Постанова від 31.01.2011 по справі 2а/1770/124/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/124/2011

31 січня 2011 року 10год. 00хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом

спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової

адміністрації України у Рівненській області

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Рівненській області звернулося до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 стягнення фінансових санкцій - штрафу в сумі 1700,00грн.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України в адміністративних справах про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився місячний строк оскарження, застосовується скорочене провадження. Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 13.01.2011р. відповідачу було надано десятиденний строк з дня одержання ухвали, копії позовної заяви та копій документів для подання заперечення. На адресу суду надійшло повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу. У вказаний строк фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Суд вважає, що повідомлених позивачем обставин та долучених ним до матеріалів справи документів достатньо для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику сторін.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

11 жовтня 2010 року працівниками податкової служби відповідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990р. та інших нормативно-правових актів була проведена позапланова виїзна перевірка з питань дотримання вимог чинного законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці - кафе "Олеся", що розташоване в м.Сарни, Рівненська область, вул.Привокзальна,31В, та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1.

Під час проведення перевірки встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на таку торгівлю, про що складено акт №410/01/НОМЕР_1 від 12.10.2010р. На підставі вказаного акта та інших матеріалів перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області 28 жовтня 2010 року було прийняте рішення №1708520014/32 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій - штрафу в розмірі 1700,00грн.

Вказане рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем отримане 02.11.2010р., у встановленому законом порядку ним не оскаржувалося.

Ці обставини підтверджуються дослідженими доказами: копією акта перевірки №410/01/НОМЕР_1 від 12.10.2010р. (а.а.с.4-5), копією пояснення бармена кафе (а.с.6), копією направлення №452 від 11.10.2010р. на проведення перевірки (а.с.7), копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.8), копією рішення про застосування фінансових санкцій від 28.10.2010р. №1708520014/32 (а.с.9), копією повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу (а.с.10).

Відповідно до ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року (далі - Закон №481/95-ВР) роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000р. N1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент) визначено органом, що здійснює ліцензування видів діяльності, пов'язаних з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, виготовленням парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового.

Абзацом 2 пункту 2.2 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007р. №71 (далі - Положення), передбачено, що до основних завдань департаменту належить здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Згідно з п.3.19 Положення до функцій Департаменту належить застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Пунктом 6.4. Положення на Регіональні управління, що підпорядковані Департаменту, покладено здійснення в межах їх компетенції контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, додержанням норм виходу спирту та його втрат при виробництві алкогольних напоїв суб'єктами господарювання; ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, зупинення дії та анулювання виданих ними ліцензій; проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини; застосування до суб'єктів господарювання у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Таким чином, позивачем у межах повноважень та у спосіб, передбачений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 (далі - Порядок) прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій.

Згідно з пунктом 10 Порядку в разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.

За наведених обставин, позовні вимоги ґрунтуються на чинному законодавстві, підтверджені належними і допустимими доказами, штраф у сумі 1700,00грн. підлягає стягненню з відповідача

Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України штрафні санкції у сумі 1700,00грн.

Відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Дудар О.М.