Постанова від 27.12.2010 по справі 2а-8499/10/0670

справа № 2а-8499/10/0670

категорія 2.31.1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2010 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нагірняк М.Ф. ,

при секретарі - Янушевській В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області

про стягнення 2488,50грн.,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області про стягнення 2488,50грн. недоотриманих коштів у вигляді доплати до заробітної плати за період з 01.05.2007року по 31.07.2007року передбаченої Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Позивач в судові засідання по справі не прибув, направив суду клопотання про підтримання своїх позовних вимог та розгляд справи без його участі.

Представник Відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила і пояснила, що доводи Позивача про виплату йому даної доплати до заробітної плати в меншому розмірі саме з вини Відповідача не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства. Відповідно до вимог п.30 ст.71 Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік" дію абзаців другого, третього, четвертого частини першої та чистини другої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зупинено. Крім того, фінансування даних виплат проводиться через органи Державного казначейства в порядку встановленому КМ України в межах наявних фінансових ресурсів, затверджених Законом України про Державний бюджет на відповідний рік. З 01.01.2004 року функції щодо нарахування таких доплат покладені на відповідні територіальні управління Міністерства праці та соціального захисту населення. Територіальному управлінню Державної судової адміністрації в Житомирській області були перераховані кошти у вигляді щомісячної надбавки Позивачу до заробітної плати за роботу у зоні безумовного (обов'язкового) відселення виключно в розмірі відповідно по 10,50грн. за травень і червень 2007 року та 9,55грн. за липень 2007року. Зазначені кошти були виплачені Позивачу відповідно до відомостей нарахування підвищеної заробітної плати за вказані місяці 2007 року. За вказаний період інших коштів із Державного бюджету для виплати Позивачу в якості доплати до заробітної плати за період з 01.05.2007року по 31.07.2007року передбаченої Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не надходило.

Заслухавши пояснення представника Відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не відповідають чинному законодавству і задоволенню не підлягають за таких підстав.

Відповідно до вимог ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон) громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах:

- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;

(дію абзацу другого частини першої статті 39 зупинено на 2007 рік в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати згідно із Законом України від 19.12.2006 р. N 489-V)

- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;

(дію абзацу третього частини першої статті 39 зупинено на 2007 рік в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати згідно із Законом України від 19.12.2006 р. N 489-V)

Як зазначено в ст. 63 Закону фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (надалі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005р. N 936.

Цей Порядок визначає механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, головним розпорядником яких є Мінпраці.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за програмами визначаються Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, Головне управління соціального захисту населення Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської, управління (відділи) праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад, Фонд соціального захисту інвалідів.

Як зазначено в п.3. Порядку призначення та нарахування громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг здійснюється органами соціального захисту за єдиною заявою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. N 1146 "Про вдосконалення механізму надання соціальної допомоги". Саме органи соціального захисту населення, що проводять нарахування та виплати, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон), звіряють у разі потреби отриману від громадян інформацію щодо правомірності нарахування компенсаційних виплат з відділами персоніфікованого обліку згідно з Єдиним автоматизованим реєстром осіб, які мають право на пільги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 117.

В судовому засіданні безспірно встановлено, що ОСОБА_1, Позивач по справі, працює в Лугинському районному суді Житомирської області на посаді помічника судді і має право на отримання доплат як особа, що працює на території радіоактивного забруднення. Нарахування таких доплат Позивачу за травень - липень 2007 року віднесено до повноважень управління праці та соціального захисту районної ради міста Житомира за місцем розташування Відповідача як державної установи.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 31.08.2007року позовну заяву Позивача в частині позовних вимог саме до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира була повернута Позивачу і не була предметом судового розгляду.

Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, Відповідач по справі, не наділений повноваженнями щодо визначення розміру такої доплати, а лише виплачує Позивачу такі кошти, які надійшли з державного бюджету відповідно до вказаного Порядку. За травень - липень 2007року до Відповідача надходили кошти на загальну суму 30,55грн. для виплати Позивачу у вигляді доплати за роботу території радіоактивного забруднення і були виплачені Позивачу. Інших коштів за вказаний період, в тому числі зазначені в позові 2488,50грн., Відповідачу протягом вказаного періоду для виплати відповідних доплат Позивачу не надходили.

За таких підстав позовні вимоги Позивача щодо стягнення з Відповідача 2488,50грн. у вигляді доплати за роботу території радіоактивного забруднення є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Відповідно до вимог ст.94 КАС України, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись вимогами ст.ст.2,86,94,159-163,167,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області про стягнення 2488,50грн. недоотриманих коштів у вигляді доплати до заробітної плати відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя: М.Ф. Нагірняк