154/318/26
1-кс/154/408/26
29 травня 2026 року м. Володимир
Слідчий суддя Володимирського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження № 42026032060000009 від 21.01.2026 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, слідчого СВ Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,
З клопотання вбачається, що 21.01.2026 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42026032060000009 внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а саме за фактом умисного, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради, влади чи службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб при виплаті ІНФОРМАЦІЯ_2 відшкодувань за укладеними договорами про медичне обслуговування населення за пакетами послуг.
Відповідно до рапорту прокурора Володимирської окружної прокуратури Волинської області встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_2 та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради укладено договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.
КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради подаються звіти про медичні послуги за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за 2021 - 2025 роки, які укладені між ІНФОРМАЦІЯ_2 та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради.
В ході опрацювання звітів про доходи та витрати (1-НС), щомісячну інформацію про стан розрахунків із заробітної плати та інформацію про оплату та витрати на забезпечення медичного обслуговування за програмою медичних гарантій КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради з 01.01.2021 і по теперішній час встановлено можливі факти умисного завищення обсягу фактично наданих медичних послуг та подальшого зайвого перерахунку коштів від ІНФОРМАЦІЯ_2 на рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 , за укладеними договорами про медичне обслуговування населення за пакетами послуг.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» внесені зміни до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», з дати набрання чинності Закону № 2347-IX, а саме з 19.07.2022, усім надавачам медичних послуг оплата за договорами здійснюється виключно за поданими ними звітами про медичні послуги. Так, при виплаті ІНФОРМАЦІЯ_2 відшкодувань за укладеним договором про медичне обслуговування населення за пакетом послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARSCOV-2», встановлено можливе безпідставне нарахування та виплату додаткової доплати до заробітної плати працівникам КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради за надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу СOVID-19, а також у невідповідності поданих даних до ІНФОРМАЦІЯ_2 про кількість пацієнтів які лікувались від COVID-19, що призвело до завищення обсягу фактично наданих медичних послуг та подальшого зайвого перерахунку коштів від ІНФОРМАЦІЯ_2 на рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради згідно звітів про обсяг наданих медичних послуг за 2021 рік На даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність у ознайомленні медичною документацією пацієнтів КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які були виписані (переведені, померлі) за жовтень-грудень 2021 року, що попередньо були госпіталізовані підтвердженим діагнозом COVID-19.
Просить надати тимчасовий доступ до медичної документації пацієнтів КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради, які були виписані (переведені, померлі) за період часу із жовтня по листопад 2021 року, що попередньо були госпіталізовані із підтвердженим діагнозом COVID-19, укладеними з НЗСУ договорами та поданими звітами, наказами керівника КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради про створення медичних бригад для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID19, іншими документами, що перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Володимирської міської ради, що за адресою: АДРЕСА_1 .
У судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву, в якій просив розглядати клопотання у його відсутність.
Представник Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » адвокат ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, подав письмове клопотання про розгляд справи у його відсутності, зауважив, що клопотання слідчого є невмотивованим і не відповідає принципам та засадам Кримінально-процесуального законодавства. Зазначає, що вказане клопотання обґрунтовано тим, що в провадженні Володимирського відділу поліції ГУНП у Волинській області знаходиться кримінальне провадження № 42026032060000009 від 21.01.2026р. Як вбачається з фабули вказаного кримінального провадження згідно долученого витягу з ЄРДР, органом досудового розслідування внесено відомості за фактом умисного, з метою одержання будь якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної чи юридичної особи з використанням службовими особами КП “ ІНФОРМАЦІЯ_3 » влади чи службового становища всупереч інтересів служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб при виплаті ІНФОРМАЦІЯ_2 відшкодувань за укладеними договорами про медичне обслуговування населення за пакетами послуг. Вказане кримінальне провадження було зареєстровано на підставі рапорту прокурора. Інформація вказана в самому рапорті вказує, що до нього не було долучено жодного додатку, а відтак мотиви і припущення прокурора нічим не підтверджені та голослівні. Зі змісту рапорту вбачаються виключно загальні формулювання без жодного конкретного факту, щоб вказувало про наявність ознак кримінального правопорушення в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 . Допущені у рапорті формулювання прокурора вказують на припущення, а не оперування конкретними фактами. Вважає, що відсутність конкретних фактів чи то порушень, чи зловживань фактично роблять вказаний рапорт формальним процесуальним приводом для реєстрації кримінального провадження, отримання інформації з намаганням можливого відшукання фактів неправомірних рішень чи дій.
Згідно положень ч. ч. 1, 4 ст. 163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті. Слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Розглянувши матеріали клопотання, заперечння представника Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », слідча суддя дійшла висновку про те, що клопотання підлягає до задволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 370 КПК України, судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Положеннями ст.ст. 2, 7 КПК України визначені завдання кримінального судочинства, відповідно до яких, зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких зокрема відносяться: верховенство права, недоторканність права власності, забезпечення права на захист, доступ до правосуддя, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до положень ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Вказана норма узгоджується зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб'єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу в контексті норм закону.
Згідно ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частина 1 ст. 159 КПК України встановлює, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з клопотання, 21 січня 2026 року Володимирським РВП ГУНП у Волинській області відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР за № 42026032060000009 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364КК України, а саме за фактом умисного, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради, влади чи службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб при виплаті НСЗУ відшкодувань за укладеними договорами про медичне обслуговування населення за пакетами послуг.
