Постанова від 23.12.2010 по справі 2а-7388/09/0670

справа № 2а-7388/09/0670

категорія 2.19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2010 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нагірняк М.Ф. ,

при секретарі - Янушевській В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Комунального виробничого житлового ремонтно-експлутаційного підприємства № 15

до Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Житомирської області третя особа: Житомирська філія Товариство з обмеженою відповідальністю Комерційний банк "Західінкомбанк"

про визнання протиправним та скасування рішення,-

встановив:

Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлутаційне підприємство № 15 звернулося з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення №2568 від 16.10.2009року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені.

В судовому засіданні представник Позивача уточнила позовні вимоги, зазначила, що рішення Відповідача №2568 від 16.10.2009року підлягає визнанню протиправним та скасуванню лише в частині застосування штрафних санкцій на суму 4817,73грн. та нарахування пені на суму 1233,53грн. Свої позовні вимоги обґрунтувала тим, що страхові внески до Пенсійного фонду України в сумі 48177,08грн. підприємство перерахувало своєчасно відповідно до платіжних доручень № 127 від 11.02.2009року, № 130 від 13.02.2009року, №№ 137-139 від 19.02.2009року. Підприємство не мало заборгованості перед Пенсійним фондом на таку суму і це виключало застосування до підприємства фінансових санкцій та нарахування пені. Факт своєчасної сплати зазначених коштів підтверджено судовим рішенням.

Представник Відповідача позовні вимоги не визнала, пояснила, що винесення оскаржуваного рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені було зумовлено наявністю боргу Позивача перед Пенсійним фондом України. Такий борг Позивача утворився в результаті ненадходження до Пенсійного фонду України виключно коштів відповідно до платіжних доручень № 127 від 11.02.2009року, № 130 від 13.02.2009року, №№ 137-139 від 19.02.2009року. Зазначені кошти до Пенсійного фонду України як страхові внески Позивача не надійшли і по день розгляду справи. За наявності заборгованості Позивача оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за №2568 від 16.10.2009року винесено обґрунтовано і скасуванню не підлягають. За умови своєчасного надходження зазначених коштів до Пенсійного фонду України, сума заборгованості Позивача по страховим внескам була б меншою на зазначену суму і тоді розмір фінансових санкцій і пені також був би меншим точна на ту суму, що зазначено в даному позові.

Представник Третьої особи в судовому засіданні пояснив, що зазначені платіжні доручення Позивачем були виставлені, зазначені в них кошти як страхові внески не були перераховані по причині призначенням Національним банком України тимчасового адміністратора Комерційному банку "Західінкомбанк" та введенням тимчасового мораторію на задоволення вимог кредиторів банку.

Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, представника Відповідача, представника Третьої особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Зазначені правовідносини регулюються правовими нормами Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( надалі - Закон) та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 р. N 21-1 (надалі-Інструкція).

Відповідно до вимог ст.106 зазначеного Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду, в тому числі Відповідач по справі, застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;

Відповідно до вимог пп. 9.3.2. Інструкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 14. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період. Відповідно до вимог п.10.1. Інструкції на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником включно.

Як зазначили в судовому засіданні представники сторін наявність заборгованості Позивача по сплаті страхових внесків була зумовлена виключно невизнанням Відповідачем своєчасно сплаченими страхові внески, що були підприємством перераховані відповідно до платіжних доручень № 127 від 11.02.2009року, № 130 від 13.02.2009року, №№ 137-139 від 19.02.2009року на загальну суму 48177,08грн..

Зазначені обставини були предметом судового розгляду по іншій справі. Відповідно до постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 04.02.2010року зазначені кошти були визнані такими, що своєчасно сплачені Позивачем, як страхувальником, до Пенсійного фонду України як страхові внески. Вказане судове рішення відповідно до Ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 21.09.2010року визнано таким, що ухвалено відповідно до вимог чинного законодавства та набрало законної сили.

Відповідно до вимог ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, щодо яких встановлено ці обставини.

Таким чином, відсутність заборгованості Позивача по сплаті страхових внесків в сумі 48177,08грн. є безспірною, так як встановлена зазначеним вище судовим рішенням в адміністративній справі. Відсутність заборгованості по сплаті страхових внесків виключає застосування фінансових санкцій та нарахування пені і є підставою для задоволення позову та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Житомирської області №2568 від 16.10.2009року в частині застосування до Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства № 15 штрафу в сумі 4817,73грн. та нарахування пені в сумі 1239,40грн.

Відповідно до вимог ст.94 КАС України, судові витрати Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства № 15 у вигляді 3,40грн. судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок Державного бюджету.

Керуючись ст.ст.2,86,94,159-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позов задовольнити, визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Житомирської області №2568 від 16.10.2009року в частині застосування до Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства № 15 штрафу в сумі 4817,73грн. та нарахування пені в сумі 1239,40грн.

Судові витрати Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства № 15 у вигляді 3,40грн. судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок Державного бюджету.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя: М.Ф. Нагірняк

Повний текст постанови виготовлено: 27 грудня 2010 р.