79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про залишення позовної заяви без розгляду
07.02.2011 р. Справа № 2а-9233/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сакалоша В.М.,
при секретарі судового засідання Дака Т.П.,
за участю представника відповідача Томашівського О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Стандарт Ойл-Захід»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень -
18 жовтня 2010 року до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства «Стандарт Ойл-Захід» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0001352320/0/14845 від 19.06.2009 року, №0001352320/1/17940 від 29.07.2009 року, №0001602320/1/17941 від 29.07.2009 року, №0001352320/2/24343 від 16.10.2009 року, №0001602320/2/24342 від 16.10.2009 року, №0001352320/3/1003 від 20.01.2010 року та №0001602320/3/1004 від 20.01.2010 року. Також, позивач подав заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Позивач не забезпечив явки свого представника у судові засідання, які відбулись 17.01.2011 року та 07.02.2011 року, не надав пояснень з приводу поважності підстав пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Представник відповідача надав клопотання про залишення позову без розгляду, оскільки підстави, викладені у заяві позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду, не є поважними.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
В матеріалах позову наявна заява позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду у зв'язку з тим, що прийнятті змін до Кодексу адміністративного судочинства України, які стосувались строків звернення до суду, значно обмежено право підприємства на судовий захист. Суд не вважає вказані підстави пропуску звернення до суду з адміністративним позовом поважними, оскільки оскаржувані рішення суб'єкта владних повноважень винесені протягом 2009 року та січня 2010 року, тобто позивач мав можливість оскаржити їх в судовому порядку ще до внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України. Крім того, позивач не надав суду будь-яких інших пояснень чи доказів пропущення строку оскарження рішення суб'єкта владних повноважень з поважних причин.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п.4 ст.32,п.п.2,6 ст.36 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та враховуючи аналогічну правову позицію, викладену у листі -роз'ясненні Вищого адміністративного суду України №1843/11/13-10 від 24.12.2010 року, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 100, 155, 165 КАС України, суд -
Позовну заяву Приватного підприємства «Стандарт Ойл-Захід»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Сакалош В.М.