Категорія №6.19
Іменем України
08 лютого 2011 року Справа № 2а-10451/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., -
27 грудня 2010 року Попаснянський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Відповідач повідомлений належним чином про відкриття провадження у скороченому провадженні. У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Відповідно до п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
09 липня 2010 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1, за результатами якої було складено відповідний акт від 09.07.2010 № 181609 (арк. справи 12).
Під час перевірки було встановлено, що відповідачем допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст.39 та 48 цього Закону (відсутність ліцензійної картки та супровідних документів на вантаж).
За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 керівником інспекції винесено постанову № 098991 від 19.07.2010 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. (арк. справи 12)
Постанову отримано відповідачем 26.07.2010, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення (арк. справи 11-зворотній бік).
У порушення п.28 вищевказаного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті до теперішнього часу фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачено.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, та фінансова санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004, п. 27, 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 2, 9, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету України (ідентифікаційний код 24046780, р/с 31117106700071 в УДК в Луганскій області, МФО 804013, код 21081100) фінансову санкцію в розмірі 1700,00 грн. ( одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяА.М. Каюда