Відтак, органу досудового розслідування з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення необхідно отримати тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів, а саме: до медичної документації пацієнтів КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради, які були виписані (переведені, померлі) за період часу із жовтня по листопад 2021 року, що попередньо були госпіталізовані із підтвердженим діагнозом COVID-19, укладеними з НЗСУ договорами та поданими звітами, наказами керівника КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради про створення медичних бригад для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID19, іншими документами, що перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Володимирської міської ради.
Сторона кримінального провадження, яка подала клопотання, довела, що вказані речі та документи можуть перебувати у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні. Доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
В аспекті положень ч. 6 ст. 163 КПК України, зважаючи на те, що в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42026032060000009 від 21.01.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, проводиться досудове розслідування та є достатні підстави вважати, що інформація, яка містяться у документах та речах, може бути використана як доказ факту чи обставин, що встановлюються у межах даного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого слід задовольнити та надати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Володимирської міської ради.
Суд вважає доведеним, що без застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використанні для встановлення обставин кримінального провадження, не можливо.
Отже, втручання відбувається згідно із законом та переслідує законну мету.
Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів є неможливим, оскільки законодавець визначив конкретний процесуальний спосіб, у який можна отримати доступ до документів (ст. ст. 159-165 КПК України).
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 2, 7, 110, 131-132, 159-164, 166, 309, 370 КПК України, слідчий суддя
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчим СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області - ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та/або іншому слідчому групи слідчих у даному кримінальному провадженні, тимчасовий доступ до речей та документів, а саме:
- медичної документації пацієнтів КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради, які (переведені, померлі) за жовтень листопад 2021 року, що попередньо були госпіталізовані із підтвердженим діагнозом COVID-19;
- договорів, укладених між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради та ІНФОРМАЦІЯ_5 , за програмою медичних гарантій про медичне обслуговування населення за пакетом послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», що діяли у продовж 2021 року, з усіма додатками та додатковими угодами до них;
- поданих звітів до ІНФОРМАЦІЯ_2 за діючими договорами, укладеними між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради та ІНФОРМАЦІЯ_5 , за програмою медичних гарантій про медичне обслуговування населення за пакетом послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», упродовж 2021 року (з усіма доповненнями та змінами/корегуваннями);
- усіх наказів керівника КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради про створення медичних бригад для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID192, що діяли у продовж 2021 року; виписки з усіх діючих банківських рахунків КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Володимирської міської ради за 2021 року, починаючи із 01 січня по 31 грудня, включно;
- статут КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Володимирської міської ради;
- контракт та додаткові угоди між ІНФОРМАЦІЯ_6 та директором КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; колективний договір КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
- положення про преміювання посадових осіб та працівників КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з 01.01.2021 і по теперішній час;
- документи (контракт, накази, рішення), які стали підставою призначення, функціональні (посадові обов'язки) директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заступників директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з 01.01.2021 і по теперішній час;
- список працівників та посадових осіб, накази на їх призначення, а також штатний розпис КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », із зазначенням П.І.Б. та займаної посади;
- відомості щодо підстав нарахування заробітної плати, премій, всіх видів надбавок директору КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заступників директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у період з 01.01.2021 і по теперішній час;
- відомості щодо перебування директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заступників директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у всіх видах відпусток, лікарняних, відряджень, підвищенні кваліфікації у період з 01.01.2021 і по теперішній час;
- відомості щодо ознайомлення посадових осіб та працівників КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з вимогами Закону України «Про запобігання корупції»; відомості щодо надходження повідомлень про виникнення реального конфлікту інтересів від посадових осіб та працівників КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у період з 01.01.2021 і по теперішній час та заходи їх врегулювання;
- відомості щодо роботи близьких осіб у КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у розумінні статті 1 Закону України «Про запобігання корупці»;
- відомості щодо обсягів благодійної допомоги із зазначенням назви, коду ЄДРПОУ/РНОКПП надавача, отриманої КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за 2021-2025 роки (у разі укладання трьохсторонніх договорів - зазначити ідентифікатор договору, суб'єктів, ціни договору, предмету договору, строків виконання) у період 2021-2025 років;
- відомості щодо перебування працівників та посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у всіх видах відпусток, лікарняних, відряджень, підвищенні кваліфікації у період з 01.01.2021 і по теперішній час;
- укладених договорів з ІНФОРМАЦІЯ_2 за 2021-2025 роки (з додатками та специфікаціями); розширених звітів із розшифровками щодо наданих медичних послуг пацієнтам у рамках ПМГ з 01.01.2021 і по теперішній час (у розрізі місяців);
- звіту (Інс) до НСЗУ з 01.01.2021 і по теперішній час;
- фінансового плану на 2021-2025 роки із відомостями щодо його виконання;
- джерел надходження коштів до закладу з 01.01.2021 і по теперішній час;
- переліку субпідрядників, які надають медичні послуги в рамках ПМГ (із зазначенням виду послуги, інформації про СГД, обсягів наданих послуг);
- медичної інформаційної системи, яка використовуються закладом, із інформацією щодо СГД, який здійснює адміністрування;
- затвердженого переліку платних послуг, що надаються закладом;
- переліку СГД, які згідно договорів орендують приміщення або обладнання закладу з 01.01.2021 і по теперішній час (із зазначенням СГД, характеристики приміщення/назви обладнання, терміну дії договору, ціни договору);
- відповідності вимогам до організації надання послуг (у розрізі кожного законтрактованого пакету) у рамках ПМГ з 01.01.2021 і по теперішній час в копіях вказаних документів, що перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Володимирської міської ради, що за адресою: АДРЕСА_1 .
Зоов'язати Комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Володимирської міської ради, що за адресою: АДРЕСА_1 , надати вказану інформацію з можливістю ознайомлення з нею та вилучення оригіналів, або завірених копій документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення .
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_11