36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
26.06.2007р. Справа № 5/258
за позовною заявою Комунального підприємства “Кременчукводоканал», 39602, м.Кременчук, пров.Героїв Бресту, 35-а
до Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області, 36003 м.Полтава, пров.Шкільний, 4
про визнання протиправним та скасування рішення
Суддя ГЕТЯ Н.Г.
Представники :
від позивача: не з»явився
від відповідача: не з»явився
Постанова винесена після виходу з нарадчої кімнати.
Суть спору: розглядається позовна заява Комунального підприємства “Кременчукводоканал» до Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов не надав. Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, про що свідчить картка повідомлення про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи), повноважного представника в судове засідання не направив. Проте, вказана обставина не перешкоджає розгляду справи по суті, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
28.11.2006 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області прийнято рішення № 86 від 24.11.06р., надіслана претензія на суму 398810,76 грн. та припис про усунення виявлених порушень.
В цих документах зазначено, що підприємством позивача порушено рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради № 450 від 30.05.2005 р. та № 451 від 30.05.2005 р., але яким чином вони були порушені незрозуміло. Позивач вважає вимоги, зазначені в вище перелічених документах безпідставними і такими, що не відповідають чинному законодавству, з наступних підстав:
Згідно ст.23 Закону України “Про питну воду і питне водопостачання» підприємство позивача має право розробляти і подавати на затвердження уповноваженим органом, в даному випадку міськвиконкому, тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення з їх обґрунтуванням.
Рішення про зміну тарифів і про час їх введення приймалося виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради згідно Законів України “Про місцеве самоврядування», “Про питну воду та питне водопостачання», “Про житлово-комунальні послуги», при цьому міськвиконком керувався регламентом роботи виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, затвердженим Рішенням міськвиконкому № 953 від 21.10.2005 р., де чітко вказано, що рішення виконкому, прийняті в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на території міста органами виконавчої влади, виконкомами районних у місті рад, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території міста, ї набирають чинності з моменту їх підписання міським головою.
Саме згідно рішення міськвиконкому № 667 від 30.06.2006 р., нові тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення були введені в дію з 01.07.2006 р. Відповідно до вищезазначеного регламенту, п.1.4 Статуту підприємства, де говориться, що Комунальне підприємство “Кременчукводоканал» здійснює свою діяльність на підставі Конституції України та відповідно до чинного законодавства України, рішень міської ради, її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови в межах їх компетенції, та п.3 ст.23 ГК України наше підприємство зобов'язане виконувати рішення міськвиконкому, що і було зроблено позивачем. При цьому, позивач ніяк не міг порушити ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки в ній зазначений конкретний строк введення в дію рішень самої ради, а не рішень виконавчого комітету цієї ради.
При прийнятті нового рішення про затвердження тарифів фактично було припинено дію попередніх рішень міськвиконкому за №№ 450 та 451 від 30.05.2005 р. тому позивач ніяк не міг порушити дію цих рішень.
Виходячи з вищевикладеного є безпідставними посилання в Рішенні № 86 від 24.11.06р. на п.5 ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», так як нові тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення було затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради, до власних самоврядних повноважень якого, відповідно до п.2 ст.28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», належать “... встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади.
Доказів в спростування вищевикладеного чи інших заперечень по суті спору відповідач суду не надав.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 158-163 та п.6 р.VII «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України та ст.ст. 12,33, 43, 49, 82-85 ГПК України, суд -
1. Задовольнити позовні вимоги.
2.. Скасувати Рішення № 86 від 24.11.06р. Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області..
Суддя Н.Г.ГЕТЯ
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України. Постанова може бути оскаржена в порядку, встановленому ст.186 КАС України.