Справа № 2018/2-а-924/11
"16" лютого 2011 р. Київський районний суд м. Харкова
у складі головуючого - судді Божко В.В.
при секретарі Грецьких М.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до старшого лейтенанту ІР ВДАІ Київського району Певного Дмитра Віталійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову АХ1 № 048105 по справі про адміністративне правопорушення від 27.12.2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення в сумі 425,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на наступне.
Оскаржувальна постанова винесена відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, згідно з яким ОСОБА_1 27.12.2010 р. о 12-25 год. керуючи автомобілем «Хюндай»д/н НОМЕР_1, по вул. Матюшенко на перехресті з вул. Шевченко в м. Харкові порушив правила проїзду перехрестя на забороняючий сигнал світлофору лінію світлофора, пішохідний перехід чим порушив п. 16.3 Правил дорожнього руху України. Позивач не погоджується з винесеною постановою, оскільки правил дорожнього руху не порушував, а почав перетин на мигаюче зелене світло світлофору, однак водій, що рухався на автомобілі перед позивачем, зупинився, тому позивач був змушений також зупинитися, для уникнення аварійної ситуації. Крім того, позивач зазначає, що інспектором ДАІ був порушений Наказ МВС №111 від 26.06.2009 р.. з питань діяльності підрозділів дорожньо - патрульної служби ДАІ.
Таким чином, позивач вважає, що притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення зазначеного правопорушення є незаконним, необґрунтованим, недоведеним, а оскаржувальну постанову такою, що не відповідає обставинам справи, винесена з порушенням прав позивача та чинного законодавства, необґрунтованою, незаконною та такою, що підлягає скасуванню.
Позивач до судового засідання не з*явився, надав до суду заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце та час слухання справи сповіщений судом своєчасно та належним чином, причини суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як свідчать матеріали справи, постановою інспектора державної патрульної служби БДПС м. Харкова Певного Д.В. від 27.12.2010 року на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 425,00 грн. за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
В постанові вказується, що ОСОБА_1 27.12.2010 р. о 12-25 год. керуючи автомобілем «Хюндай»д/н НОМЕР_1, по вул. Матюшенко на перехресті з вул. Шевченко в м. Харкові порушив правила проїзду перехрестя на забороняючий сигнал світлофору лінію світлофора, пішохідний перехід чим порушив п. 16.3 Правил дорожнього руху України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Жодного доказу про наявність вини позивача в зазначеному правопорушенні протокол не містить, не вказано жодного свідка зазначеного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Відповідно до ч.6 ст. 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Судом встановлено, що постанова по справі про адміністративне правопорушення не містить обставин, які б встановлювали порушення дорожнього руху ОСОБА_1, постанова не містить опис обставин, які підтверджують наявність події скоєння адміністративного правопорушення позивачем.
Так, відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, бездіяльності суб*єкта владних повноважень обов*язок доказування щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного суд дійшов до висновку, що постанова АХ1 № 048105 по справі про адміністративне правопорушення від 27.12.2010 року про накладення адміністративного стягнення на позивача не відповідає вимогам закону, постанова не підтверджує наявність адміністративного правопорушення та інші обставини, що мають значення для прийняття рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності. Постанова винесена за відсутності належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт неправомірних дій позивача, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню, а постанова скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 4, 8, 11, 94, 99, 100, 159, 160-163 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати Постанову АХ1 №048105 по справі про адміністративне правопорушення від 27 грудня 2010 року про накладення стягнення на ОСОБА_1 у сумі 425,00 (чотириста двадцять п*ять) грн.
Постанова є остаточною, оскарженню не підлягає.
Суддя -