справа № 2а-7117/10/0670
категорія 2.11.12
15 листопада 2010 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий - суддя Черноліхов С.В. ,
при секретарі - Костарчуку О.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про визнання дій протиправними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-
встановив:
Позивач звернувся до суду із позовом до ДПІ у м. Житомирі про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій. Зазначає, що 05.08.2010 року працівниками ДПІ у м. Житомирі проведена перевірка кафе, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, що належить позивачу. За результатами проведеної перевірки складено акт № 0667/06/30/23/НОМЕР_1 від 05.08.2010 року. На підставі вказаного акту прийнято рішення №0009972302 від 20.08.2010 року, яким до позивача застосовано фінансову санкцію в розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями, відповідно до якого у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено". Позивач просить скасувати вказане рішення, так як у кафе немає спеціально відведеного місця для куріння, тому куріння як таке, не може здійснюватися на території кафе та у його приміщеннях взагалі, але перевіряючими це не було враховано. Отже, позивач вважає, що рішення про застосування фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн. застосовано передчасно, а тому підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, просила відмовити у його задоволенні. Вважала, прийняте за результатами перевірки рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій законним та обґрунтованим.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, вважає, що в позові слід відмовити з огляду на наступне.
Судом встановлено, що працівниками ДПІ у м. Житомирі проведено перевірку кафе, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФОП ОСОБА_1
За результатами проведеної перевірки складено акт № 0667/06/30/23/НОМЕР_1 від 05.08.2010 року.
Перевіркою встановлено факт відсутності наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено", чим порушено вимоги ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
На підставі вказаного акту прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0009972302 від 20.08.2010 року, яким до позивача застосовано фінансову санкцію в розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Статтею 15-2 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: у закладах громадського харчування.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
Відповідно до ст. 17 вказаного Закону, не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 3400 грн.
Суд вважає доведеним факт відсутності у приміщенні кафе, яке належить позивачу, інформації про надання дозволу чи заборону паління у кафе. Вказана обставина підтверджується актом перевірки, який підписаний барменом ОСОБА_2, без будь-яких зауважень, та її письмовими поясненнями до акту перевірки, в яких вона підтвердила відсутність у кафе наочної інформації про заборону куріння.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно та у межах його повноважень і компетенції винесене оскаржуване рішення за порушення позивачем приписів ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", отже заявлені позивачем вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ст.ст. 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
постановив:
В задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про визнання дій протиправними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 20.08.2010 року №0009972302 відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: С.В. Черноліхов
Повний текст постанови виготовлено: 19 листопада 2010 р.