79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
04 лютого 2011 р. № 2а-582/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого -судді Карп'як О.О.
при секретарі Денькович Л.І.,
За участю представників:
від позивача -Жогальській І.Ф.
від відповідача -Тарасяк Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом
Будинкоуправління №4 Львівської КЕЧ району
до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова
про про визнання протиправним і скасування рішення ,
Будинкоуправління № 4 Квартирно -експлуатаційного відділу м. Львова звернулося до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова про визнання неправомірним та скасувати рішення № 5 від 17.11.2010 року та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова внести зміни до акту перевірки № 83 від 28.10.2010 року, а саме, виключити з акту висновок «Перевіркою встановлено порушення ч.7 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»а саме, заробітна плата працівників БУ № 4 Львівської КЕЧ району виплачується ПП «Доброчин -сервіс»відповідно до договору - доручення від 27.02.2009 року № 1 та письмових розпоряджень в.о. начальника БУ № 4 Львівської КЕЧ району (розпорядження додаються) . За період, що перевірявся виплачено заробітну плату на загальну суму 670281, 29 грн., з якої сплачено страхові внески на суму -240691, 53 грн., які зараховані, як сплата в картку особового рахунку ПП «Доброчин -Сервіс».
Ухвалою від 17 січня 2011 року відкрито провадження у справі.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача позовні вимоги заперечив, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав викладених у запереченні від 03.02.2011 року № 1147/06-12.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 лютого 2011 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, безпосередньо та об'єктивно дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, давши їм оцінку, суд встановив наступне.
Управлінням Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова було проведено позапланову перевірку Будинкоуправління № 4 Львівської квартирно-експлуатаційної частини району ( БУ № 4 Львівської КЕЧ району, код ЄДРПОУ: 24964599) з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів за період з 07.11.2009 року до 28.10.2010 року та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01.01.2009 року до 30.09.2010 року. За результатами перевірки складено Акт № 83 від 28.10.2010 року .
В Акті перевірки, встановлено порушення п.7 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме заробітна плата працівникам Будинкоуправління № 4 Львівської КЕЧ району виплачується ПП «Доброчин-сервіс»відповідно до Договору доручення № 1 від 27.02.2009 року та письмових розпоряджень в.о. начальника Будинкоуправління № 4 Львівської КЕЧ району. За період, що перевірявся виплачено заробітну плату на загальну суму 670 281, 29 грн., з якої сплачено страхових внесків на суму 240 691, 53 грн., які зараховані, як сплата в картку особового рахунку ПП «Доброчин -Сервіс».
Відповідно до п. 12.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003, № 21-1, затв. Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року № 64/8663, (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) спірні питання, що виникли між страхувальниками та органами Пенсійного фонду під час узгодження результатів перевірки, вирішуються органами Пенсійного фонду в порядку, передбаченому для узгодження вимог про сплату недоїмки або в судовому порядку.
Не погоджуючись із висновками акта перевірки Будинкоуправління № 4 Львівської КЕЧ району подало на ім'я начальника Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова заперечення на акт № 83 від 28.10.2010 року.
17 листопада 2010 року № 9705/04-29 Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова своїм рішенням № 5 акт перевірки № 83 від 28.10.2010 року залишає без змін, а заперечення до акту перевірки без задоволення.
07 грудня 2010 року Будинкоуправлінням № 4 КЕВ м. Львова подано скаргу до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення № 5 від 17.11.2010 року (вих. № 9705/04-29)УПФ України у Шевченківському районі м. Львова.
27 грудня 2010 року Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області своїм рішенням № 94 повернуто без розгляду.
Преамбулою Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-ІV визначено, що цей Закон визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Дія зазначеного Закону поширюється на відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону (ч.1 статті 5). Виключно даним Законом визначаються, зокрема, коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; платники страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками (стаття 5).
Позивач - Будинкоуправління № 4 Львівської КЕЧ району, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та у відповідності до ст.ст. 14, 15, п.6 ч.2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 6 ст. 18 зазначеного Закону (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), визначено, що законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Судом встановлено, що даною перевіркою було встановлено, що відповідно до договору Будинкоуправління № 4 уповноважує ПП «Доброчин -сервіс»проводити оплату рахунків по зобов'язаннях, чим порушує ч. 7 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, якою передбачено,що передача платниками страхових внесків своїх обов'язків із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування третім особам, крім випадків, передбачених законодавством, забороняється.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи платіжних доручень № 50, № 49 від 22.10.2010 року; № 68, № 69 від 28 жовтня 2010 року; № 35, № 34 від 20 жовтня 2010 року; № 21, № 20 від 18 жовтня 2010 року; № 130, № 131 від 30 вересня 2010 року; № 117, № 118 від 22 вересня 2010 року; № 103, № 104 від 16 вересня 2010 року; № 84, № 85 від 14 вересня 2010 року; № 62, № 63 від 01 вересня 2010 року, № 53, № 54 від 31серпня 2010 року; № 39, № 40 від 21 серпня 2010 року; № 29, № 30 від 18 серпня 2010 року; № 49, № 50 від 27 липня 2010 року; № 36, № 37 від 21 липня 2010 року; № 23, № 24 від 16 липня 2010 року; № 55, № 56 від 24 червня 2010 року; № 34, № 35 від 22 червня 2010 року; № 17, № 18 від 17 червня 2010 року; № 46, № 47 від 27 травня 2010 року; № 36, № 37 від 21 травня 2010 року; № 19, № 20 від 19 травня 2010 року; № 48, № 49 від 27 квітня 2010 року; № 35, № 36 від 22 квітня 2010 року; № 15, № 16 від 16 квітня 2010 року; № 50, № 51 від 26 березня 2010 року; № 32, № 33 від 22 березня 2010 року; № 18, № 19 від 17 березня 2010 року; № 11, № 10 від 12 лютого 2010 року; № 33, № 32 від 18 лютого 2010 року; № 49, № 48 від 23 лютого 2010 року; № 59, № 58 від 26 лютого 2010 року; № 32, № 33 від 29 січня 2010 року; № 17, № 18 від 22 січня 2010 року; № 8, № 9 від 21 січня 2010 року; № 39, № 40 від 24 грудня 2009 року; № 24, № 25 від 21 грудня 2009 року; № 4, № 5 від 03 грудня 2009 року; № 51, № 52 від 25 листопада 2009 року; № 31, № 32 від 20 листопада 2009 року; № 22, № 23 від 18 листопада 2009 року, в графі призначення платежу зазначено -внески із БУ № 4 у Пенсійний фонд, а платником вказано ПП «Доброчин-сервіс.
У відповідності до ч 5 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-ІV, страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги про визнання неправомірним та скасування рішення УПФ України у Шевченківському районі м. Львова № 5 від 17.11.2010 року та зобов'язання УПФ України у Шевченківському районі м. Львова внести зміни до акту перевірки № 83 від 28.10.2010 року, а саме, виключити з акту висновок «Перевіркою встановлено порушення ч.7 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) а саме, заробітна плата працівників БУ № 4 Львівської КЕЧ району виплачується ПП «Доброчин -сервіс»відповідно до договору - доручення від 27.02.2009 року № 1 та письмових розпоряджень в.о. начальника БУ № 4 Львівської КЕЧ району (розпорядження додаються). За період, що перевірявся виплачено заробітну плату на загальну суму 670281, 29 грн., з якої сплачено страхові внески на суму -240691, 53 грн., які зараховані, як сплата в картку особового рахунку ПП «Доброчин -Сервіс». А відтак позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають, а тому в задоволені позову слід відмовити повністю.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить покласти на позивача.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 18, 19, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Судові витрати покласти на позивача.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна