65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження у справі
"01" червня 2026 р.м. Одеса Справа № 916/2181/26
Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви за вх№2230/26 від 29.05.2026
за позовом Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 85, код ЄДРПОУ 19480600);
до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
про стягнення 508 183,69 грн
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) про стягнення 508 183,69 грн, з яких 257 725,63 грн заборгованість за спожиту електричну енергію, 105 990,48 грн інфляційні витрати, 144 467,58 грн 15% річних.
В обґрунтування позовних вимог Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» посилається на неналежне виконання Одеським військово-медичним клінічним центром Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_1 ) умов укладеного між сторонами договору про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії».
Приймаючи до уваги відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, згідно до ст.176 ГПК України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі №916/2181/26.
Відповідно до ст.12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). При цьому спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно до ч.1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Положеннями ч. 5 п. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 8, 9, 10, 11 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину. Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов'язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні. Використання систем відеоконференц-зв'язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються. Якщо під час закритого судового засідання буде встановлено, що інформація, для забезпечення нерозголошення якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувалися в закритому судовому засіданні, вже є публічно доступною або обмеження доступу до інформації є безпідставним чи не відповідає закону, суд постановляє ухвалу про подальший розгляд справи у відкритому судовому засіданні.
Згідно ч. 4. ст. 9 ГПК України у разі постановлення судом ухвали про розгляд справи у закритому судовому засіданні інформація щодо справи не розкривається, крім відомостей про учасників справи, предмет позову, дату надходження позовної заяви, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого.
У зв'язку з тим, що зміст справи №916/2181/26 дозволить точно ідентифікувати місця дислокації військових об'єктів, що може призвести до витоку даних військового характеру, які в умовах воєнного стану можуть бути спрямовані на підрив військового потенціалу та обороноздатності України, суд вбачає підстави для розгляду справи №916/2181/26 в порядку загального позовного провадження в закритому судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 120, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №916/2181/26.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження в закритому судовому засіданні.
3. Підготовче засідання призначити на "18" червня 2026 р. о 16:00
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 10 (5 поверх), тел. 0(482)307-965.
4. Встановити відповідачу строк на подання до суду відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.
5. Встановити позивачу строк подання до суду відповіді на відзив протягом 7 днів з дня отримання відзиву на позов.
6. Встановити відповідачу строк подання до суду заперечень на відповідь на відзив протягом 7 днів з дня отримання відповіді на відзив.
7. Повідомити, що учасників справи (представників) можуть брати участь у справі в режимі відеоконференції у приміщенні суду або за допомогою власних технічних засобів поза межами приміщення суду відповідно до ст.197 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили 01.06.2026 та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Деркач