Постанова від 15.02.2011 по справі 2а-9973/10/0670

справа № 2а-9973/10/0670

категорія 6.19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Липи В.А.,

при секретарі - Мельник К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Коростенського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Житомирській області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн.,-

встановив:

У грудні 2010 року Коростенський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн. фінансової санкції. При цьому зазначав, що вказана санкція застосована до відповідача постановою № 085364 від 23 червня 2010 року за порушення законодавства про автомобільний транспорт і, оскільки вона добровільно відповідачем не сплачена, просить стягнути 1700, 00 грн. у судовому порядку.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Дані правовідносини регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року із змінами та доповненнями (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08 листопада 2006 року № 1567 (далі - Порядок).

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець рішенням Виконавчого комітету Житомирської міської ради 16.02.2005 року.

Судом встановлено, що 10 червня 2010 року о 15 год. 00 хв. на 129 км автомобільної дороги Київ-Чоп водій автотранспортного засобу марки "Фольксваген" номерний знак НОМЕР_1, який належить ФОП ОСОБА_1 здійснював нерегулярні пасажирські перевезення за маршрутом Житомир-Київ-Житомир без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: відсутні договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, полісів про обов'язкове особисте страхування водія і пасажирів від нещасних випадків на транспорті. За результатами перевірки було складено акт за № 151254 від 10.06.2010 року.

Відповідно до статті 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Згідно із вимогами статті 39 Закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські і вантажні перевезення (для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України).

Відповідно до вимог Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

За результатами перевірки складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області Свідзінський Л.С. 23 червня 2010 року, розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, постановою № 085364 застосував до нього фінансову санкцію в сумі 1700, 00 грн.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Як визначено Порядком, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідачем доказів оскарження вказаної постанови, сплати штрафу чи заперечень на позовну заяву суду не надано.

Згідно із статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.

За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв неправомірно, не перерахувавши до Державного бюджету фінансову санкцію у сумі 1700, 00 грн., тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року, ст. ст. 158 -163, 254 КАС України, суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в дохід держави фінансові санкції в сумі 1700 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: В.А. Липа