін у п.4 договору в частині зміни орендної ставки.

Доводи відповідача-1 щодо того, щодо знаходження об"єкту оренди не в межах м. Херсона , а не Антонівської селищної ради суд розглянув та встановив наступне.

Відповідно до ст.6 ЗУ України до повноважень Верховної Ради України в галузі земельних відносин належать, зокрема встановлення і зміна меж районів та міст.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української УСРС № 7541-Х від 04.1984 року включено до меж міста Херсон 1052,9 га земель раніше відведених у встановленому порядку під житлове та промислове будівництво; село Приміське і селище Урожайне Зеленівської селищної ради Дніпровського та селище Садове Комишанської селищної ради Комсомольського районів міста Херсона разом із прилеглими земельною площею 242,1 га, які генеральним планом міста передбачені під житлове і промислове будівництво.

Представник позивача та Херсонської міської ради пояснили, що до цього часу на виконання Указу не виготовлено та не затверджено відповідними службами міста проектно-технічна документація по встановленню адміністративних меж м. Херсона, тому у юридичному розумінні такий розподіл є, однак без проектно-технічної документації він не може бути застосованих на практиці. Представники позивача та третьої сторони пояснили, що з Указу витікає, що у межі міста Херсона входить земельна ділянка, яка була виділена відповідачу-1 за договором від 02.08.04 Антонівською селищною радою, тому при наявності затвердженої проектно- технічної документації розпорядником цієї земельної ділянки мала б бути Херсонська міська рада.

Зазначене надало можливість Херсонській обласній раді народних депутатів 10.03.94 прийняти рішення № 311 " Про затвердження технічної документації по встановленню адміністративних меж Антонівської селищної ради, розроблену Херсонською філією інституту землеустрою. Представник позивача пояснив, що згідно затвердженої технічної документації земельна ділянка, яка є предметом договору оренди від 02.08.04 знаходиться у межах Антонівської селищної ради, тому на день укладення договору у нього було право передавати земенльну ділянку в оренду відповідачу-1. Позивач надав докази, що зазначені межі визнавалися Херсонською міською радою, зокрема рішення Херсонської міської ради № 574 від 25.05.09 про затвердження індексно-кадастрових карт. Представник позивача, що до зазначеного рішення додано індексно-кадастрову карту, затверджено Херсонським міською головою, головою Антонівської селищної ради, начальником земельних ресурсів у м. Херсоні. Згідно схематичних позначень витікає, що спірна земельна ділянка знаходиться на території Антонівської селищної ради. Також позивач надав погоджений із начальником управління земельної ресурсів у м. Херсоні план зовнішних меж земельної ділянки, який є складовою проекту із землеустрою відповідача-1, який складався при укладенні договору оренди від 02.08.04. Позивач доводить, що погодження управління земельних ресурсів міста зазначеного плану також свідчить, що Херсонська міська рада визнавала, що земельна ділянка, що знаходиться за адресою Кіндійське шосе 17 розміщена та території Антонівської селищної ради.

Разом з тим, Херсонська обласна рада 14.01.02 своїм рішенням визнала таким, що втратило чинність рішення ради № 311 від 10.03.94 .

Позивач надав докази, що зазначене рішення Херсонської обласної ради він оскаржив тільки зараз до Суворовського райсуду, що підтверджено ухвалою про прийняття справи до розгляду від 20.12.10. Рішення у справі до цього часу не прийнято.

Із огляду на встановлене, суд звернувся до управління земельних ресурсів м. Херсона та Херсонської регіональної філії ДП " Центр державного земельного кадастру" з запитом для з"ясування питання у адміністративних межах якого розпорядника земель обліковується земельна ділянка, що знаходяться по Кіндійському шосе17. Херсонської регіональної філії ДП " Центр державного земельного кадастру" надала відповідь, що запитана інформація знаходиться на рівні територіальних органів Держкомзему. Управління Держкомзему у м. Херсоні надало інформацію із посиланням на Указ Президії Верховної ради УРСР, що земельна ділянка по Кіндійському шосе,17 розташована на території м. Херсона.

При таких обставинах, суд вважає, що посадові особи Херсонської міської ради та управління Держкомзему у м. Херсоні, які б мали забезпечити виконання міською радою повноважень розпорядника земель, що віднесені до державної або комунальної власності та знаходяться у адмінстративно- територіальних межах м. Херсона починаючи з протягом 2004 року, не виконали своїх посадових обов"яків, що призвело до укладення договору оренди з неналежним Орендодавцем, не надходження коштів за використання цієї земельної ділянки до міського бюджету.

За встановленими фактами суд виносить окрему ухвалу спрямовану на усунення зазначених порушень.

Разом з тим, вирішуючи спір про внесення змін до договору оренди суд приймає до уваги, що на день розгляду справи у договір оренди земельної ділянки від 02.08.04 не внесені зміни в частині визначення належного Орендодавця, сторони не надали докази щодо його розірвання або визнання його недійсним. На день розгляду справи зазначений договір чинний, у зв"язку з цим, суд вважає вимоги Орендодавця про перегляд розміру орендної плати із підстав викладених вище обгрунтованими. Виходити за межі позовних вимог та надавати оцінку факту укладення договору оренди щодо земельної ділянки, яка не знаходиться на день розгляду спарви в межах Антонівнської селищної ради суд не має повноважень, визначених ст.83 ГПК України.

При приведенні договору оренди у відповідність до фактичних обставин рішення у справі може бути переглянуто за нововиявленими обставинами

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги, щодо внесення змін до п.4 договору оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - під будівництво 9-ти поверхового житлового будинку і об'єкту торгівлі -автосалону, офісу, що знаходиться за адресою м. Херсон смт. Антонівка, Кіндійське шосе,17, загальною площею 0,4209 га, укладеного між Антонівською селищною радою м. Херсона та ТОВ "ХАС-селфмейдмен і компанія" 02.08.04 року за №040471300216, а саме встановити ставку орендної плати у розмірі 0,2% від нормативної грошової оцінки за земельну ділянку площею 0,1828 га, під 9-ти поверховим жилим будинком, що на поточний рік становить 208,87 грн. та в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,2381 га, під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом, що на поточний рік становить 49675,28 грн. відповідно до рішенням Антонівської селищної ради від 14.02.08 №348 "Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки" позивачем доведені та підлягають задоволенню.

Провадження у справі в частині позовних вимог про зобов'язання відповідача-2 зареєструвати вказану додаткову угоду в установленому законодавством порядку підлягає припиненню на підставі п.1 ст.80 ГПК України, оскільки спір про спонукання вчинити певні дії органом виконавчої влади непідсудний господарському суду.

Відповідно до п.1 ст.18 КАСУ місцевим загальним судам підсудні адміністративні справи, у яких однієї із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.

Таким чином, зацікавлена сторона не позбавлена права звернутися до вказаного суду для розгляду спору щодо спонукання відповідач-2 зареєструвати додаткову угоду до договору від 02.08.2004р.

Керуючись ст.ст. 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2.Внести зміни до п.4 договору оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - під будівництво 9-ти поверхового житлового будинку і об'єкту торгівлі -автосалону, офісу, що знаходиться за адресою: м. Херсон, смт.Антонівка, Кіндійське шосе,17, загальною площею 0,4209 га укладеного між Антонівською селищною радою м. Херсона (м. Херсон, смт.Антонівка, вул.Будьоного,48-А, код 04401210) та товариством з обмеженою відповідальністю "ХАС-селфмейдмен і компанія" (м. Херсон, вул.Червонофлотська, 2/5, код 30245987) 02.08.2004 року, за №040471300216, а саме встановити ставку орендної плати в розмірі 0,2% від грошової оцінки за земельну ділянку площею 0,1828 га під 9-ти поверховим жилим будинком, що на поточний рік становить 208,87 грн. та в розмірі 12% від грошової оцінки землі за земельну ділянку площею 0,2381 га під об'єктом торгівлі - автосалоном та офісом, що на поточний рік становить 49675,28 грн. відповідно до рішення Антонівської селищної ради м. Херсона №348 від 14.02.2008 року "Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки".

3.Припинити провадження у частині позовних вимог про зобов'язання відповідача -2 зареєструвати вказану додаткову угоду в установленому законодавством порядку.

4. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ХАС-селфмейдмен і компанія" (м. Херсон, вул.Червонофлотська, 2/5, код 30245987):

б) на користь держави до Держбюджету на рахунок р/р 31119095700002 банк ГУ ДКУ в Херсонській області, МФО 852010, ЄДРПОУ 24104230 отримувач платежу УДК м. Херсона, призначення платежу код 22090200 символ звітності банку 095 - 85 грн. державного мита

в) на користь держави до Держбюджету - на рахунок р/р 31218264700002 банк ГУ ДКУ в Херсонській області МФО 852010 код ЄДРПОУ 24104230 отримувач платежу УДК м. Херсона, призначення платежу ККД 22050003 символ звітності банку 264) -236 грн.00 коп. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Л.М. Немченко

Дата підписання рішення

відповідно до вимог ст. 84 ГПК України 21.02.2011р.