03110 м. Київ, вул. Солом'янська, 2-а,
e-mail: inbox@kia.court.gov.ua
Унікальний номер справи № 757/23156/25-ц Апеляційне провадження № 22-ц/824/12391/2026Головуючий у суді першої інстанції - Григоренко І.В. Доповідач у суді апеляційної інстанції - Оніщук М.І.
28 травня 2026 року місто Київ
Київський апеляційний суд у складі:
суддя-доповідач Оніщук М.І.,
судді Шебуєва В.А., Кафідова О.В.,
перевіривши апеляційну скаргу Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», подану від його імені та в його інтересах адвокатом Тузовою Владиславою Олександрівною, на рішення Печерського районного суду міста Києва від 20 листопада 2025 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення коштів,
Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 20.11.2025 позов задоволено частково.
Не погоджуючись із рішенням суду, 22.05.2026 АТ КБ «Приватбанк», від імені та в інтересах якого діє адвокат Тузова В.О., оскаржило його в апеляційному порядку, подавши апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду через систему «Електронний суд».
22.05.2026 апеляційна скарга надійшла до Київського апеляційного суду.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського апеляційного суду від 22.05.2026 визначено склад колегії суддів: суддя-доповідач Оніщук М.І., судді: Шебуєва В.А., Кафідова О.В.
25.05.2026 матеріали справи витребувано з Печерського районного суду м. Києва.
27.05.2026 матеріали справи надійшли до Київського апеляційного суду.
За формою та змістом апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України. Підстав для залишення апеляційної скарги без руху та/або її повернення, визначених ст. 357 ЦПК України, не встановлено.
Підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження, визначених ст. 358 ЦПК України не вбачається.
При цьому, як вбачається, апеляційна скарга містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, яке обґрунтоване тим, що повний текст рішення Печерського районного суду м. Києва від 20.11.2025 оприлюднений в ЄДРСР - 04.05.2026, надісланий судом до електронного кабінету відповідача - 05.05.2026, а тому апеляційну скаргу подано відповідачем у межах 30-денного строку з дати отримання повного тексту рішення Печерського районного суду м. Києва від 20.11.2025.
Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши та перевіривши наведені апелянтом підстави поновлення строку на апеляційне оскарження, вбачається, що строк підлягає поновленню, з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що 20.11.2025 було постановлено оскаржуване рішення, яке 03.05.2026 було доставлено до електронного кабінету відповідача в системі «Електронний суд», що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.
Відповідно до положень ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З огляду на викладене, апеляційний суд приходить до висновку, що причини пропуску АТ КБ «Приватбанк» строку на апеляційне оскарження рішення, зазначені у клопотанні про поновлення строку є поважними, а тому строк на апеляційне оскарження рішення підлягає поновленню.
З огляду на викладене, апеляційне провадження підлягає відкриттю.
Керуючись статтями 354, 356, 359, 360, 361 ЦПК України,
Клопотання Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», від імені та в інтересах якого діє адвокат Тузова Владислава Олександрівна, про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення - задовольнити.
Поновити Акціонерному товариству Комерційний банк «Приватбанк» строк на апеляційне оскарження рішення Печерського районного суду міста Києва від 20 листопада 2025 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», поданою від його імені та в його інтересах адвокатом Тузовою Владиславою Олександрівною, на рішення Печерського районного суду міста Києва від 20 листопада 2025 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення коштів.
Відзив на апеляційні скарги у письмовій формі та докази його надсилання (надання) іншим учасникам справи, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до Київського апеляційного суду протягом десяти робочих днів з дня отримання копії ухвали та апеляційної скарги.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач М.І. Оніщук
Судді В.А. Шебуєва
О.В. Кафідова