Справа № 11903/10/1570
09 лютого 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменко К.С. при секретарі Кузьменко Е.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю Холдінгова компанія «Мікрон»про стягнення заборгованості в розмірі 389052,91 грн., -
З позовом до суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю Холдінгова компанія «Мікрон» про стягнення заборгованості по страховим внескам в розмірі 389052,91 грн., які не були ним сплачені у добровільному порядку.
В судовому засіданні 09.02.2011 року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином сповіщений про день, час та місце слухання справи (а.с.57), а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за відсутності представника відповідача за наявними в справі доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав:
Позивач на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення" є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.10 цього ж Закону здійснює повноваження щодо нарахування, встановлення, перерахунку та виплати державних пенсій громадянам, а також на підставі ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" здійснює повноваження щодо стягнення в судовому порядку заборгованості платників збору по страховим внескам, пені та штрафним санкціям, а тому на підставі положень п.п.4 ч.1 ст.17, п.п.5 ч.4 ст.50 КАС України може звертатись до суду з приводу здійснення владних повноважень в порядку адміністративного судочинства.
Відповідача було зареєстровано 26.08.2005 року Виконавчим комітетом Одеської міської ради за ідентифікаційним номером -00222338 (а.с.34) та взято на облік платником внесків до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси за №0027 (а.с.3).
Відповідно до ст.14-20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ХV (далі - Закон № 1058) особами, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню є, зокрема, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Згідно з п.5 ч.1 ст.14 та ч.1 ст.15 Закону № 1058 зазначені суб'єкти господарювання є страхувальниками та платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та повинні подавати звіти до органів Управління Пенсійного фонду України.
Відповідно до розрахунків суми заборгованості по страховим внескам (а.с.8-9,12-14,62-64), даних особової картки страхувальника (а.с.15-20,66-69), рішень №2700 від 30.09.2010 року та №3928 від 14.12.2010 року про застосування фінансових санкцій (а.с.21,65), копії вимоги Ю-4394 від 05.10.2010 року та 05.11.2010 року з повідомлення про отримання (а.с.23-24), довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.25-32), довідки №9149 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.33), свідоцтва про державну реєстрацію відповідача (а.с.34) та статуту відповідача (а.с.35-47) за відповідачем рахувалась заборгованість по страховим внескам за вересень-листопад 2010 року в розмірі 389052,91 грн.
Вказана сума боргу станом на день розгляду справи відповідачем не сплачена.
Виходячи з того, що відповідач не надав заперечення суду на позовні вимоги, у тому числі з приводу проведеного розрахунку заборгованості, а також не надав докази сплати суми боргу на час розгляду справи, суд на підставі ч.2 ст.162 КАС України прийняти постанову про задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнення з відповідача на користь позивача суми боргу по страховим внескам на загальнообов'язкове пенсійне страхування в розмірі 389052,91 грн. на підставі положень ст.67 Конституції України, ст.11,14,15,17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Судові витрати розподілити у відповідності до вимог ст.94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю Холдінгова компанія «Мікрон»(65031, м.Одеса, вул.Промислова,37, Код ЄДРПОУ 00222338) на користь Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси на р/р №256083013706 в Одеському Облуправлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 328845 заборгованість по страховим внескам за вересень-листопад 2010 року розмірі 389052,91 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня виготовлення та підписання постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 14.02.2011 року.
Суддя Єфіменко К.С.
позов задоволено повністю
14 лютого 2011 року