Ухвала від 24.02.2010 по справі 2а-7479/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

м. Львів

24.02.2010 р. № 2а-7479/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

при секретарі Янчак П.О.,

з участю представників: позивача Краснопольського В.О., відповідача Гроцького Н.З.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Варіант -Х»до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова про визнання нечинними наказу, направлення на перевірку та визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Варіант -Х»звернулося до суду з позовом до Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова з вимогами визнати нечинними наказ № 679 від 04.11.2009 року «Про проведення позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Варіант-Х»і направлення № 806 від 05.11.2009 року про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Варіант-Х», а також визнати відсутність повноважень у відповідача на проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Варіант-Х», яка проводилась з 05.11.2009 року по 11.11.2009 року.

З ініціативи суду поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України.

Представник позивача Краснопольський В.О. в судовому засіданні заперечив проти закриття провадження. Зазначив, що оскаржувані наказ і направлення на перевірку є актами індивідуальної дії і можуть бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Представник відповідача Гроцький Н.З. не заперечив проти закриття провадження у справі.

Суд, заслухавши думку представників сторін, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що провадження у справі слід закрити, виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акт державного чи іншого органу -це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших публічно-правових відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативно-правові і такі, що не мають нормативно-правового характеру, тобто індивідуальні.

Нормативно-правовий акт -це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює , змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.

Що ж до актів індивідуальної дії, то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що наказ ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 679 від 04.11.2009 року і направлення на перевірку ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 806 від 05.11.2009 року не є рішеннями суб'єкта владних повноважень індивідуальної дії, оскільки не мають обов'язкового характеру для позивача та не тягнуть за собою для нього будь-яких прав та обов'язків, а відтак не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин.

Оскільки відсутність правовідносин виключає можливість судового захисту, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.

Керуючись ст.ст.157,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Варіант -Х»до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова про визнання нечинними наказу, направлення на перевірку та визнання дій протиправними.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про закриття провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, або в порядку ч.5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Хома О.П.