79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
04 лютого 2011 р. № 2а-289/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.,
при секретарі судового засідання Денькович Л.І.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився
від відповідача -не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова
до Шевченківський відділ державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції
про про скасування постанови ,
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова звернулося до суду з адміністративним позовом до Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови про накладення штрафу від 17.12.2010 року № 21911035.
Ухвалою від 10 січня 2011 року відкрито провадження у справі.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що оскільки рішення суду в межах компетенції управління було виконано, та листом повідомлено державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, що управлінням видано розпорядження від 27.12.2010 року для донарахування і виплату пенсії ОСОБА_1. Тому постанова про накладення штрафу є безпідставною і підлягає скасуванню.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про слухання справи без його участі.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, заперечення на позовну заяву не подав.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 04 лютого 2011 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що в позові слід відмовити з наступних причин:
14.10.2010 року державним виконавцем Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Захарків Ю.М. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 21911035 щодо примусового виконання виконавчого листа №2а-305, виданого Шевченківським районним судом м. Львова про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова провести донарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з 09 липня 2007 року по 01 січня 2008 року та з 22 травня 2008 року по 01 січня 2009 року з врахуванням підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», встановлено термін для добровільного виконання рішення суду до 21.10.2010 року.
17.12.2010 року державним виконавцем Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Захарків Ю.М. винесено постанову про накладення штрафу на Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова в розмірі 340 грн.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про виконавче провадження»за № 606-ХІV від 21.04.1999 року із змінами і доповненнями, КАС України.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 5 ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ст. 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим же Законом.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 3 цього ж Закону, державною виконавчою службою підлягають виконанню виконавчі документи - виконавчі листи, що видаються судами.
Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право накладати стягнення у вигляді штрафу на громадян і посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Згідно ч. 7 ст. 111 цього ж Закону України, особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов'язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення повного і своєчасного вчинення виконавчих дій.
Згідно ч. 2 ст. 25 цього ж Закону України, державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а по виконанню рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Строки здійснення виконавчого провадження не поширюються на час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження та на період реалізації арештованого майна боржника.
Згідно ч. 5 ст. 30 цього ж Закону України, якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
Згідно ч. 1 ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.
Позивачем не подано доказів виконання рішення суду у встановлений державним виконавцем строк .
Відповідно до практики Європейського Суду (справа «Кечко проти України»від 08.11.2005р.) реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань судами не повинні прийматися до уваги.
Отже, причини невиконання рішення суду вказані позивачем, не є поважними. Інших причин, які б підтверджували поважність невиконання позивачем рішення суду судом не встановлено.
Таким чином, постанова державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Захарків Ю.М. від 17.12.2010 року ВП № 21911035 року про накладення штрафу за невиконання судового рішення у встановлений державним виконавцем строк у розмірі 340 грн. відповідає вимогам Закону України «Про виконавче провадження», а відтак суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 18, 19, 94, 158, 160-163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України:
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна