Україна
28 січня 2011 р. справа № 2а-24671/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лазарєва В.В.,
при секретарі Пальчиковій І.Г.,
за участю представника позивача Малишевої І.М.,
представника відповідача Кортишкова О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» в особі відокремленого підрозділу Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн., -
Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька звернулося до суду з адміністративним позовом до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» в особі відокремленого підрозділу Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що спірна сума заборгованості враховується за державним підприємством «Шахта № 9 «Капітальна».
Разом з тим, наказом Міністерства палива та енергетики України № 235 від 24.05.2001 «Про ліквідацію державного підприємства «Шахта № 9 Капітальна» визначено, що останнє підлягає передачі до складу компанії «Укрвуглереструктуризація», яка відповідно до п. 4 цього наказу, призначена правонаступником державного підприємства «Шахта «№ 9 Капітальна» на період його ліквідації. На баланс компанії прийняті основні виробничі фонди, які підлягають ліквідації.
Наказом Міністерства палива та енергетики України «Про вдосконалення структури управління процесом ліквідації вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго» від 05.06.2003 року №280 державне підприємство “Українська державна компанія реструктуризації підприємств вугільної промисловості» (далі за текстом “Укрвуглереструктуризація”) була реорганізована шляхом злиття з ДП «Міжрегіональна державна компанія з реструктуризації підприємств вугільної та торф'яної промисловості» (далі за текстом “Укрвуглеторфреструктуризація”) та на їх базі створене об'єднання - «Українська державна об'єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств».
Відповідно до п. 2.1 цього наказу у складі об'єднаної дирекції «Укрвуглеторфреструктуризація» на базі структурних підрозділів створені державні підприємства, зокрема, на базі структурного підрозділу Донецька об'єднана дирекція ДП «Укрвуглереструктуризація» - Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», яке відповідно до п. 9.1 наказу є правонаступником майнових прав та обов'язків ДП «Укрвуглереструктуризація» згідно з розподільчим балансом.
Наказом ДП Обласна дирекція «Донуглереструктуризація» «Про вдосконалення структури управління процесом ліквідації збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств» від 01.10.2003 № 2 Пролетарську дирекцію з ліквідації шахт включено з 01.10.2003 до ДП Донецька обласна дирекція “Донвуглереструктуризація”.
Згідно із п. 1 наказу Міністерства палива та енергетики України «Про реорганізацію об'єднання «Українська державна об'єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств» від 21.04.2004 № 32 виведено зі складу об'єднання “Українська державна об'єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств» державні підприємства, зокрема, «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств».
Пунктом 3 наказу № 612 від 29.12.2007 року припинено діяльність державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» шляхом реорганізації - приєднання до новоствореного державного підприємства «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств “Укрвуглеторфреструктуризація”.
Наказом № 8 від 15.02.2008 припинена діяльність ДП «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» та відокремлених підрозділів ДП «Донвуглекреструктуризація» шляхом реорганізації - приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація».
У складі ДП «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвуглеторфреструктуризація» наказом № 10 від 29.02.2008 створена Донецька виконавча з ліквідації шахт, як відокремлений підрозділ ДП “Укрвуглеторфреструктуризація”, до складу якої включено 23 шахти, в тому числі Шахта «№ 9 Капітальна».
Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 02.04.2010 року № 99 припинена діяльність ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» шляхом приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» державних підприємств: «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», «Центрально-Західна Компанія “Вуглетрофреструктуризація».
Наказом ДП «Донвуглереструктуризація» № 2 від 14.04.2010 року змінена структура управління, а саме: створені відособлені підрозділи із самостійним балансом баз права юридичної особи: «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Горлівська виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Шахтарська виконавча дирекція з ліквідації шахт».
За таких обставин, належним відповідачем у справі є саме ДП «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» до складу якої входить відокремленого підрозділу Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» без права юридичної особи.
Відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком. Відповідачеві надсилалися повідомлення про фактичний розрахунок витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, але витрати відшкодовані не були, в зв'язку з чим утворилась заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн. Просив стягнути з відповідача фактичні витрати на виплату і доставку пенсій у зазначеному вище розмірі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував посилаючись на обставини викладені у запереченнях на позовну заяву (а.с. 58-59).
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Позивач Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663.
Так, Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька звернулося до суду з даним адміністративним позовом до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» в особі відокремленого підрозділу Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн., оскільки державне підприємство «Шахта № 9 Капітальна» за яким враховується спірна сума заборгованості, - ліквідоване.
Позивач посилаючись на підстави викладені у позовній заяві вважає, що у спірних правовідносинах належним відповідачем, є саме державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств».
Вказане підприємство є юридичною особою (ЄДРПОУ 32442610), що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 16); відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Суд не погоджується з таким висновком позивача з огляду на наступне.
Так, наказом Міністерства палива та енергетики України № 235 від 24.05.2001 «Про ліквідацію державного підприємства «Шахта № 9 Капітальна» визначено, що останнє підлягає передачі до складу компанії «Укрвуглереструктуризація», яка відповідно до п. 4 цього наказу, призначена правонаступником державного підприємства «Шахта «№ 9 Капітальна» на період його ліквідації. На баланс компанії прийняті основні виробничі фонди, які підлягають ліквідації.
Наказом Міністерства палива та енергетики України «Про вдосконалення структури управління процесом ліквідації вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго» від 05.06.2003 року №280 державне підприємство “Українська державна компанія реструктуризації підприємств вугільної промисловості» (далі за текстом “Укрвуглереструктуризація”) була реорганізована шляхом злиття з ДП «Міжрегіональна державна компанія з реструктуризації підприємств вугільної та торф'яної промисловості» (далі за текстом “Укрвуглеторфреструктуризація”) та на їх базі створене об'єднання - «Українська державна об'єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств».
Відповідно до п. 2.1 цього наказу у складі об'єднаної дирекції «Укрвуглеторфреструктуризація» на базі структурних підрозділів створені державні підприємства, зокрема, на базі структурного підрозділу Донецька об'єднана дирекція ДП «Укрвуглереструктуризація» - Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», яке відповідно до п. 9.1 наказу є правонаступником майнових прав та обов'язків ДП «Укрвуглереструктуризація» згідно з розподільчим балансом.
Наказом ДП Обласна дирекція «Донуглереструктуризація» «Про вдосконалення структури управління процесом ліквідації збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств» від 01.10.2003 № 2 Пролетарську дирекцію з ліквідації шахт включено з 01.10.2003 до ДП Донецька обласна дирекція “Донвуглереструктуризація”.
Згідно із п. 1 наказу Міністерства палива та енергетики України «Про реорганізацію об'єднання «Українська державна об'єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств» від 21.04.2004 № 32 виведено зі складу об'єднання “Українська державна об'єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств» державні підприємства, зокрема, «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств».
Пунктом 3 наказу № 612 від 29.12.2007 року припинено діяльність державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» шляхом реорганізації - приєднання до новоствореного державного підприємства «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств “Укрвуглеторфреструктуризація”.
Наказом № 8 від 15.02.2008 припинена діяльність ДП «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» та відокремлених підрозділів ДП «Донвуглекреструктуризація» шляхом реорганізації - приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація».
У складі ДП «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвуглеторфреструктуризація» наказом № 10 від 29.02.2008 створена Донецька виконавча з ліквідації шахт, як відокремлений підрозділ ДП “Укрвуглеторфреструктуризація”, до складу якої включено 23 шахти, в тому числі Шахта «№ 9 Капітальна».
Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 02.04.2010 року № 99 припинена діяльність ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» шляхом приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» державних підприємств: «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», «Центрально-Західна Компанія “Вуглетрофреструктуризація».
Наказом ДП «Донвуглереструктуризація» № 2 від 14.04.2010 року змінена структура управління, а саме: створені відособлені підрозділи із самостійним балансом баз права юридичної особи: «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Горлівська виконавча дирекція з ліквідації шахт», «Шахтарська виконавча дирекція з ліквідації шахт».
Разом з тим, згідно приписів п. 7 ч. 1 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі реорганізації страхувальника зобов'язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до закону перейшли його права та обов'язки (правонаступників страхувальника, що ліквідується). Суд вважає за доцільне зазначити, що зазначена норма стосується сплати недоїмки зі страхових внесків, а не фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
До того ж, відповідач не є правонаступником державного підприємства «Шахта № 9 «Капітальна» щодо обов'язків по відшкодуванню органам Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, оскільки Законом України «Про порядок списання заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами» визначено порядок списання заборгованості збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, з метою скорочення видатків на ліквідацію таких підприємств.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону, Заборгованість збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, які ліквідуються (далі - підприємств), по податках та зборах, передбачених Податковим кодексом України, інших обов'язкових платежах до Державного бюджету України і по внесках до державних цільових фондів (крім внесків до Пенсійного фонду України), а також по нарахованих відповідно до законодавства України та несплачених пені, фінансових санкціях на цю заборгованість списується за станом на дату прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про ліквідацію таких підприємств з урахуванням пасивів і активів цих підприємств.
Відповідно до ст. 2 Закону, заборгованість підприємств по внесках до Пенсійного фонду України погашається у першочерговому порядку перед задоволенням вимог інших кредиторів, у тому числі за рахунок реалізації майна таких підприємств.
Відповідно до ст. 3, Закону порядок ліквідації підприємств, на які поширюється дія цього Закону, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про хід структурної перебудови вугільної промисловості» від 28 березня 1997 року № 280 затверджено Програму закриття неперспективних вугільних шахт і розрізів, державним підприємством «Шахта № 9 «Капітальна» міститься у переліку вугільних шахт і розрізів, що підлягають закриттю, відповідно до даної Програми.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості» від 27 серпня 1997 року № 939 визначені особливості ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, на які поширюється дія Закону України "Про порядок списання заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до п. 5 даного Порядку рішення про ліквідацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за поданням Мінвуглепрому після узгодження в установленому порядку із заінтересованими органами виконавчої влади, в тому числі з обласними державними адміністраціями, пропозицій щодо ліквідації підприємства.
Відповідно до п. 6 Порядку, Мінвуглепром створює ліквідаційну комісію та визначає підприємство, яке виконуватиме роботи з фізичної ліквідації підприємства.
Пунктами 9, 10 Порядку визначено, що фізична ліквідація підприємства передбачає демонтаж обладнання, ліній електропередач і зв'язку, засипання стволів, шурфів, ліквідацію непридатних будівель, гірничих виробок та здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовід відливу, запобігання вибухам та викидам газу, гасіння та озеленення відвалів, проведення ре культиваційних робіт. Роботи з фізичної ліквідації підприємства здійснює підприємство, визначене Мінвуглепромом.
Згідно із Статутом відповідача (а.с.164-168), він створений з метою здійснення некомерційної (без одержання прибутку) господарської діяльності, а саме, для організації та контролю за виконанням заходів та робіт з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств.
До того ж, як вбачається з листа Міністерства вугільної промисловості України надісланого на виконання судового запиту (а.с. 102), згідно наказів Мінвуглепрому та Міністерства палива та енергетики України підприємство «Укрвуглеторфреструктуризація», після реорганізації якого утворена ДП «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», призначено як підприємство з проведення фізичної ліквідації шахт, у тому числі й державного підприємства «Шахта № 9 Капітальна».
Також у вказано листі зазначено, що питання щодо відшкодування заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій Управлінню Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька належить розглядати ліквідаційним комісіям шахт, що ліквідуються у порядку ст. 61 Господарського Кодексу України.
Таким чином, жоден наказ на який посилається позивач у позовній заяві, а також письмові докази надані суду протягом розгляду справи не передбачають обов'язку державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» щодо відшкодування спірних фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн.
Інших доказів на підтвердження вищевказаної обставини позивачем суду надано не було.
Також суд вважає за доцільне зазначити, що державне підприємство «Шахта № 9 Капітальна» не є таким, що припинилося, оскільки згідно із ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Порядок припинення юридичної особи в процесі відновлення її платоспроможності або банкрутства встановлюється законом.
Відповідно до ст. 111 Цивільного кодексу України юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Виходячи із приписів ч. 4 ст 91 Цивільного кодексу України Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення, тобто саме з моменту втрати юридичною особою цивільної правоздатності юридична особа є такою, що припинилася.
Частина 2 статті 104 та частина п'ята статті 111 Цивільного кодексу України, пов'язують момент припинення юридичної особи (суб'єкта господарювання) з однією подією: внесенням до державного реєстру запису про припинення такої особи (суб'єкта господарювання).
Аналогічна позиція викладена й у нормах Господарського кодексу України.
Як вбачається з Довідки Головного управління статистики у Донецькій області (а.с. 126-128), юридична особа ДП «Шахта № 9 «Капітальна» з ЄДРПОУ по Донецькій області не виключене, отже ДП «Шахта № 9 «Капітальна» має цивільну правоздатність, може відповідати за своїми зобов'язаннями до моменту виключення підприємства з ЄДР та не звільнене від покладених на нього обов'язків відповідно Закону щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, позивачем не доведено, що у спірних правовідносинах належним відповідачем є державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств».
Враховуючі викладене, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» в особі відокремленого підрозділу Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, -
У задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька до державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» в особі відокремленого підрозділу Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 у розмірі 67637,87 грн., - відмовити.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 28 січня 2011 року.
Повний текст постанови складений 02 лютого 2011 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лазарєв В.В.